/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SUROWIEC DRZEWNY

MONITOR e-drewno

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-09-07


Kupujesz surowiec drzewny? Jesteś klientem Lasów Państwowych? Nie chcesz przepłacać za drewno? Potrzebujesz informacji na temat cen oferowanych przez konkurencję? Skorzystaj z Monitora e-drewno.

Przykładowy wykres wygenerowany za pomocą Monitora e-drewnoPrzykładowy wykres wygenerowany za pomocą Monitora e-drewnoFot. Drewno.pl

Monitor e-drewno to system, w którym znajdziesz aktualne informacje opracowywane na podstawie zakończonych sprzedażą aukcji drewna prowadzonych na e-drewno:
- ceny drewna w poszczególnych gatunkach i grupach towarowych,
- masa surowca, która została wystawiona do sprzedaży,
- ilość drewna, która została wylicytowana.
Sprawdź dane na poziomie dyrekcji regionalnej i nadleśnictwa, w których się zaopatrujesz. Dowiedz się jak kształtują się wyniki aukcji systemowych oraz zwykłych aukcji e-drewno

Monitor e-drewno generowany jest na podstawie zakończonych aukcji prowadzonych na platformie transakcyjnej Lasów Państwowych e-drewno. Zawiera również dane archiwalne (od 2009r.)

Monitor e-drewno to:

3 typy wykresów szczegółowych, które generować można dla wybranego gatunku, grupy towarowej, dyrekcji regionalnej, nadleśnictwa i wybranego okresu czasu:
- Średnia cena wg. miesięcy
- Maksymalna i minimalna cena wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży ilościowa (wystawione/sprzedane) wg. miesięcy

4 typy wykresów będących poglądowymi zestawieniami na poziomie dyrekcji regionalnych, które generować można dla wybranego gatunku, grupy towarowej i wybranego okresu czasu:
- Średnia cena dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Maksymalna i minimalna cena dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży ilościowa (wystawione/sprzedane) dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży procentowa (wystawione/sprzedane) dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy

Monitor e-drewno dostępny jest bez dodatkowych opłat dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników Portalu Drewno.pl.
 

UWAGA.

W związku z polityką Lasów Państwowych z dniem 20. listopada 2012r. został zamknięty dostęp do wyników zakończonych aukcji.

Zarówno naszym zdaniem, jak i wszystkich organizacji branży drzewnej, działanie to jest nieuprawnione i niezgodne z prawnymi zasadami dotyczącymi sprzedaży majątku Skarbu Państwa.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji i znalezienia sposobu na legalny dostęp do wyników aukcji, zmuszeni jesteśmy wstrzymać publikację aktualnych cen po 19. listopada 2012r. Dostęp do danych historycznych pozostaje otwarty.

Liczba wyświetleń: 85109


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brawo nasze Państwo! [1]

Witam, czy wolno mi sądzić, iż dostęp do tego narzędzia została zablokowany przez szeroko pojęty aparat skarbu państwa? czy nie powinno to zostać zgłoszone do odpowiedniego urzędu europejskiego, który powinien zająć się tym jawnym przejawem monopolizacji rynku i dyktowania cen?
Wiwat przestarzała gospodarka centralnie sterowana?!

mN [4]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-09 12:55:17

Zgłoś nadużycie

A może przyczyna

tkwi w opublikowaniu cen na e-drewnie za darmo i dla wszystkich ?

oz [13]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-13 20:41:22

Zgłoś nadużycie

Witam,
no cóż, to co jest publikowane na stronie i administrowane przez ...

kogoś kto poświęca na to swój czas i czy robi to za darmo czy nie, to akurat nie powinno nikogo obchodzić!
Jeśli ktoś może, chce i odnajduje się w tym, a przy tym, zapewnia informację która jest niezbędna wielu przedsiębiorcom, to raczej powinno się komuś takiemu podziękować, a nie jeszcze narzekać, tym bardziej, że tak jak napisałaś/eś, informacja była dostępna dla wszystkich.
Czy w takim razie dane publikowane np. przez GUS też powinny usunięte ponieważ są udostępniane dla ogółu? Litości..
"W związku z polityką Lasów Państwowych z dniem 20. listopada 2012r. został zamknięty dostęp do wyników zakończonych aukcji."- jeśli uważasz, że instrument skarbu państwa, powinien mieć taką władzę, która ogranicza rozpowszechnianie informacji o rzekomo "uczciwych i rzetelnych" przetargach, to faktycznie, czas wracać do ciemnogrodu zwanego komunizmem.
Natomiast jeśli ktoś zamierza ukrywać takie dane, to wytłumacz mi jedno, dlaczego?

mN [4]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-14 08:08:29

Zgłoś nadużycie

Chodzi mi tylko o to że jak coś jest za darmo udostępniane

to nie ma sensu robić tego na sprzedaż bo i tak nikt tego nie kupi. Dziś raporty ze sprzedaży są ogólnie dostępne monitor e-drewna nie był za darmo. Nigdzie nie napisałem że było za darmo i dla wszystkich wręcz odwrotnie było za kasę dziś jest na stronie e-drewna raport darmowy. Kompletnie się nie rozumiemy.

oz [13]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-18 12:49:36

Zgłoś nadużycie

No to się faktycznie nie zrozumieliśmy. "a może przyczyna tkwi w ... [2]

opublikowaniu cen na e-drewnie za darmo i dla wszystkich", tym się zasugerowałem, odpowiedź w moim odczuciu nie była po prostu jednoznaczna. a jednocześnie do myślenia dała mi informacja zamieszczona po artykułem:
"Monitor e-drewno dostępny jest bez dodatkowych opłat dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników Portalu Drewno.pl."
Być może kiedyś było to odpłatnie, ale wg tej informacji nie była ta usługa odpłatna(na pewno jestem użytkownikiem młodszym stażem). BYć może się mylę (proszę o skorygowanie) ale czy monitor nie tworzył od razu całości zestawienia danych historycznych rok do roku? Obecnie masz raporty(roczne), to prawda, ale wydaje mi się, że żeby stworzyć podsumowanie z kilku lat, musisz sam stworzyć sobie całą tabelę ?
Dodatkowo o komentarz po prostu prosi się to o czym pisałem:

"Korzystaj z Monitora e-drewno >>>
UWAGA.

W związku z polityką Lasów Państwowych z dniem 20. listopada 2012r. został zamknięty dostęp do wyników zakończonych aukcji.

Zarówno naszym zdaniem, jak i wszystkich organizacji branży drzewnej, działanie to jest nieuprawnione i niezgodne z prawnymi zasadami dotyczącymi sprzedaży majątku Skarbu Państwa.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji i znalezienia sposobu na legalny dostęp do wyników aukcji, zmuszeni jesteśmy wstrzymać publikację aktualnych cen po 19. listopada 2012r. Dostęp do danych historycznych pozostaje otwarty."
Jak to się odnosi do tego co napisałem o płatności/bezpłatności informacji? Nadal moje pytanie brzmi, dlaczego jakaś instytucja, ma prawo do ingerencji w prowadzenie tego rodzaju strony?

mN [4]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-19 08:53:12

Zgłoś nadużycie

Monitor e-drewno był pierwszym narzędziem śledzącym ceny ( i nie tylko) ... ...


aukcji na surowiec drzewny. Za dostęp do monitora nie była pobierana osobna opłata, był udostępniany dodatkowo dla osób korzystających z płatnych usług Drewno.pl.

Jeśli chodzi o ingerencję w pozyskiwanie danych dostępnych "dla wszystkich" , najpierw Lasy próbowały odcinać nam dostęp poprzez blokowanie naszego numeru IP, a następnie zablokowały dostęp ograniczając go dla zalogowanych użytkowników portalu i wprowadziły regulamin zakazujący publikowania danych z e-drewno.

W przeciwieństwie do danych jakie udostępniają Lasy Państwowe w Monitorze e-drewno można było na bieżąco (1 dzień opóźnienia) sprawdzić cenę i ilości sprzedanego surowca w każdej grupie handlowej i gatunku z dokładnością do cała Polska, rdlp, czy nadleśnictwo.

Oprócz cen mechanizm śledził masy sprzedawanego i kupowanego surowca dzięki czemu można było ustalić jaki jest popyt na drewno (ile z wystawionego przez LP drewna zostało sprzedane).

Mechanizm monitora wykrywał również wszelki nieprawidłowości (np. wystawienia ponowne aukcji z tym samym numerem, wycofanie aukcji już zakończonych) dzięki czemu przyczynił się między innymi do wykrycia i udokumentowania takiej sytuacji: http://www.drewno.pl/artykuly/7030,dlaczego-wycofano-aukcje-z-e-drewno.html, dane taki udostępnialiśmy między innymi PIGPD.

Dominik Jabłoński [472]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-19 12:10:12

Zgłoś nadużycie

Dziękuję

Dziękuję pięknie za pełne wytłumaczenie. teraz wszystko stało się jasne.
Pozdrawiam i mimo przeciwności życzę największych sukcesów w przy okazji wprowadzania dalszych ciekawych i innowacyjnych narzędzi. Być może dzięki takim osobom uda się wreszcie wyplenić "kolesiostwo" i "leśnych" dziadków...

mN [4]Odpowiedz na ten komentarz2015-01-19 12:46:28

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA