/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Elewacja drewniana - zabezpieczenie.

Elewacja drewniana - zabezpieczenie. [8]

Witam,
Mam do zabezpieczenia elewację domku jednorodzinnego z deski elewacyjnej sosnowej surowej (struganej i wstępnie impregnowanej solnie). Jakie produkty polecacie na podstawie Waszego doświadczenia. Zależy mi na zachowaniu rysunku drewna. Jeśli powtarzam temat to przepraszam i proszę o podanie odnośnika - sam nic poza reklamami nie znalazłem.
Pozdrawiam

74wg [3]Odpowiedz na ten wątek2015-08-19 13:42:34

Zgłoś nadużycie

Ja bym Ci polecił zastosowanie Vidaronu, takie elewacje są coraz bardziej ...

popularne, nie wymagają też mega dbałości w sensie chuchania i dmuchania przez cały czas. To nie drewno konstrukcyjne. :)

jokohama [9]Odpowiedz na ten wątek2015-08-28 18:03:53

Zgłoś nadużycie

Elewacja .

W żaden sposób nie stosuj mokrych desek na elewację i nie maluj ich niczym do czasu wyschnięcia, jest to całkowicie bezsensowna robota,lepiej te pieniądze dać dla domu dziecka lub kupić własnym dzieciom buciki.
Deski powinny mieć wilgotność około 14 %, malować można olejami lub lazurami jak je kto nazywa.Te tworzące warstwę będą mniej odporne na UV te olejowe bardziej a jeżeli się na nie zastosuje specjalną warstwę ochronną UV farba wytrzyma dwa trzy razy dłużej i renowacja jest łatwiejsza na oleju.
Czy Vidaron jak poleca jokohama ? czy Altaxin ? czy Drewnochron ? nie będę robił reklamy bo nie do tego jest to forum ale jeżeli deski są wartościowe z dobrego drewna i mają być długo na domku to osobiście na te bym się za bardzo nie kierował bo za kilka lat będzie to droższe kilka razy jak dobry środek od razu. Chyba że deski są nie za bardzo to i tak nie długo trzeba będzie je wymienić a wtedy szkoda każdej złotówki. Pozdrowienia.

Adam [100]Odpowiedz na ten wątek2015-08-31 13:29:47

Zgłoś nadużycie

Elewacja

Dziękuje za odpowiedź. Jeśli wierzyć wykonawcy deski są suszone. Co do preparatów to zastanawiałem się nad znanej firmy na T, albo mniej znanej holenderskiej firmy na N. Te drugie -olejowe - są tańsze. Jeśli z własnego doświadczenia możesz mi podać jakieś konkretne preparaty to bym prosił.

74wg [3]Odpowiedz na ten wątek2015-08-31 17:57:43

Zgłoś nadużycie

Administracja portalu Drewno.pl nie ma nic przeciwko używaniu nazw firm i ...

produktów w wypowiedziach na Forum. Blokujemy natomiast posty dodawane przez pracowników firm, którzy udają prawdziwych użytkowników (klientów) oraz takie, które są ogłoszeniami kupię/sprzedam.

Dominik Jabłoński [430]Odpowiedz na ten wątek2015-08-31 18:05:43

Zgłoś nadużycie

Elewacje

Skoro Admin pozwolił :).Pisalem o tikurili i preparacie impra nelsa.

74wg [3]Odpowiedz na ten wątek2015-08-31 18:29:50

Zgłoś nadużycie

elewcje

nigdy tikurilla mialem wytrzymalo jeden rok

maria [4]Odpowiedz na ten wątek2015-09-06 19:31:59

Zgłoś nadużycie

elewacje

Ja jestem zadowolony z tego impregnatu, nie będę pisał, że jest najlepszy na świecie, bo pewnie tak nie jest. U mnie działa okej, ja też zwracam dość dużą uwagę na samą impregnację, by wykonać to poprawnie.

jokohama [9]Odpowiedz na ten wątek2015-09-22 20:51:55

Zgłoś nadużycie

Naturalne szarzenie drewna

Witam,
mam deskę elewacyjną ze świerka skandynawskiego. Bardzo podoba mi się naturalna zmiana koloru na szary, ale jednocześnie chciałbym zabezpieczyć drewno przed wilgocią i grzybami. Czy istnieją preparaty, które jednocześnie zabezpieczają drewno, ale nie utrwalają jego barwy ? Oczywiście malowanie bejcą na szaro też raczej mi się nie uśmiecha. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Marek [1]Odpowiedz na ten wątek2021-05-22 01:26:59

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz