Szanowne Stowarzyszenia
Pomyliliście adresata swoich żądań.
Jeżeli chcecie FSC, to wyślijcie petycję do organizacji FSC aby ta "unormalniła" swoje coraz bardziej chore standardy certyfikacji w Polsce. Ma być prosto i tanio. Z takim podejściem jakie ma FSC w Polsce, większość właścicieli lasów w pozostałych krajach Europy szybko by z FSC zrezygnowało.
Z Urugwaju jedzie drewno z FSC pochodzące z plantacji szybkorosnących (nazywanych lasami), ciętych w wieku 25 lat. A u nas zamiast ciąć tak jak w prywatnych lasach w wieku 80 lat, to tną wieku 100-120 lat rezygnując z czystego zysku ok 3 mld zł rocznie na rzecz funkcji przyrodniczych i społecznych. A FSC wchodzi im z butami na ich podwórko, każą malować trawę na zielono i jeszcze biorą za to grubą kasę. Podwójne standardy!
Średni Tartak [47]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-29 07:37:19
Bardzo dobrze. U nas nie wycina się lasów deszczowych. ponadto trzeba ...
redukować koszty a nie napychać kieszenie nierobom za jeden papierek.
Marcin [45]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-29 09:46:02
FSC właśnie dąży do tego żeby było drogo i skomplikowanie...,
a stowarzyszenia same pod sobą dołki kopią. Banda prawników i pseudoekologów z FSC- bo inaczej tego nazwać nie można, może się teraz trochę opanuje albo pójdzie na wojnę z LP, w której pomogą usłużne im media oraz inne organizacje.
Saruman [40]Odpowiedz na ten komentarz2022-10-02 13:02:36
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
tartak | tarcica | meble | meble biurowe | meble kuchenne | meble sosnowe | meble tapicerowane | sklejka | płyty wiórowe | płyty pilśniowe | drewno | MDF | OSB | drewno klejone | drewno budowlane | drewno konstrukcyjne | domy drewniane | domy z drewna | drzwi | okna | schody | podłogi drewniane | parkiet | panele | stolarstwo | tartaki | palety | europalety | drewno kominkowe | drewno opałowe | pelet | pellets | brykiet | maszyny stolarskie | maszyny do obróbki drewna | narzędzia do drewna | suszarnie do drewna
drewno.pl Sp. z o.o.
ul. Podleśna 19
64-020 Głuchowo
NIP: 953-24-74-849
Copyright© 1998-2022 DREWNO.PL Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.