DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tutaj wzmianka o wyroku sądu w/s UOKiK - LP dotyczy dyskryminacji nowo utworzonych podmiotów.

Przestańcie marzyć. I przeczytajcie Uwarunkowania prawne przedstawione na stronie LP. A tutaj coś z wyroku i dlaczego NIKT nie pójdzie na szalone koncepcje izby (mierzenie promienia od zakładu, ha ha ha - już to widzę)...

...Prezes UOKiK uznała, że Lasy Państwowe uzależniając przystąpienie do rokowań internetowych – głównego kanału dystrybucji drewna – od posiadanej historii zakupowej oraz jej przebiegu, nadużywają pozycji dominującej na krajowym rynku hurtowej sprzedaży drewna. Stosowana praktyka prowadziła do ograniczenia konkurencji pomiędzy przetwórcami drewna i przede wszystkim dyskryminowała podmioty wchodzące na rynek i mające krótką historię zakupów. Na Państwowe Przedsiębiorstwo Lasy Państwowe nałożona została sankcja finansowa w wysokości 1,5 mln zł.

Przedsiębiorca skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 21 stycznia 2011 roku SOKiK potwierdził decyzję Prezes UOKiK, oddalając odwołanie Lasów Państwowych. Sąd podtrzymał również nałożoną przez Urząd karę pieniężną....

Historia z 5 lat i 90% na PLD zamykają system dla NOWYCH (nowo utworzonych) podmiotów oddając rynek dużym i HANDLARZOM. Stop monopolowi!

Mecenas [7]Odpowiedz na ten komentarz2019-10-16 15:40:23

Zgłoś nadużycie

Do jutra na stronie ZILP jest ankieta

Głosujcie bo was izba zostawi ze swoimi patentami czyli bez drewna. Dotyczy to zakładów; które w ostatnich latach się rozwijały.

M. [2]Odpowiedz na ten komentarz2019-10-16 18:46:03

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz