/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Osuszacz do suszarni - POMOCY!!!

Osuszacz do suszarni - POMOCY!!! [14]

Witam wszystkich,
Potrzebuje informacji na temat doboru osuszacza do prostej suszarni.
Zamówiłem od pewnej firmy z Nakła nad Notecią, prostą suszarnie kontenerową o wym dł. 5,5mx szer. 2,8m i wys. 2.7m. Jeden wentylator 3kW. Suszarnia nie ma żadnych kominków, gdyż powiedzieli mi, że nie są potrzebne, bo dadzą mi osuszacz, który wyciągnie parę. Później, jak się okazało nie przysłali mi żadnego osuszacza.... i zostawili mnie na lodzie.
Zaczynam dopiero swoja przygodę z suszeniem, więc nie szukałem profesjonalnych komór.
Czy ktoś z Was, może mi napisać jaki osuszacz kupić ( np. DEDRA 9905)? Czy jest może jakieś inne wyjście np. zrobić otwory w poszyciu dachu?
Dodam, że nie susze żadnych gat. liściastych, głównie tarcice nieobrzynaną sosnową i świerkową 25mm , 30mm.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Paweł

Runner25 [9]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 09:44:23

Zgłoś nadużycie

jakie źródło ogrzewania suszarni? wodne, nadmuchowe, bezpośrednie?

xxx [3]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 09:52:21

Zgłoś nadużycie

Są dwa źródła ogrzewania:
- jedno to grzałki elektryczne, czy ...

prąd
- drugie to ciepło, które idzie z pieca. Nagrzewa ono inną sieć rozprowadzonych rurek.
Wentylator tylko powoduje sam obieg ciepła.

Runner25 [9]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 10:02:51

Zgłoś nadużycie

osuszacz do suszarni

Jak zaczynasz przygodę z suszarniami to tym bardziej suszarnia powinna być dobra, tu się nic nie zaoszczędzi. Nie ma suszarń do igły i do liścia są do wszystkiego. CZy w komorze masz natrysk?-teoretycznie powinien być, tem. w komorze to nawiew czy nagrzewnice? Trochę mało informacji, moim zdaniem sugerowałbym zainstalowanie kominków. Ale może wypłynąć jeszcze jeden problem sterownika, czy jest dostosowany do otwierania zaworów, natrysku, tem. pow, zamykania otwierania kominków.

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 11:00:43

Zgłoś nadużycie

Osuszacz

Nie mam żadnych natrysków
W środku jest tylko jeden wentylator. który pwoduje obieg ciepłego powietrza, które z kolei jest generowane prze sieć grzałek (na prąd oraz grzałki połączone z ciepłem z pieca)
Na zewnątrz jest tylko mały komputer, gdzie ustawiam temp i tyle.
Jeśli chodzi o ciepło i grzanie to jest wszystko okej, tyko ta cholerna para nie ma gdzie uciekać.
Chyba kominiki, jak piszesz będą koniecznością.

Runner25 [9]Odpowiedz na ten wątek2018-01-02 11:11:06

Zgłoś nadużycie

osuszacz do suszarni

Dobra stroną jest, że wentylatory zbierają ciepło z nagrzewnic. Rozumiem, że sterownik kontroluje tylko tem. pow. Nie masz sprzętu do kontroli w czasie suszenia wilg. drewna to zle.Na podstawie tych danych ustawia się w kom. tem pow. i wilg.pow. Jeżeli będziesz robił kominki trzeba doprowadzić natrysk wodny. Do tego trzeba dobrać sterownik kontrolujący otwieranie i zamykanie kominków, elektrozaworów ciepła i natrysku, zalecał bym półautomat oparty na pomiarze wilg. pow. w kom. termometr suchy mokry/różnica/ są tańsze. Jaka jest przenikliwość cieplna ścian powinna być K

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-03 10:06:26

Zgłoś nadużycie

Osuszacz do suszarni

Nie wszystko przeszło dopisze ; K

jacek [19]Odpowiedz na ten wątek2018-01-03 10:14:03

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

Doświadczenie z tzw "producentem " suszarni z Nakła o nazwie wymienionej w powyższych opiniach :
-kontakt urywa się lub jest bardzo utrudniony od momentu wpłaty pieniędzy na konto notabene (prywatne) co nie pozwala potem zaliczyć zakupu w koszty. Zalecam sprawdzanie zawsze nr kont firmowych w "białej księdze przedsiębiorców" .
- Czas realizacji zamówienia opóźnienie kilkumiesięczne (słyszałem nawet o 1,5 rocznym opóźnieniu). Więc jest to chyba standard .
-Jakość wykonania "suszarni " : niekompletna, wykonana niezgodnie z zamówieniem, ściany wykonane z płyt odpadowych różnego rodzaju co powoduje brak szczelności na zamkach płyt . Suszarnia dokończona we własnym zakresie. Jeśli zainteresowani zakupem nie spieszą się i lubią takie "przygody" to warto pomyśleć

zibi [4]Odpowiedz na ten wątek2019-10-15 23:00:28

Zgłoś nadużycie

Suszarnia Nakło

Poszukuję osób które przelały pieniądze za zamówiony produkt i na niego ciągle czekają. Wszystkie osoby proszę o kontakt pod numer telefonu 502 175 075 Każda informacja jest bardzo ważna.

Łukasz [1]Odpowiedz na ten wątek2019-11-26 00:34:50

Zgłoś nadużycie

Opinia

Dzień dobry,

Chcę dodać swoją opinię odnośnie współpracy z firmą Metal SK ***** *******. Pan ***** na stronie firmowej ma wpisane, że posiada certyfikat Rzetelna firma który potwierdza uczciwość, terminowość i wiarygodność. Niestety jest zupełnie na odwrót.
Suszarnię zamówiłem w marcu 2020 r. Pan ***** poinformował mnie w mailu, że czas potrzebny na wykonanie suszarni to 1,5 miesiąca. Wpis dodaję w styczniu 2021 roku i do dnia dzisiejszego firma Metal SK ***** ******** nie dostarczyłam mi suszarni ani nie zwróciła pieniędzy .
Nie będę wspominał o setkach kłamstw które wyszły od Pana Karola i o tym ile razy suszarnia już do mnie jechała. W dziwnych okolicznościach zawsze coś się psuło lub przytrafiały się inne nieznane przyczyny które sprawiały, że transport nie może dojechać. Dodam jeszcze, że w grudniu Pan ***** zamówił dźwig który przyjechał rozładować samochód z suszarnią. Jednak i w tym przypadku suszarnia nie przyjechała. Pan ***** ciągle powtarza, że muszę uzbroić się w cierpliwość. Jednak 10 miesięcy opóźnienia to i tak uważam, że jest wystarczająco.
Piszę to wszystko ponieważ chcę ostrzec innych przed firmą Metal-SK ***** *******. Dodatkowo proszę uważać ponieważ Pan ***** założył spółkę PRODUKCJA MASZYN PRZEMYSŁOWYCH sp. z o. o.
W razie gdyby ktoś chciał kupić suszarnie od Pana ***** to proszę o kontakt pod nr tel. 729 647 292 a dokładnie opowiem o współpracy z Panem ******.

piotr [2]Odpowiedz na ten wątek2021-01-15 14:55:44

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

Szkoda, że nie sprawdzamy przed zamówieniem firm . Nie wiem jak się ułoży Panu z tą firmą ? Ja już pisałem dwa lata temu .Mnie się udało otrzymać niekompletną. Jeśli mogę doradzić to proszę sobie darować . "Produkt niewarty nic. Płyty warstwowe odpadowe z różnych firm ze szparami, duże straty ciepła. Jeśli Pan nie wpłacił całej kwoty proszę szukać innej firmy. Ten Pan miał komornika i urząd skarbowy . Urząd Skarbowy dzwonił jeszcze w zeszłym roku do mnie w sprawie Metal SK. Niemożliwe jest aby ten Pan miał certyfikat rzetelna firma. Proszę też uważać na przelewy. Podaje konto swojego Taty ponieważ jego było zajęte. Potem są problemy z odzyskaniem pieniędzy. Na koniec jeśli się w końcu uda Panu otrzymać zamówienie proszę dokonać płatności split paiment . Ochroni to Pana od ewentualnego płacenia VAT jeśli ten Pan nie ureguluje płatności ze swojej strony. Życzę powodzenia

zibi [4]Odpowiedz na ten wątek2021-01-16 09:08:19

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

Najgorsze jest to że widziałem opinię na temat firmy metal sk ***** ****** i pytałem o nie Pana *****. Zdecydowałem się na zakup ponieważ zależało mi na szybkim czasie wykonania suszarni a Pan ***** zapewnił mnie że zrobi ja w 1,5 miesiąca. Jednak życie zweryfikowało wszystko.
Może mi Pan powiedzieć jak długo Pan czekał na suszarnie?
Panie Zibi nie daruje sobie tego i zrobię wszystko żeby odzyskać wszystko z zadośćuczynieniem ****. Tacy ludzie powinni mieć zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności bo narażają innych na problemy.

piotr [2]Odpowiedz na ten wątek2021-01-30 09:24:24

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

Ja czekałem pół roku ale słyszałem o osobach, które czekały już 1,5 roku a niektóre nie dostały zamówionych suszarń. NIe wiem ile Pan wpłacił ? całość czy tylko zaliczkę. Ale odzyskanie raczej będzie graniczyć z cudem ponieważ ten Pan miał już komornika i urząd skarbowy na głowie ze dwa lata temu. Ja słałem pisma przedsądowe z wezwaniem i to podziałało ale już następne osoby nie miały tyle szczęścia. ten Pan już się tym przestał przejmować. Dziwię się że jeszcze Metal SK funkcjonuje. Najlepszym sposobem będzie wysłanie pisma przedsądowego .Jeśli to nie pomoże to wytoczenie sprawy temu Panu. Zajmie to jakiś czas ale może poskutkować. Proszę zwracać uwagę na jakie konto się wpłaca ewentualne pieniądze bo podaje nie swoje konto (konto jego ojca). Ze swojego doświadczenia proponuję rozpocząć procedurę sądową , przekazać prawnikowi sprawę i się nie denerwować . Jak przestałem wydzwaniać do tego Pana a zacząłem słać pisma za potwierdzeniem to ten Pan sam zaczął dzwonić i próbować załatwić sprawę. Proszę wszystko archiwizować maile , pocztę oraz rozmowy telefoniczne . Ma Pan do tego prawo ponieważ rozmawia Pan z 'firmą" nie osobą prywatną. Proszę się nie przejmować straszeniem tego Pana bo i takie rzeczy się zdarzają, straszył bratem policjantem , pozwami sądowymi itp. Nie sądzę aby tego Pana było stać na cokolwiek więc proszę się nie przejmować. Sądząc po wpisach Pan ***** więcej czasu spędza w sądach niż wykonuje suszarnie. Jeśli chodzi o suszarnie to doradzam wykonanie jej gdzie indziej ponieważ jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Pomimo stosunkowo niewielkiej kwoty sądzę że da się to wykonać dużo lepiej i nie z odpadowych materiałów. Na koniec też się dziwię że Pan ***** jeszcze funkcjonuje ,że żaden urząd nie zamknie działalności . I proszę uważać bo ten Pan na swój sposób jest bystry więc proszę zostawić to prawnikom. W razie sprawy sądowej może się Pan powołać na fakt prowadzonych już spraw z innymi klientami i ich wyroków. Na początku postów jest Pan który prowadził sprawę z Panem ***** i podał do siebie numer trzeba podać nr sprawy i sąd zaczyna inaczej patrzeć na osobę Pana *****. Życzę powodzenia.

zibi [4]Odpowiedz na ten wątek2021-01-30 14:06:40

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

Dzień dobry.
Chciałem zamówić suszarnie w w/w firmie, ale po tych komentarzach raczej się wstrzymam. Czy jest jakaś firma, która robi suszarnie którą byście polecili?

KONRADMK [1]Odpowiedz na ten wątek2021-03-23 10:15:35

Zgłoś nadużycie

Suszarnia z Nakła

FTH AEG Wiskitki.

zibi [4]Odpowiedz na ten wątek2021-03-29 15:07:09

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz