DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Nowe stawki VAT

Nowe stawki VAT [11]

Witam
Czy w związku z koroną wirusem jest jakaś szansa na to, że nie wejdzie w życie nowa matryca stawek VAT, które miały wejść od 1 kwietnia 2020?
Czy ktoś się orientuje czy można wystąpić do kogoś z takim apelem, dzięki czemu byłaby szansa żeby opal nie podrożał o 15% z dnia na dzień ?
Czy trwają prace aby przesunąć wejście w życie przepisów o nowych stawkach VAT ?

Tomasz J. [16]Odpowiedz na ten wątek2020-03-13 21:42:21

Zgłoś nadużycie

Koronawirusem *

Ehhh ten słownik :)

Tomasz J. [16]Odpowiedz na ten wątek2020-03-13 21:43:30

Zgłoś nadużycie

Vat drożej o 15% na drewno opałowe.

Wreszcie przyszedł kryzys w branży drzewnej. Może to pokaże naszym rządzącym jak ważna jest racjonalna polityka fiskalna w LP. Drewno opałowe, zostało potraktowane jak jakieś zło w naszym kraju, podwyższa się VAT o 15% , bo najważniejsze są wpływy do budżetu z tego podatku. Promuje się gaz, olej opałowy, panele fotowoltaiczne , a drewienko odstawia na tor boczny. W naszym kraju ponoć około 60% gospodarki było związane z drewnem i co tak za jednym pstryknięciem chce się zmienić wieloletnie schematy zagospodarowania drewna, (drewna opałowego). Przemysł przerabiający drewno staje, lasy wstrzymują pozyskiwanie surowca. Taka sytuacja powtarza się cyklicznie, co kilka lat. Zgadnijcie, kto ratował sytuację odbioru drewna opałowego z LP? Oczywiście odbiorcy indywidualni, spalający drewno w :płytach kuchennych, piecach kaflowych, piecach co, kominkach. Ta grupa odbiorców była pewna. Żadne zawirowania ekonomiczne , gospodarcze, nie mogły spowodować iż, nie zakupią drewna do celów grzewczych, bo opalać domostwa trzeba będzie w zimne dni. Czemu więc zarzyna się, w miarę sensowny sprawdzony system obrotu, drewna opałowego?. Ile firm tego, nie wytrzyma. Jak słupki gospodarcze runą , to dopiero pewnie nasi urzędnicy się obudzą. Drewno obok węgla, należy traktować jak nasze dobro narodowe i strategiczne. Jest ono w zasięgu ręki i co by się nie wydarzyło to ludzie nie zmarzną .Gaz, prąd może nie dopłynąć , drewno rośnie u nas w kraju.
Mamy naszych posłów , apelujmy do nich. Zobaczymy jak poważnie nasze argumenty potraktują i obejmą zapowiadaną troska ubogich ludzi, którzy będą musieli zakupywać drewno opałowe o 15% drożej. No tak, ale były podwyżki emerytur, więc tych ludzi stać na dobro luksusowe w postaci krzywego, podgniłego drewna , które nie spełnia norm dla
przemysłu.

Zbulwersowany [10]Odpowiedz na ten wątek2020-03-17 21:32:15

Zgłoś nadużycie

Jestem za

Jestem za apelowaniem do posłów ale musiała by to zrobić albo organizacja albo chociaż duża firma z sektora, ja z moim przerobem 3 tys metrów rocznie nie mam żadnej siły przebicia...
Może przeczyta to ktoś kto ma "dojścia" do władz albo wie gdzie i w jaki sposób możemy się zjednoczyć i lobbować w naszej sprawie.
Trzeba to zrobić przed wejściem nowej stawki VAT bo jak wejdzie to już się jej nie cofnie...
Zwłaszcza w obliczu nowego kryzysu i pandemii.

Tomasz J. [16]Odpowiedz na ten wątek2020-03-17 21:48:56

Zgłoś nadużycie

Vat o 15% drożej na drewno opałowe

Zaraz ktoś nam powie, że bronimy swoich interesów , ale po 26 latach w branży leśnej widziałem wiele. Jak kryzys, to pozwala się tym najmniejszym Leśniczym aby szukali odbiorców drewna. Gdy sytuacja na rynku się polepsza, to sama góra zaczyna handlować i koło cyklicznie się zamyka.Widocznie komuś chodzi o to, aby LP przestały być samo finansujące.Pewnie szykują prywatyzację.
Proszę aby zainteresowani poruszyli swoich posłów w tym temacie. Może nawet opozycyjnych, ci na pewno temat podejmą.

Zbulwersowany [10]Odpowiedz na ten wątek2020-03-17 22:19:16

Zgłoś nadużycie

Nie siej propagandy...

a POsłów opozycji lepiej trzymać od LP z daleka bo to oni zamierzali je sprywatyzować. Obecnie jednak jako opozycja nie mieliby w tym interesu.

Janosik [62]Odpowiedz na ten wątek2020-03-20 09:21:44

Zgłoś nadużycie

vat na opał

Witam od 10 lat zajmuje sie drewnem kominkowym,opałowym Nowe stawki wat to kolejne gwożdzie do trumny dla legalnie działających przedsiebiorcow ,szar strefa mocno swoją działalnością odciska na naszej działalności piętno.Najpierw musielismy wypracowac historię zakupow by miec surowiec w lepszej cenie ,w skutek zmian zasad sprzedaży drewna straciliśmy pewien procent historii zakupów,a szara strefa w tym i prowadzący działalnosc nie majacy zadnych umow z z LP mają setki metrow drewna pochodzące z LP kupione na asygnaty na osoby trzecie bez faktur ,sprzedaja na masową skale ,a nie wystawiaja dokumentow sprzedazy.Ja sie pytam gdzie jest skarbowka ,dlaczego takich sprzedających nikt nie ściga ,a normalnie zatrudniający i płacący podatki w tym kraju lani są po dupie!!!!

jesion [78]Odpowiedz na ten wątek2020-03-18 22:07:01

Zgłoś nadużycie

vat opał

koledzy ale nie spodziewajcie cudów ..... zimy brak vat w gore "janusze "nakupil drewna s4 wszedzie wystwiaja ..... ja mam obecnie 3 tys mp na placu chce to opchnąc i koncze to gowno za przeproszeniem

zpd [6]Odpowiedz na ten wątek2020-03-18 23:32:37

Zgłoś nadużycie

Jest szansa

Jest szansa na to że nowa matryca stawek VAT nie wejdzie.
Trzeba poczekać i śledzić doniesienia

https://www.gazetaprawna.pl/amp/1462422,nowa-matryca-stawek-vat-zostanie-przesunieta-news-dgp.html

Tomasz J. [16]Odpowiedz na ten wątek2020-03-20 20:37:28

Zgłoś nadużycie

Matryca VAT wejście przesunięte .

Nowa matryca stawek VAT dopiero od 1 lipca 2020 r.
23 marca 2020 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, ze wychodząc naprzeciw postulatom podatników, przesuwa termin stosowania nowej matrycy stawek podatku VAT - zacznie ona obowiązywać od 1 lipca 2020 r., a nie od 1 kwietnia.

Zbulwersowany [10]Odpowiedz na ten wątek2020-03-23 23:06:40

Zgłoś nadużycie

kolego

podaj źródło informacji

niepokorny [234]Odpowiedz na ten wątek2020-03-27 19:20:52

Zgłoś nadużycie

Strona MF

Podane jest w aktualnościach na stronie ministerstwa finansów 23.03.2020

https://www.gov.pl/web/finanse/zmiana-terminu-wprowadzenia-nowej-matrycy-stawek-vat

Paweł [43]Odpowiedz na ten wątek2020-03-27 20:00:35

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz