/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

ciekawe.

Dzień dobry.
Kto z Szanownego Grona brał udział w konsultacjach ? Pytam, bo mógł to zrobić każdy. Dosłownie. Chyba po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją na zasadzie" Jeśli nie interesujesz się polityką, polityka zainteresuje się Tobą". W artykule jest pełno okrągłych zdań. Jeśli tak pozostanie, to otworzy się kolejny front, którego nasz przemysł nie wytrzyma. Już to pisałem - proszę się zapoznać z wypowiedziami na stronie intetnetowej z konsultacjami. Są tam wszyscy wielcy z branży, są "zieloni". W zasadzie wszyscy mówią jednym głosem, że to bardzo dobry pomysł, że trzeba chronić i ograniczać. Jasne, że trzeba chronić. Z wpisów dowiecie się jednak, że również trzeba chronić wielkie korporacje i ich dostęp do rynku. Bo obawiam się, że kiedy te regulacje wejdą w życie, to na rynku utrzymają się tylko duzi gracze, a mali co najwyżej będą dla nich podwykonawcami. Po raz kolejny zapytam: Gdzie jest i co robi Izba ?

NieChińczyk [21]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-25 09:38:14

Zgłoś nadużycie

Brał...

Chronić trzeba, tylko narazie nikt nie zna jakiś konkretnych ram jak to będzie wyglądać. Jest wielka dyskusja ale tak naprawdę nie wiemy najważniejszego, tzn. jak to będzie finansowane i ile tych finansów będzie przeznaczone na to. Z ciekawszych opcji to mówi się, że może to troszkę działać na zasadzie corocznych dopłat za nieużytkowanie danych terenów (lasów, łąk, jezior, itd), jeśli by to przeszło mielibyśmy wysyp różnych stowarzyszeń, spółek, które by chętnie konsolidowały małe polacie terenu w duże powierzchnie i starały się o dotacje. Wtedy Ci co mają zyski z użytkownia jakiegoś obszaru dalej by sobie to robiły, a "oddałyby" tylko tereny o szczególnym znaczeniu środowiskowym.

Poza tym duże zakłady, teraz to zaczynają się martwić drastycznie rosnącymi kosztami produkcji począwszy od płac, energii, podatków i oczywiście surowców, i zaczyna się myślenie o przenoszeniu części produkcji na wschód.
Wszystko to może powodować, że konkurencja na rynku nie będzie wzrastać.
Ale to tylko moje luźne przemyślenia.

Paweł [88]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-30 00:50:20

Zgłoś nadużycie

I jeszcze tak z humorem

Patrząc na ogół postępowania rządu z UE, może za bardzo nie przejmujmy się to bioróżnorodnością bo do 2030 roku to już nas w tej wspólnej Europie nas nie będzie.

Paweł [88]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-30 00:57:22

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz