DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
pily szeroko tasmowe

pily szeroko tasmowe [8]

Witam pokrótce przedstawię historie naszej firmy. Jesteśmy na rynku od ponad 25 lat. Przerabiamy ok 6tys m3 dęba rocznie. Zajmujemy się produkcją półfabrykatow dębowych mokrych. Posiadamy trak mebora htz 1150. Poszukujemy dostawcy pil stelitowanych szerokotasmowych ktore pomoze nam dobrac odpowiednie pily itp itd. Moze ktos pomoc i podeslac skad bierze podobne pily ???

Marcin [16]Odpowiedz na ten wątek2020-07-21 14:30:08

Zgłoś nadużycie

Piły

Witam
My bierzemy ASPi,oraz INTER BIS,ci pierwszi bardziej terminowi i słowmi ceny podobne
Ale trak htz 1150 pierwsze słyszę ktory to rok produkcji

Andrzej [8]Odpowiedz na ten wątek2020-07-21 20:44:48

Zgłoś nadużycie

dsd

witam mala pomylka to model htz 1100 w marcu dopiero go otrzymalismy i mamy problem z pekaniem pil

Marcin [16]Odpowiedz na ten wątek2020-09-02 16:33:37

Zgłoś nadużycie

Jaką średnicę maksymalną kłody przetnie HTZ 1150 na nieobrzynane brusy?
...

Gregor [28]Odpowiedz na ten wątek2020-07-21 23:44:01

Zgłoś nadużycie

pytanie

na jakiej podzialce i kącie przyłozenia przecieracie dęba???

Marcin [16]Odpowiedz na ten wątek2020-09-02 16:35:17

Zgłoś nadużycie

pily szeroko tasmowe

Witam pokrótce przedstawię historie naszej firmy. Jesteśmy na rynku od ponad 25 lat. Przerabiamy ok 6tys m3 dęba rocznie. Zajmujemy się produkcją półfabrykatow dębowych mokrych. Posiadamy trak mebora htz 1100 szer kół 120mm. Mam pytanie na jakiej podzialce, profilu zęba i kącie przyłożenia przecieracie dęba???
czy typ pił 140/1,2/7120 PV kąt natarcia 25, podziałka 40

Marcin [16]Odpowiedz na ten wątek2020-09-02 16:46:03

Zgłoś nadużycie

Piły

Jeśli pękają Piły to jest kilka możliwych problemów.
1) koła maszyny są źle wyszlifowane(wyoblone), lub maja luz/bicie. Gdy bedzie problem z kołami to cuda można robić a Piły będą pękać. Koła musza być gładkie i wyoblone tak żeby Piła odpowiednio leżała. Ważne tez jest siła napinania Piły.
2) najczęstsza przyczyna pękania pił jest jednak złe ostrzenie, Piła musi być wyostrzona idealnie, tu nie może być nawet małego niedociągnięcia, Piła musi być ostrzona po każdym zdjęciu z maszyny, przy tych wymiarach Piły nie powinna ciąć dłużej niż 2-2,5h (jeśli się stępi to tez trzeba zdjac wcześniej).
Jeśli wcześniej nie mieliście szerokotasmowego traka to obstawiam właśnie ostrzenie.
3)przy sprawnej maszynie i umiejętnym ostrzeniu firma Piły schodzi na drugi plan, ja używam Pilana i Metamob,
4) ja tnę sosnę, podziałkę mam 45 a kat 24, podziałka i kat których Wy używacie nie są złe, aczkolwiek do dębu proponowałbym podziałkę 40 lub 45, kąt natarcia myśle gdzieś 20-22stopnie, do dęba tez warto by sprawdzić prędkość taśmy, żeby była między 25 a 30m/s.

Traki szerokotasmowe tną szybciej i dokładniej jednak nie wybaczają błędów. Ja u Was (strzelając) obstawiam złe ostrzenie lub zbyt długi czas pracy.

Łukasz [21]Odpowiedz na ten wątek2020-09-13 14:12:00

Zgłoś nadużycie

Piły

byli u nas z matamob i stwierdzili ze jest wszystko dobrze choc wiem tez że nasz technik od ostrzenia tez duzo sie nauczyl po tej wizycie(wczesniej za mocno przybierał).
Tylko od tych prób popelnilismy chyba kolejny błąd a mianowicie zamowilismy pily z podzilka 30 i katem 18 stopni z wintersteiger i jest tragedia mam nadzieje ze po ostrzeniu cos sie poprawi. Bo inaczej 8 ty pojdzie sie na marne.

Marcin [16]Odpowiedz na ten wątek2020-09-14 07:44:29

Zgłoś nadużycie

pily

napisz maila na zelmerek07@gmail.com

Łukasz [21]Odpowiedz na ten wątek2020-09-14 11:14:08

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny