/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

idiotyzm i debilizm ministerstwa nie zna granic!!!!! [2]

Trzeba jeszcze więcej sprzedawac do Chin. KŁAMSTWO MINISTERSTWA GONI KŁAMSTWO drewno kominkowe lub do piecow CO jest produkowane w 99% z S2a a 1% z S2AP Sosna Swierk. Pan minister Siarka sypie siare głupoty. W LP brakuje Zuli sprzedaz detaliczna jest wstrzymana bynajmniej we wszystki pieciu nadlesnictwach wokol mojej okolicy.!!!!! Vat na drewno 23% Polska Niemcy 5% .Optymizmu dla wszystkich pracujacych i sobie życze bo go zaczyna brakować.

jesion [97]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-02 12:03:54

Zgłoś nadużycie

Prawda

To wiesz Ty i ludzie z branży. Osoba słuchająca o tym w TV jeszcze przyjdzie na plac i powie że słyszała w TV - LP sprzedają drewno po 80zł, Ty sprzedajesz po 400 i masz 320zł narzutu minus koszty. Prawdziwą sytuacje zna znikomy ułamek społeczeństwa, więc reszta uwierzy w informacje z gazet i TV, a przedsiębiorca wyjdzie na zdzierce- tak nas kreuje obecny rząd.

Antonio [1]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-03 15:03:55

Zgłoś nadużycie

Socjaliści i neokomuniści gospodarczy...

Zawsze znajdą sobie wroga, na którego zrzucą wine za szalejącą inflację i swoje niepowodzenia. Do lutego była to Unia, później Putin, a teraz nagonka na przedsiębiorców. Tak się za pomocą mediów steruje opinią publiczną i uzyskuje rezultaty potrzebne do zachowania władzy. Ten rząd robi to w sposób najbardziej perfidny od przynajmniej 35 lat, na wzór propagandy w PRL. Przy tych kosztach my i tak się sprzedajemy za pół-darmo, a zaraz na to nasze pół-darmo i tak nie będzie stać 85-90% ludzi i koło się zamknie. Wszyscy nie będą mieli nic i będą szczęśliwi. FIT FOR 55.

Saruman [14]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-03 19:43:27

Zgłoś nadużycie

działam w branży [1]

kominkowej ponad 20 lat. takiego skoku cen w lesie jeszcze nie było. Teraz jeszcze okroją pulę S2aP kosztem firm i to drewno sprzedane będzie w większości "czarnym łapom" łupiącym drewno gdziekolwiek, nie płacąc podatków, zusów i innych kosztów sprzedadzą po 200. Znikoma część pójdzie dla indywidualnych gospodarstw. Dziennie około 200 tel mam i 90% jest tekst iiiiileeee???? Genek na po 200.

niepokorny [245]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-03 21:00:40

Zgłoś nadużycie

Uwaga trolle..!

Generalnie Kolego masz 100% racji, tylko jeszcze nie wiesz, że 95% tych telefonów, to trolle (zwłaszcza, jak masz ogłoszenie na Olx..!), czyli... podstawieni/fałszywi klienci, dlatego tak się niby dziwią..!
Prawdziwy klient zna obecną sytuację od miesięcy i nie tylko się nie dziwi, ale akceptuje wysokie ceny, które słyszy przez telefon, bo wie, że taniej i tak nie będzie, bo drewna brakuje..!
Ja również "siedzę" w drewnie kominkowym od kilkunastu lat i patrząc na to co się dzieje od innej strony uważam, że obecne ceny za drewno kominkowe wcale nie są wysokie, po prostu odrabiają i rekompensują zastój cenowy za ostatnie kilkanaście lat.
A, co do naszego rządu, no cóż, może by tak wpadli na pomysł, żeby VAT za opałówkę cofnąć z powrotem na 8%, a nie ludzi jednych na drugich szczują, ****!!!

Wpis edytowany przez Administratora

Drwaland [29]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-09 22:34:25

Zgłoś nadużycie

100% racji Kolego..!

Nie ma się co dziwić, że "..na wzór propagandy w PRL.", bo to ci sami ludzie co byli w PRL oraz ich potomni, oczywiście..!
W Polsce nie było żadnej rewolucji, przewrotu, a co za tym idzie żadnej zmiany rządzącej kasty, a to, że Solidarność i Lech Wałęsa, to był esbecki projekt, czyli jedna wielka ściema i mistyfikacja, to już dzisiaj chyba każdy wie i widzi..!
No chyba, że jeszcze jakiś naiwny wierzy, że PO i PIS, to przeciwnicy, a nie te same ******* esbeki/postesbeki rodem z PRL-u właśnie i że jak idzie na wybory, to jego głos ma znaczenie, che, che, che..!!!

Drwaland [29]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-09 22:46:36

Zgłoś nadużycie

O czym wy mówicie???

Patrząc na to jakie ceny były na pierwsze półrocze a jakie będą na drugie (opał, s2a) to musicie 1mp po 1000 sprzedawać. Do 30 czerwca jest to po prostu łupanie klientów ile się da ale nikt się do tego nie przyzna. Firmy przetwarzające drewno zarabiają - zarabiały gigantyczne pieniądze i jak trzeba wrócić do normalności to jest problem. Ludzie też sami sobie winni bo kupują mocno na zapas. Rynek jest zapchany, a panika sprzyja dalszym zakupom, może ceny nie spadną, ale ludzi muszą zacząć oszczędzać bo ich nie stać (nie wyciągajmy przypadków bogatych osób którym nie robi różnicy 250 czy 500). Prawdziwy zastój dopiero przed wami, mówienie że się odrabiało cokolwiek teraz to duże nadużycie. To samo vat, nie przypominam sobie, żebym dostał kiedykolwiek jakiś dokument sprzedaży przy zakupie kominka/opału drzewnego. Trzeba przywyknąć że nie można zarobić 100% na towarze i nie odprowadzać od tego vatu i podatku. Na pewno ktoś napisze że wszystko wystawia, pewnie większe firmy, których właściciel nie zarządza bezpośrednio. Reszta kombinuje, aby metry się zgadzały 1m3 1 mp i papiery grają a na aucie do klienta zazwyczaj 80% towaru jak się samemu poukłada. Więc skończcie narzekać... akurat z głodu nie umrzecie, a i wasi pracownicy też nie jak nie będziecie ich łupać :) pozdrawiam
Dzięki z góry za hejt :)

gg [42]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-10 13:31:36

Zgłoś nadużycie

Mówimy prawde

To nie jest jak piszesz ,lasy fakturę wystawiają , a ty chcąc się z drewna rozliczyć musisz go sprzedać wystawiając paragon lub fakturę ,a to ze Pan GG 30 jej nie miał to kupował w firmie krzak która nie działa na zdrowych i uczciwych zasadach. Co sie tyczy tego łupania to chyba sam łupiesz ,bo każdy myślący wie ze przy zakupie np. brzozy s2a po cenie 350 za m3 plus transport , łupanie i dowóz do klienta to cena 350 za mp bo tak powinno sie sprzedawac drewno na opał jest uczciwą ceną i taka cena jest w wielu składach opału w kraju(bo za 350 zł nie sprzedaz metra sześciennego bo dopłacisz za jego przerób ze 150zł do niego chyba ze jestes filantropem panie GG) nie pisz głupot bo nie jest to zabawne i nie masz pojęcia o przerobie handlu drewnem.A co sie tyczy vatu zwiekszenie stawki do 23% to cios w firmy klientow i przyzwolenie na rozwoj szarej strefy o której piszesz. Duzo firm po wprowadzeniu stawki vat 23% nie podniosło cen aż o 15% bo było 8% bo nie chciało tracić klientow a wzieli to na klate.

jesion [97]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-10 20:53:15

Zgłoś nadużycie

Racja

Racja 1m3 = 1mp tylko brzoza była w tamtym roku po 160-180 zł m3 w lasach (średnia) a pierwsze półrocze 2022, 220-240 zł a ceny już po 350 taka średnia cena będzie od lipca a od pół roku wszyscy ceny z kosmosu a teraz to pewnie po 450 bedzie brzoza, fakty sa takie a nie inne a teraz bedzie problem dalej zarabiać takie pieniadze i jest problem, że ludzie kupią taniej w LP a nie przez wasze firmy, a ekstra koszt będzie pocięcie a sam sobie połupie, tak się kończy zachłanność naszych firm, i zdziwienie skąd taka inflacja.

gg [42]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-10 23:29:13

Zgłoś nadużycie

jest okazja trzeba brac [1]

handluje kominkiem 10 lat pierwszy raz jest okazja zarobić firmy które maja historie ewentualnie dużo drewna na placu, dzisiaj sprzedaje od 400 do 550 mp klineci biorą,
w rozumieniu co niektórych jeżeli jest koniunktura to sprzedawać po starych cenach ??
zarobie teraz bardzo dużo a co będzie później zobaczymy
prowadzę firmę z myślą o zyskach to nie instytucja charytatywna

zpd [18]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-16 11:14:50

Zgłoś nadużycie

racja

...ale nie chodzi po ile sprzedajesz, po ile masz drewno, ile masz na placu. Tylko niektórzy nagle narzekają jak to będą teraz poszkodowani. Nikt im nie broni prowadzić w ten sposób biznesu jak jest szansa zarobić, a cały czas jakie to ze zasady sprzedaży, kto kupuje po tyle na systemówce, hasła typu nie kupujcie w takich cenach, bo sami sobie podbijamy ceny. Dla tego typu osób to niech nikt niech niekupuje bo oni sobie kupią... A ceny drewna w zakupie dla Firm będą wysokie bo jak jest popyt przy tych cenach to jest naturalne że ceny dla firm też idą w góre bo każdy wychodzi z założenia że i tak nie starci. Problem mają głównie Ci co olali historie i kupowali tanie drewno z Czech i ze wschodu, a teraz nie ma już dostaw z tych rynków i lament jak to poszkodowani są. Oni zarobili więcej jak mogli wtedy taniej kupić, ale odpuścili Polske i teraz mają problem. Każdy zarabia ile może, ale w ekonomi jest takie coś jak punkt równowagi i prędzej czy później popyt i podaż osiągnie ten stan, a cena zostanie ustalona przez rynek na poziomach ( stosunek kupno do sprzedaż) jak było to wcześniej tylko że będzie wyższa dla kupujących detalistów i firm.

gg [42]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-16 21:19:32

Zgłoś nadużycie

na zapas

Wracając jeszcze do tego co będzie, będzie bardzo źle, nie ma surowca na rynku, Państwo będzie sprzedawać tani węgiel i drewno, ludzie kupują na zapas bo przecież nie będzie. Przyszły rok dale będą kupować na zapas bo dalej Państwo będzie dotować, a później się skończy (tak myślę), a nawet jak nie to ludzie nie mają kasy (nie mówmy o bogaczach, bo ilość się liczy a oni to kupują do kominka dla efektu), więc zaczną schodzić z zapasów i będziemy mieć 2-3 lata dużego zastoju, a ceny drewna nie koniecznie spadną bo jest deficyt na świecie, no chyba że jakiś huragan trochę poprzewraca.

gg [42]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-16 21:27:10

Zgłoś nadużycie

Ten "gg", taki wielki biznesmen, a wstydzi się swojej firmy i... samego siebie..?!!! [1]

...mogę nazywać cię po imieniu, po nazwisku, albo po imieniu i nazwisku razem, tylko... najpierw musisz się nam przedstawić kolego gg, wieeelki biznesmenie... pod przykryciem..?!!!
P.S.
Zastanawiam się, jak nisko trzeba upaść, żeby... wstydzić się własnej tożsamości..?!!!


Drwaland [29]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-18 19:33:27

Zgłoś nadużycie

sami specjaliści z branży

szkoda zabierac głos bo sa tutaj sami specjaliści

zpd [18]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-19 18:44:13

Zgłoś nadużycie

Dlatego na forach na Facebooku jest więcej merytorycznych dyskusji

Tam od razu można sprawdzić czy to troll. A tutaj może być anonimowy.

tartaczek [190]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-19 07:46:24

Zgłoś nadużycie

tymczasem w prawdziwym życiu [2]

Dzień dobry.
Dla poprawy humoru co po niektórych.
Wczoraj przyjechało do mnie drewno. Pocięte na 40cm polana grabowe wałki.
Mieszkam w Grudziądzu, drewno kupiłem jako osoba fizyczna w najbliższym nadleśnictwie. Było to 7,5m3 drewna grabowego grupy S4 - długiego, co daje 12,1m(3)p. - przelicznik z m3 na m(3)p wynosi dla tego przypadku 0,62. Koszt jednostkowy to 209,10 zł / m3. Koszt całkowity samego drewna to 7,5m3x 209,10 zł czyli ok 1570zł. Pocięcie na polana długości 40cm plus transport kosztowały mnie równe 900zł. Koszt całkowity- 2470zł, średnia cena za pocięte drewno to 204zł / m(3)p.
Podkreślam - drewno grabowe (lepsza jest tylko robinia..) i pocięte.
to jest OCZYWIŚCIE na następny rok a ja grzecznie czekałem w kolejce w nadleśnictwie
ps: dębowe S4 w tym nadleśnictwie kosztuje 172,20/m3, czyli czyli 111,93/m(3)p, a olchowe 141,45zł / m3 czyli 91,94 zł/m(3)p.

Miłego dnia WSZYSTKIM :)

Robert [37]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-18 20:16:09

Zgłoś nadużycie

Robert...

a teraz napisz coś mądrego.

niepokorny [245]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-22 19:56:38

Zgłoś nadużycie

kolejny...

napisałem prosto, ale wyczerpująco po ile kupiłem drewno, gdzie i w jakiej cenie.
pierwszy raz w życiu w tym konkretnie nadleśnictwie.
enty raz z rzędu robiąc to w dokładne ten sam sposób, który doradzam zresztą każdemu.
trochę czekania, pieniądze kompletnie inne.
a jak się coś panu "mądrali" nie zgadza, to niech się wypowie co. konkretnie co?
ale merytorycznie, bo bo pyskówki typu "głupi jesteś" (jak właśnie napisałeś) wskazują na jedno - całkowity brak argumentów.
"dowalę mu", bo nic innego nie potrafię i żadnych innych argumentów nie mam, więc obrażę.
sprawdź sobie "mądralo" cennik w nadleśnictwach k. Grudziądza a potem wróć, napisz że się wygłupiłeś i przeproś.
oczywiście tego nie potrafisz. standard.

Robert [37]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-24 00:46:00

Zgłoś nadużycie

Do Pana Roberta

Panie Robercie zrobił Pan kawał dobrej roboty, z tym Pańskim drewnem kominkowym i z wyliczeniami, tylko nie dodał Pan, że my jako firmy takiego drewna jak Pan kupił, czyli S4 kupić nie możemy. My kupujemy drewno na przetargach w LP i wygląda to zupełnie inaczej niż w Pańskim przypadku. My możemy kupić tylko i wyłącznie S2A, S2B, WDP i w znikomym procencie S2AP. Ja zajmuje się tym zawodowo od ponad dziesięciu lat, zatrudniam legalnie na umowę o pracę dziewięć osób, kupuję drewno tylko i wyłącznie w LP i moja średnia cena zakupu w/w surowca na rok 2022 to jest 356 zł/m3 netto loco las. To teraz Pana poproszę o podstawienie tej mojej ceny pod swoje wyliczenia, doliczając zusy, podatki, chorobowe i urlopy pracowników, prąd, amortyzację maszyn itd. i poproszę Pana o konkretne wnioski.
Pozdrawiam

wiesiek_80 [14]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-25 13:54:12

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA