DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Jak ustawić piły w traku

Jak ustawić piły w traku [8]

Witam wszystkich
Szybkie pytanko jak ustawiacie piły w traku pionowym chodzi mi czy równo do pionu czy pod lekkim skosem?

luk [32]Odpowiedz na ten wątek2020-02-17 15:28:02

Zgłoś nadużycie

Ustawienie pil

Cześć sam jestem ciekaw. U nas raz mieliśmy ustawione do pionu długo tak było a teraz mamy inny trak coś się posypało naprawiliśmy i od jakiegoś czasu wszystko nam ściąga krzywi śmigła robi bananuje. Dlatego postanowiliśmy je dać pod delikatnym skosem. Raz idzie dobrze raz źle. Nie wiemy od czego to zależy co się dzieje. Na jakim traku pracujesz?

Rafał [22]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 08:07:59

Zgłoś nadużycie

muszą być do pionu

możesz kierować piły lewo prawo jak krzywi ale pion to podstawa zarówno ramy jak i pił.

Darek [79]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 13:39:53

Zgłoś nadużycie

Hmm

Ok pion jest rama piły też to jak mam je kierować lewo prawo.? Co mam je przebijać albo co?

Rafał [22]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 13:46:53

Zgłoś nadużycie

przyczyny krzywienia to temat rzeka w traku ramowym a piły zawsze muszą być ...

ustawione do pionu i prostopadle do ramy piłowej jak musicie dawać piły z tzw winkla to znaczy że coś macie nie tak to jest tymczasowy środek zaradczy ale nie zawsze dający poprawę

tartak [2]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 20:12:02

Zgłoś nadużycie

Glopaki

Skąd jesteście Darek, Tartak?

Rafał [22]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 20:27:11

Zgłoś nadużycie

Luk tak wogule to odpowiedź na Twoje pytanie :D

Nie jestem jakimś wszechwiedzącym i jakimś profesjonalista.
Wiem tylko tyle jeśli masz trak w porządku wszystko jest tak jak powinno to musi być stała strona ustawiona do pionu góra dół wyposrodkujesz. Rozwore ustawiasz do pił i jedziesz? Pozdrawiam. Chetnie pomogę tyle co wiem hehe ????

Rafał [22]Odpowiedz na ten wątek2020-02-19 20:34:52

Zgłoś nadużycie

Piły

Jeśli drewno miękkie musisz ustawiać z pochyłem, twarde bardziej na wprost. Chyba, że rama traka sama pochyla się w zależność od szybkości posuwu wtedy ustawiasz w pionie.

Znachor [1]Odpowiedz na ten wątek2020-02-20 20:10:21

Zgłoś nadużycie

A to zależy czy trak jest z posuwem stałym czy przerywanym.Powinno regulować ...

się to przechyłem ramy.Same piły należy też odpowiednio przygotować do pracy wstępne naprężanie rozprowadzanie zębów lub lepiej pogrubianie ostrzenie itp.

darek [2]Odpowiedz na ten wątek2020-03-27 22:53:41

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz