DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
TARCICA.PL - internetowy sklep drzewny
 
SUROWIEC DRZEWNY

MONITOR e-drewno

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-09-07


Kupujesz surowiec drzewny? Jesteś klientem Lasów Państwowych? Nie chcesz przepłacać za drewno? Potrzebujesz informacji na temat cen oferowanych przez konkurencję? Skorzystaj z Monitora e-drewno.

Przykładowy wykres wygenerowany za pomocą Monitora e-drewnoPrzykładowy wykres wygenerowany za pomocą Monitora e-drewnoFot. Drewno.pl

Monitor e-drewno to system, w którym znajdziesz aktualne informacje opracowywane na podstawie zakończonych sprzedażą aukcji drewna prowadzonych na e-drewno:
- ceny drewna w poszczególnych gatunkach i grupach towarowych,
- masa surowca, która została wystawiona do sprzedaży,
- ilość drewna, która została wylicytowana.
Sprawdź dane na poziomie dyrekcji regionalnej i nadleśnictwa, w których się zaopatrujesz. Dowiedz się jak kształtują się wyniki aukcji systemowych oraz zwykłych aukcji e-drewno

Monitor e-drewno generowany jest na podstawie zakończonych aukcji prowadzonych na platformie transakcyjnej Lasów Państwowych e-drewno. Zawiera również dane archiwalne (od 2009r.)

Monitor e-drewno to:

3 typy wykresów szczegółowych, które generować można dla wybranego gatunku, grupy towarowej, dyrekcji regionalnej, nadleśnictwa i wybranego okresu czasu:
- Średnia cena wg. miesięcy
- Maksymalna i minimalna cena wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży ilościowa (wystawione/sprzedane) wg. miesięcy

4 typy wykresów będących poglądowymi zestawieniami na poziomie dyrekcji regionalnych, które generować można dla wybranego gatunku, grupy towarowej i wybranego okresu czasu:
- Średnia cena dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Maksymalna i minimalna cena dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży ilościowa (wystawione/sprzedane) dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy
- Wielkość sprzedaży procentowa (wystawione/sprzedane) dla poszczególnych RDLP wg. miesięcy

Monitor e-drewno dostępny jest bez dodatkowych opłat dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników Portalu Drewno.pl.
 

UWAGA.

W związku z polityką Lasów Państwowych z dniem 20. listopada 2012r. został zamknięty dostęp do wyników zakończonych aukcji.

Zarówno naszym zdaniem, jak i wszystkich organizacji branży drzewnej, działanie to jest nieuprawnione i niezgodne z prawnymi zasadami dotyczącymi sprzedaży majątku Skarbu Państwa.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji i znalezienia sposobu na legalny dostęp do wyników aukcji, zmuszeni jesteśmy wstrzymać publikację aktualnych cen po 19. listopada 2012r. Dostęp do danych historycznych pozostaje otwarty.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót