DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Dla kogo FSC?

Dla kogo FSC? [6]

Witam,

Jestem zainteresowany tematem certyfikacji FSC a konkretnie możliwością stosowania oznaczenia FSC. Czytam na różnych stronach odnośnie tego, kto musi przejść certyfikację, ale nie mogę znaleźć tego, czy ja (mała firma produkująca akcesoria z drewna) mogę oznakować swoje produkty logiem FSC. Oczywiście akcesoria wykonywane są z drewna posiadającego certyfikat FSC. Czy coś stoi na przeszkodzie, czy jednak trzeba wydać pieniądze na certyfikat? Trochę dla mnie byłoby niepojęte, żeby jeszcze producent korzystający z drewna FSC musiał mieć certyfikat - w końcu wystarczającą kontrybucją na rzecz środowiska, jest samo skorzystanie z takich materiałów.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Marcin [1]Odpowiedz na ten wątek2015-03-29 17:41:45

Zgłoś nadużycie

Dla kogo FSC?

Musisz zapłacić. Zostanie Ci nadany numer certyfikatu, będziesz musiał przestrzegać zasad zgodnych z FSC. Co roku audyt itp. Pewnie już dzwoniłeś i dopytywałeś o ceny i reguły certyfikacji wiec nie bede sie rozpisywał.

Andrzej [19]Odpowiedz na ten wątek2015-03-29 17:54:18

Zgłoś nadużycie

FSC ceny

Bardzo proszę o informację ile może kosztować najtańszy certyfikat FSC na tartak 2 osoby zatrudnione jakie inne koszty z utrzymaniem
pozdrawiam

Jadwiga [1]Odpowiedz na ten wątek2019-05-09 20:48:30

Zgłoś nadużycie

Koszt FSC

Proponuję zwrócić się do którejś z jednostek certyfikujących i zapytać o wycenę. Koszt certyfikatu FSC składa się z kilku części (opłata stała, opłata uzależniona od wielkości produkcji, opłata za audyt, ewentualnie koszt wdrożenia jeśli komuś to zlecamy). W przypadku tartaku przerabiającego ok. 12 tys. m3 drewna koszt wdrożenia i pierwszego audytu to ok. 12-14 tys. zł. W kolejnych latach koszt to ok. 6 tys. zł.

Dominik Jabłoński [381]Odpowiedz na ten wątek2019-05-16 10:58:00

Zgłoś nadużycie

FSC moim zdanie to głównie haracz, a z ochrona środowiska w naszych lasach ...

niewiele ma to w PRAKTYCE wspólnego, więc nie chodzi o to, że jesteś mały czy duży ale o to żebyś płacił.

JAREK [8]Odpowiedz na ten wątek2019-05-16 18:39:36

Zgłoś nadużycie

FSC jest dobrowolne

Chcesz płacisz, nie chcesz - nie musisz. Problemem jest CE na więźbę, do którego zmusza cię prawo. Co roku musisz wydać 5-6 tysięcy niezależnie od skali produkcji.

Michał [128]Odpowiedz na ten wątek2019-05-16 22:11:57

Zgłoś nadużycie

Poradnik FSC w 6 krokach

Osoby zainteresowane wdrożeniem FSC może zainteresować poradnik:
https://www.drewno.pl/artykuly/11467,certyfikat-fscr-coc-w-6-krokach-bezplatny-poradnik-do-pobrania.html

Dominik Jabłoński [381]Odpowiedz na ten wątek2019-07-22 14:47:51

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz