/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Serwis Drewno.pl - działanie, błędy, sugestie

Serwis Drewno.pl - działanie, błędy, sugestie [13]

Witam. W tym wątku zapraszamy do dodawania swoich uwag dotyczących działania naszego serwisu, ewentualnych błędów. Chętnie zapoznamy się również z sugestiami dotyczącymi zmian oraz pomysłami dotyczącymi dalszego rozwoju serwisu

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2008-07-01 10:42:25

Zgłoś nadużycie

forum - tylko zalogowani uczestnicy

Uważam, że zezwolenie na udział w dyskusji na forum tylko zalogowanym uczestnikom to jednoznacznie zły pomysł. Wyeliminuje skutecznie wiele osób z rozmowy i tym samym forum stanie się martwe. Poprzednio to właśnie forum zachęcało mnie głównie do wchodzenia na Państwa stronę.

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2008-08-11 12:44:29

Zgłoś nadużycie

logowanie: za i przeciw

Dziękuję za tę wypowiedź. Konieczność logowania na forum wprowadziliśmy świadomie, zdając sobie sprawę, że część użytkowników może nie być z tego faktu zadowolona. Brak logowania ma jedną, podstawową zaletę - anonimowość wypowiedzi. Niestety często internautom wydaje się, że anonimowość związana jest z bezkarnością. To stąd biorą się wpisy typu "X to złodziej" "Firma Y nie płaci" lub inne żenujące swym poziomem wypowiedzi. Jeśli ktoś chce takie fakty komunikować innym, proszę bardzo, ale niech weźmie odpowiedzialność za swoje słowa.Wprowadzając logowanie na Forum naszego serwisu, zrobiliśmy to świadomie. Po pierwsze chcemy aby nasze strony stały się miejscem dyskusji, a nie obrzucania inwektywami.Po drugie logowanie stanowi zabezpieczenie przed spamem linkującym np. do stron porno.Po trzecie, dzięki wprowadzeniu logowania możemy Użytkownikom forum zaproponować dodatkowe narzędzia - jak choćby powiadamianie o pojawieniu się odpowiedzi na komentarz.Wiemy, że często łatwiej na trudne tematy wypowiedzieć się anonimowo, dlatego każdy Użytkownik ma taką możliwość. Podpis pod komentarzem zależy od Użytkownika - może wpisać swoje nazwisko - może również użyć pseudonimu.Dane Użytkowników forum podczas logowania nie są i nie będą ujawniane (z wyłączeniem przypadków łamania prawa).

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2008-08-11 14:19:10

Zgłoś nadużycie

drogie żetony

Żetony są po prostu drogie - za drogie.
Być może nie zdajecie sobie Państwo sprawy jak bardzo ogranicza to ruch na stronie na korzyść innych serwisów.

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2008-09-19 08:39:12

Zgłoś nadużycie

drogie żetony - odpowiedź

Istnieje grupa użytkowników, dla których nasze ceny są za wysokie. Są też tacy, którzy uważają, że w internecie wszytko powinno być za darmo. Oczywiście istnieją serwisy, które oferują darmowe umieszczanie ofert. Moim zdaniem zawsze będą one istnieć bowiem różne są ich modele biznesowe (choć często również nie mają żadnego). Wyborem użytkownika jest, gdzie swoją ofertę umieści.

Kwestia cen jest rzeczą względną. Przy ich ustalaniu bierzemy pod uwagę zarówno konkurencję, dostępność dla użytkowników oraz prowadzoną przez nas działalność, która jak każda inna, musi przynosić zysk.

Jeżeli brać pod uwagę serwisy ogłoszeniowe pobierające opłaty, nasze ceny są raczej przeciętne ze wskazaniem na "strefę dolną". Wprowadzenie żetonów, jakie miało miejsce w maju, dodatkowo spowodowało zmniejszenie jednostkowego kosztu dotarcia do danych teleadresowych Użytkownika giełdy ogłoszeń.

Według aktualnego cennika, koszt żetonów zależy w dużej mierze od wybranego pakietu i sposobu płatności, przy czym najdroższe są żetony opłacane za pomocą SMS. W przypadku abonamentów koszt użytkowania giełdy zaczyna się od 1,44 zł brutto dziennie, a wiec nie jest chyba barierą nie do przekroczenia dla żadnej z firm.

Staramy się, aby wartość dodana jaką daje serwis DREWNO.PL była jak najwyższa. Już za kilka miesięcy minie 10 lat, od kiedy jesteśmy dostępni w internecie. W tym czasie widzieliśmy jak wiele serwisów powstaje i upada (projektów czasami głośnych i wartych wiele milionów). My wciąż działamy i rozwijamy się, bo pozwalają na to m.in. dochody z giełdy ogłoszeń. Mamy nadzieję na dalszy rozwój również w przyszłości.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2008-09-19 10:17:02

Zgłoś nadużycie

dublowanie ofert

Witam,

Proszę zastanowić się nad mechanizmem blokowania możliwości składania przez użytkowników tych samych ofert/zapytań. Być może wyskakujące okienko z komunikatem - "odpowiedziałeś już na tą ofertę, czy chcesz to zrobić raz jeszcze"? Nagminnie dostaję zapytania o tej samej treści (jedno po drugim, lub kilkanaście minut później), które muszę za każdym razem odkryć - po czym okazuje się, że klient kliknął po prostu dwa razy wyślij. Ja na tym tracę, a żetony są drogie.

Pozdrawiam,

W.

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2008-11-25 13:05:56

Zgłoś nadużycie

dublowanie ofert

Dziękujemy za cenną uwagę. Temat został przekazany do rozwiązania przez dział informatyczny.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2008-11-25 17:12:08

Zgłoś nadużycie

Problem rozwiązany

System Giełdy Ogłoszeń został zmodyfikowany. W chwili obecnej żetony pobierane są tylko jeden raz przy odkrywaniu odpowiedzi tego samego Użytkownika dotyczących wybranego ogłoszenia.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2009-01-13 00:08:10

Zgłoś nadużycie

spowolnienie, a drogie żetony

Czy w związku ze spowolnieniem w branży leśno-drzewnej zamierzacie Państwo obniżyć cenę żetonów, które są drogie?

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2009-01-09 12:16:04

Zgłoś nadużycie

Tańsze żetony

Nie planujemy stałego obniżenia cen dostępu do giełdy. Natomiast okresowo przeprowadzamy promocje. M.in. w grudniu trwała promocja, w której abonamenty dla naszych stałych klientów były tańsze o 10-15%.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2009-01-09 15:08:36

Zgłoś nadużycie

dublowanie bis

Witam,
Wątek dublowanie ofert: - mam obecnie nadal takie sytuacje - patrz załączone wersy. Wykupię żeton, a i tak okaże się jak wielokrotnie już wcześniej miało to miejsce, że oferta jest zdublowana. To nie fair wobec użytkowników.

# Odpowiedź (2009-01-19 23:23:47)
# Odpowiedź (2009-01-19 23:23:07)
# Odpowiedź (2009-01-19 23:22:35)

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2009-01-20 12:01:24

Zgłoś nadużycie

odkrywanie odpowiedzi, a zużycie żetonów

Witam. Nie możemy wykluczyć dublowania ofert. Teoretycznie istnieje możliwość, że użytkownik X (odpowiadający na ofertę) zechciał dopisać dodatkową informację do użytkownika Y (który ofertę umieścił). Tak jak napisem wcześniej system został zmodyfikowany. Obecnie Użytkownik Y zapłaci tylko 1 żeton odkrywając odpowiedzi od użytkownika X przy danej ofercie - niezależnie od tego czy odczyta 1, 3, czy 10 odpowiedzi.

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2009-01-20 20:17:02

Zgłoś nadużycie

Dziękuję

Fakt, zauważyłem tę nową funkcjonalność, pierwotnie biorąc ją za błąd. Nie do końca mogę zrozumieć, to wielokrotne powtarzanie zapytań przez użytkowników. Niemniej, dziękuję za wysłuchanie moich skarg i wdrożenie poprawek.

Wrinks [173]Odpowiedz na ten wątek2009-01-20 21:19:29

Zgłoś nadużycie

Wielokrotne powtarzanie - wyjaśnienie

Przykład:
Załóżmy że odpisuję na ofertę sprzedaży deski podłogowej. Wysyłam swoją propozycję. Jako że ludzie są zazwyczaj zabiegani, zapominam napisać o dość kluczowej (moim zdaniem) sprawie. Poprawiam treść i klikam ponownie wyślij. I proszę wierzyć ... Prawa Murphy'ego działają - za drugim razem i tak nie napisałem wszystkiego, o czym uświadamiam sobie, gdy widzę komunikat "wiadomość wysłana"...
Dlatego moim zdaniem jak najbardziej wielokrotne odpowiedzi są ok. Niewątpliwie jednak fakt pośpiechu czy zapominalstwa innych osób nie powinien wpływać na koszty ponoszone przez ogłoszeniodawcę, zatem wprowadzona w portalu zmiana jest niewątpliwie pozytywna, i gwarantująca poniesienie najniższych kosztów.
(Propozycja z Forum z 25.11.2008, aby informować odpowiadającego, że ponownie odpowiada na tą samą ofertę chroni co prawda przed przypadkowym ponownym kliknięciem, natomiast zdecydowanie nie gwarantuje, że ogłoszeniodawca nie zapłaci kilkakrotnie za przeczytanie tej samej odpowiedzi wysłanej przez innego użytkownika).

Administrator [1]Odpowiedz na ten wątek2009-01-22 00:13:20

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA