DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tak kradną, że aż wióry lecą

Autor:
Źródło:
Data: 2006-02-07


Służby leśne i policja nie są w stanie ukrócić procederu. Im dłuższa i cięższa zima, tym drewna w lasach mniej - piszą "Nowości".<

- Im cięższa zima, tym więcej kradzieży z biedy, w tych rejonach, gdzie las przenika się ze wsią - mówi Zbigniew Szyntar, naczelnik Wydziału Kontroli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
- Najczęściej przedmiotem kradzieży, bywa, że i na hurtowa skalę, pada drewno kominkowe. Kradną także ludzie zamożni, właściciele daczy. Bywa, że wielokrotnych kradzieży na zlecenie dokonują całe zorganizowane grupy. Z taką właśnie grupą zmagało się ostatnio Nadleśnictwo Toruń. Choć sprawcy byli znani, nie udało się ich ująć na gorącym uczynku.
Nadzorowaniem lasów zajmują się strażnicy, służby leśne i policja. Wykrywalność tego typu przestępstw jest jednak niska. W nadleśnictwach Toruń, Brodnica i Dobrzejewice pracuje tylko po dwóch strażników. - Drewno kradnie się zazwyczaj na uboczu i nocą - mówi nadkom. Krzysztof Lewandowski z komendy policji w Golubiu- Dobrzyniu. (PAP)

wiadomości wp


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz