/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
KONFERENCJA BRANŻOWA

KOOPDREW 2014 - II Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego

PIGPD

Autor: oprac. dja
Źródło: PIGPD
Data: 2014-08-26


15 września br. w Centrum Kongresowym MTP w Poznaniu odbędzie się II Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2104. Tematem tegorocznej edycji będą "Nowe rynki szansą polskiego przemysłu drzewnego”. Na spotkanie zapraszają organizatorzy wydarzenia: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

KOODREW 2014 - Nowe rynki szansą polskiego przemysłu drzewnegoKOODREW 2014 - Nowe rynki szansą polskiego przemysłu drzewnegoFot. PIGPD

Czego dziś potrzebują dynamiczne firmy aby zwiększać obroty i zyski? Pewnie można wymienić wiele takich rzeczy, ale pośród nich Wiedza i Kontakty zajmą z pewnością poczesne miejsce. Najnowsze informacje o tym co się w naszym otoczeniu dzieje są wręcz bezcenne. A sporą ich dawkę - wraz z niepowtarzalną okazją nawiązania nowych kontaktów - udostępni Państwu druga edycja Giełdy Kooperacyjnej Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2014, która będzie miała miejsce 15 września - w przededniu tegorocznej Wystawy DREMA, oczywiście na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Zobacz: KOOPDREW 2016

Tak jak w roku poprzednim, będzie to nietypowe połączenie konferencji ze spotkaniem „wszystkich ze wszystkimi” w stosunkowo luźnej formule.

Pierwsza część spotkania obejmie wystąpienia i prezentacje. Mowa w nich będzie między innymi o tym, jakie reguły będą rządzić polskim rynkiem drewna okrągłego w przyszłym roku (prelegenci z DGLP), o międzynarodowym tartacznictwie i rynkach drzewnych(przedstawiciel EOS), gdzie szukać nowych rynków zbytu i jak je zdobyć, a także  o możliwości rozszerzania rynku przez solidną promocję drewna, o instrumentach wspomagania eksportu stworzonych przez Ministerstwo Gospodarki i o możliwości zdobycia na ten cel pieniędzy z funduszy europejskich.

Partnerem i współorganizatorem KOOPDREW-u są Lasy Państwowe. Prelegenci z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych wzbogacą wiedzę uczestników na temat reguł jakie będą rządzić rynkiem drewna okrągłego w roku 2015. To dla polskiego przemysłu drzewnego absolutnie zasadnicza sprawa, którą uzupełnią informacje o europejskim tartacznictwie przedstawione przez przedstawiciela European Organisation of the Sawmill Industry (EOS) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej właśnie europejskie tartaki.

O tym gdzie szukać nowych rynków zbytu? Jak je zdobyć? Co może w tym pomóc? Na to pytania odpowiedź znajdzie się aż w trzech referatach - jednym o możliwości rozszerzania rynku przez solidną promocję drewna jako materiału, drugim - mówiącym o nieznanych zapewne wielu z nas instrumentach wspomagania eksportu stworzonych przez Ministerstwo Gospodarki i trzecim - o możliwości zdobycia na ten cel pieniędzy z nowego rozdania funduszy europejskich.
Jako podsumowanie tej części spotkania omówione zostaną szanse jakie czekają na prawie zupełnie nieznanych branży drzewnej rynkach: kazachstańskim, egipskim i indyjskim.

Część druga KOOPDREW-u to rozmowy w formule B2B czyli swobodnego spotkania służącego poznawaniu się przedsiębiorców i nawiązywaniu kontaktów kooperacyjnych. Zapewnione będą wygodne miejsca do rozmów, poczęstunek oraz dobra atmosfera. Liczną grupę obecnych będą stanowili leśnicy - przedstawiciele wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, gotowi do rozmów z uczestnikami. Organizatorzy już wcześniej postarają się, aby było wiadomo, kto do przyjechał na spotkanie i na wstępie KOOPDREWU po kolei przedstawieni zostaną wszyscy obecni. Każdy zostanie wymieniony i wskazany – więc będzie rozpoznawalny dla pozostałych.

Warto dodać, że od dnia następnego, tj. 16-go września, zaczynają się Targi DREMA, których zwiedzanie stanowi naturalne rozwinięcie branżowego spotkania.

 

DO POBRANIA:

Program konferencji >>>

Zgłoszenie uczestnictwa >>>

Profil firmy >>>

Zamówienie promocji >>>

 

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

pytanie

Macie doswiadczenia z udzialem w Koopdrewie w 2013 roku?

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2014-09-03 10:17:19

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz