/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK DREWNA

KOOPDREW 2016: Temat nr 1 - Zasady sprzedaży drewna na rok 2017

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac. red
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2016-09-06


12. września 2016 roku, w przeddzień targów DREMA, odbędzie się 4. Giełda Kooperacyjna Przemysłu Drzewnego. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Drewno – materiał XXI wieku, jako baza gospodarczego wzrostu kraju oraz rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej”. Podczas konferencji poruszony zostanie szereg tematów, jednak największe zainteresowanie budzą zasady sprzedaży drewna z Lasów Państwowych na rok 2017.

KOOPDREW 2016KOOPDREW 2016

Nieustające zmiany w zasadach sprzedaży drewna wprowadzane przez Lasy Państwowe to coroczny temat szerokiej dyskusji toczonej w branży. Pomimo przywrócenia działalności Komisji Leśno-Drzewnej i trzech jej spotkań jakie miały miejsce w tym roku, wciąż nie wiadomo jakie zmiany zostaną wprowadzone przez Lasy Państwowe w zasadach jakie powinny obowiązywać już za miesiąc, aby sprawnie przeprowadzić procedury sprzedaży drewna na rok 2017.

Według zapowiedzi organizatorów wiele wyjaśnić ma wystąpienie dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego podczas mającego się odbyć w przyszłym tygodniu KOOPDREWu, który przedstawić ma m.in. aktualną sytuację na rynku surowca drzewnego oraz planowane zmiany w zasadach sprzedaży drewna.

 

Jak promować racjonalną gospodarkę leśną i drewno jako materiał

Nie mniej ważne od bieżących problemów są zagadnienia, których perspektywa ma wymiar wieloletni. Wśród nich są wyzwania przed jakimi wspólnie stoją Lasy Państwowe i krajowy przemysł drzewny.

Lasy Państwowe znajdują się pod presją środowisk ekologicznych, które uważają, że eksploatację zasobów drewna należy ograniczyć do minimum. W efekcie pojawiają się obawy, że podobnie jak pozyskanie, tak i stosowanie drewna może być w przyszłości ograniczane.

Aby rynek wyrobów z drewna mógł się rozwijać, potrzebna jest rzetelna edukacja społeczna, wyjaśniająca zasady racjonalnej gospodarki leśnej, pozwalającej na eksploatację lasu w połączeniu z ochroną przyrody, a także promocja drewna jako materiału.

Dlatego warto przyjrzeć się jak to robione jest w innych krajach, również za oceanem. Należy również poznać sytuację na rynku drewna z perspektywy całej Unii Europejskiej. Międzynarodowe grono wykładowców postara się przybliżyć tę tematykę uczestnikom KOOPDREWu.

Swoje prezentacje przedstawią:

Silvia Melegari, Sekretarz Generalny European Organization of Sawmill Industry Sytuacja na rynku drewna w Europie i działania podejmowane przez międzynarodowe organizacje, aby zwiększyć jego chłonność na produkty z drewna

David Guilbert, Director Western Europe  Quebec Wood Exporter Bureau Kanada jako przykład kraju stosującego skuteczne narzędzia marketingowe do promocji drewna i wyrobów z drewna

dr inż. Konrad Tomaszewski, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Znaczenie drewna jako magazynu CO2 i możliwości wykorzystania tej wiedzy do celów marketingowych

Georg Binder, General Manager Pro:Holz Austria Doświadczenia Austrii w prowadzeniu skutecznych kampanii promocji drewna jako materiału do produkcji wyrobów o wszechstronnym zastosowaniu 

Jacek Przypaśniak, Naczelnik Wydziału Urządzania Lasu, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych Możliwości zwiększenia podaży drewna okrągłego na polskim rynku dzięki współpracy przemysłu drzewnego przy tworzeniu planów urządzania lasu

Pełen program KOOPDREW 2016 do pobrania tutaj >>>

FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU >>>

Organizatorem Giełdy Kooperacyjnej Przemysłu Drzewnego jest Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego przy współpracy Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Zgodnie z już utrwaloną tradycją, KOOPDREW łączy ze sobą elementy konferencji i spotkania  „Business to Business”. Organizatorzy przygotują przestrzeń do prowadzenia bezpośrednich rozmów i nawiązywania wzajemnych kontaktów pomiędzy uczestnikami konferencji w obrębie specjalnej Strefy B2B. Strefa wyposażona będzie w przygotowane do tego miejsca, a do dyspozycji rozmówców będzie obsługa techniczna i catering kawowy. Wszyscy uczestnicy konferencji dysponować będą listą obecnych i informacją o profilach reprezentowanych przez nich firm oraz o ich ofertach.

 

KOOPDREW 2016 odbędzie się 12. września, w przededniu targów DREMA, na terenie MTP w Poznaniu, Pawilon nr 11 „Pod Iglicą”,  w godz. od 11.00 do 17.00.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Rozwoju i Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patronat medialny objęły pisma „Głos Lasu”, „Kurier Drzewny”,  „Przemysł Drzewny” i „Rynek Drzewny” oraz portale branżowe Drewno.pl i E-handeldrewnem.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz