/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Kurs Brakarzy Tarcicy Konstrukcyjnej czerwiec 2019

Drewno.pl

Autor: Katarzyna Jabłońska
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-05-14


Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center oraz portal Drewno.pl zapraszają na kolejną edycję "Kursu brakarzy tarcicy konstrukcyjnej", który odbędzie się w dniach 27-30.06.2019r.

Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej marzec 2019Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej marzec 2019Fot. K.Jabłońska

Budownictwo drewniane w Polsce w ostatnich latach zaczyna przeżywać renesans. Inwestorzy i deweloperzy uświadomieni co do obowiązujących przepisów odnośnie drewna konstrukcyjnego zwracają większą uwagę na materiał drzewny wykorzystywany na budowach. Poszukują drewna certyfikowanego znakiem CE, poświadczającego klasę jakości wytrzymałościowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych wymaga od producentów i sprzedawców odpowiednich dokumentów. Tartaki oraz składy drewna sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Więcej informacji na ten temat: https://www.drewno.pl/artykuly/10142,tartakom-groza-wysokie-kary-za-sprzedaz-drewna-konstrukcyjnego-bez-znaku-ce.html

Najbliższy kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną planowany jest w terminie 27-30.czerwca 2019r.

Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl .

Całkowity koszt szkolenia: 2600 zł netto + 23% VAT/os., tj. 3198 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Pobierz formularz zgłoszeniowy >>>

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
Jeśli mają Państwo pytania pozostajemy do dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz