/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Kurs Brakarzy Tarcicy Konstrukcyjnej - marzec 2019

Drewno.pl

Autor: Katarzyna Jabłońska
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-02-25


Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych wymaga od producentów i sprzedawców odpowiednich dokumentów. Tartaki oraz składy drewna sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnejKurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnejFot. K.Jabłońska

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Więcej informacji na ten temat: https://www.drewno.pl/artykuly/10142,tartakom-groza-wysokie-kary-za-sprzedaz-drewna-konstrukcyjnego-bez-znaku-ce.html

Najbliższy kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną planowany jest w terminie 14-17. marca 2019r. Termin przyjmowania zgłoszeń do 4. marca 2019r. (ilość miejsc ograniczona).

Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl . (miejsce kursu może ulec zmianie)

Całkowity koszt szkolenia: 2400 zł netto + 23% VAT/os., tj. 2952 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Formularz zgłoszeniowy: Pobierz

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz