DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Mokre drewno kominkowe

Mokre drewno kominkowe [4]

Witam mam wielka prozbe o pomoc. Poniewaz wprowadziłem sie na wioske miesiac temu i jestem totalnym zielonym w tych sprawach mam pytanie. Posiadam kominek z plaszczem wodnym. Skomczylo mi się drewno ktorego wlasciciel zostawil z poprzedniego sezonu. Wiec kupilem 3 metry pociecie drewna "dab" podobno 5 letniego. Sprzedawca trzymal drzewo przez okres sezonowania na dworze bez zadnej oslony. Poprostu pod golym niebem. Powiedzial mi przy kupnie ze sie nadaje do kominka a dab nie wchlanoa wody wiec jest to drzewo suche. Poczytalem troszke na internecie w tym temacie i rzeczywiście oznaki wydaja sie podobne co do suchego drzewa. Czyli kora odpada bez problemu
Wiekszosc drzewa przy rozladunku ta kora sama odleciala. Drzewo jest ciemne a po rozlupaniu jest bardzo jasne. Tylko mam pytanie drzewo pali cie dluzej od poprzedniego ktorego miałem i przy tym strzela. Czy drewno jest suche ale powinienem skladowac jeszcze przez tydzień czasu zeby wyschlo troszke, czy poprostu kupilem mokre drzewo.ktore nie mozna palic w tym sezonie. Prosze o pewną porade

V [1]Odpowiedz na ten wątek2016-12-04 02:12:50

Zgłoś nadużycie

mokre

to że jest ciemne świadczy tylko o tym że było wystawione bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych takich jak słońce, deszcz. Wystarczy jeden sezon letni i drewno bez nakrycia przybiera taki kolor na zewnątrz. To że w środku ma kolor jasny to jest normalne i dla drewna mokrego i suchego. Najlepszym testem jest zakup wilgotnościomierza (najzwyklejsze kosztują kolo 80 zł) i sprawdzenie jaka wilgotność drewno ma po rozłupaniu. To że strzela oznacza może być mokre, kolor i odpadająca kora świadcza tylko o złym skladowaniu a nie suchości.

piotr [5]Odpowiedz na ten wątek2016-12-04 09:59:14

Zgłoś nadużycie

sposób składowania

Drewno musi być składowane pod zadaszeniem w przewiewnym miejscu .Również od strony podłoża trzeba zapewnić wentylację . Tygodniowa rezerwa sezonuje się w garażu . Dwudniowa rezerwa suszy się przy kominku jeżeli jest miejsce.Drewno dobrze wysezonowane nigdy nie doschnie na powietrzu do wilgotności 12-15 %. W czasie deszczowych dni pobiera wilgoć z powietrza w czasie gorących dni oddaje. Trzeba organizacją zapasu tak sterować aby miało czas doschnąć w pomieszczeniach ogrzewanych

Adam [297]Odpowiedz na ten wątek2016-12-07 08:27:54

Zgłoś nadużycie

jak włożysz do kominka to po chwili zaczyna syczeć? na końcówkach pojawia ...

się piana? jeśli na któreś z pytań odpowiesz tak to jest mokre.

krzychut [16]Odpowiedz na ten wątek2016-12-23 11:37:12

Zgłoś nadużycie

mokre drewno kominkowe

Prosze nie opowiadac bajek i wierzyc w brednie o 5letnim drewnie sezonowanym ,to sie nie oplaca drewno porabane na wiosne sprzedaje sie jako suche jesienia, reszta gadki to brednia!!!!

jesion [59]Odpowiedz na ten wątek2018-12-12 19:23:09

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz