/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Powrót
Drewno opałowe
Drewno opałowe
Brykiet
Brykiet

 

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie


Dworcowa 5

62-052 SzreniawaStrona www: http://www.muzeum-szreniawa.pl/Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, poznański, Komorniki (gmina wiejska)


Misją Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie jest przedstawianie historii rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu historycznych i współczesnych ziem polskich od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy, z uwzględnieniem europejskiego kontekstu kulturowego i cywilizacyjnego.

Pod muzeum w Szreniawie podlegają:
Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu
Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku
Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie
Zbiory muzeum obejmują: Narzędzia i maszyny rolnicze, Melioracja i torfiarstwo, Gleboznawstwo, Źródła energii w rolnictwie, Zaopatrzenie wsi w wodę, Chów i hodowla zwierząt i owadów użytkowych, Weterynaria, Przetwórstwo i przemysł rolno-spożywczy, Transport i komunikacja, Rzemiosło wiejskie, Sztuka ludowa, Zbiory historyczne,
Zbiory artystyczne, Archiwum Naukowe, Filmoteka Muzeum, Biblioteka.

Muzeum zgromadziło olbrzymią kolekcję różnorodnych urządzeń i sprzętów wykonanych m.in. z drewna (np. ponad 20 sztuk kieratów konnych, maszyny rolnicze, powozy). W ramach wystaw dotyczących rzemiosła wiejskiego zobaczyć można m.in. eksponaty związane z warsztatem stolarza, cieśli, kołodzieja i bednarza. Zbiory sztuki ludowej obejmują m.in. rzeźby i płaskorzeźby z drewna.

Na terenie zabytkowego zespołu parkowo-pałacowego muzeum znajduje się ścieżka dydaktyczna "Tradycyjne drzewa i krzewy polskich parków i ogrodów", która zawiera 31 okazów oznaczonych podpisami.


Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz