DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Siła niezbędna do rozłupania pniaka

Siła niezbędna do rozłupania pniaka [3]

Cześć, Zaczynam pisać pracę inżynierską. Moim tematem jest projekt hydraulicznej łuparki do drewna. Mam problem ze znalezniem informacji o minimalnej sile potrzebnej do operacji łupania drewna. Producenci podają różne naciski swoich łuparek. Nie chcę zakładaćzbyt dużej siły, żeby nie przewymiarować swojej łuparki ze względu na jej niezbędną mobilność. Klocek jaki muszę przerąbać ma maksymalne wymiary: średnica 60 cm , długość 60 cm. Ktoś ma pomysł jak ugryźć ten temat?

Piotr Ładziński [2]Odpowiedz na ten wątek2019-10-08 14:55:54

Zgłoś nadużycie

Łupliwość drewna

Oprócz wymiarów klocka do łupania istotny będzie gatunek drewna. Jest taki wskaźnik wytrzymałości mechanicznej drewna, który nosi miano "łupliwości drewna". Proponuję przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Dominik Jabłoński [386]Odpowiedz na ten wątek2019-10-08 16:07:02

Zgłoś nadużycie

Gatunki drzewa

Czytałem o tym już na kilku stronach i przejrzałem kilka książek, ale ciężko mi odnieść wartość łupliwość do siły. A co do gatunków to podane mam cztery (sosna, brzoza, buk i grab). Z doświadczenia wiem ze najtrudniej przełupać buk i grab z wyżej podanych. Tak naprawdę interesuje mnie założenie najgorszego przypadku tj.takiego gdzie potrzebna siła jest największą.

Piotr Ładziński [2]Odpowiedz na ten wątek2019-10-08 17:14:08

Zgłoś nadużycie

lupliwosc drewna

najgorzej lupie sie wiaz bo jest włoknisty ,sosna, swierk no i oczywiscie kazde mocno sekate bardzo dobrze łupie sie buk,grab,jesion ,dąb łuparka 12ton nacisku w wiekszosci przypadkow wystarcza w zupełności .

jesion [69]Odpowiedz na ten wątek2019-10-08 21:45:15

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz