/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Cena drewna - Gdzie - Za ile

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-09-07


Po zamieszczeniu w dniu wczorajszym artykułu "Ceny drewna spadają" otrzymaliśmy od naszych czytelników kilka telefonów z dodatkowymi pytaniami na temat opublikowanych przez nas cen. Chcąc wyjaśnić ewentualne wątpliwości zdecydowaliśmy się uzupełnić informacje o bardziej szczegółowe dane w rozbiciu na poszczególne RDLP.

Fot. Drewno.pl

Powyższy wykres (który można powiększyć klikając w niego) pokazuje zmiany średnich, wylicytowanych podczas aukcji e-drewno, cen drewna grupy towarowej Sosna W_Standard. Prosimy o zwrócenie uwagi, że cena wylicytowana dotyczy klasy WCO1, a nie średniej ceny zakupionego surowca. Ostateczna cena zakupu drewna jest zależna od udziału klas jakościowo-wymiarowych.

Na wykresie widzimy poziom średnich cen dla poszczególnych dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych w kolejnych miesiącach 2012r. Brak kolumn odpowiadających wybranym miesiącom w niektórych RDLP oznacza, że w danym miesiącu nie zakończyły się żadne aukcje wystawione przez nadleśnictwa podlegające dyrekcji.

Granatową linię prezentującą poziom średnich cen uzyskanych z aukcji systemowych należy rozpatrywać w pikach dla poszczególnych RDLP, a nie jako wykres trendu.

Wykres może wydawać się nieco skomplikowany, niestety nie znaleźliśmy prostszego rozwiązania dla prezentacji danych. Za ewentualne uwagi i wskazówki pozostawione w komentarzach będziemy wdzięczni i spróbujemy wykorzystać je w przyszłości.
Zobacz również artykuł "Ceny drewna spadają" >>>
Wszystkie zamieszczone przez nas dane oraz informacje związane z innymi gatunkami i grupami towarowymi można znaleźć w naszym Monitorze e-drewno >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

kłamstwa

W okręgu Katowice na e-drewnie cena swierka C1 jest po 360zł wiec z sosna tu nie ma co porównywac.

belka347 [2]Odpowiedz na ten komentarz2012-09-16 10:52:25

Zgłoś nadużycie

A gdzie tu porównanie do świerka?

Artykuł dotyczy cen SOSNY, więc nie rozumiem zarzutu "kłamstwa".

Na marginesie:
Średnia cena świerka WCO1 w RDLP Katowice za sierpień br. to 344 zł (ceny od 191 do 357 zł/m3).

Średnie ceny świerka na aukcjach e-drewno.pl w Polsce spadały od lutego do lipca (z poziomu 256 do 214 zł), w sierpniu wzrosły do 240 zł, za pierwsze dwa tygodnie cena września średnia cena to 225 zł/m3.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten komentarz2012-09-16 18:39:04

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA