/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Zrębka - czy warto

Zrębka - czy warto [7]

Witam
posiadam firmę transportową (transport drewna) i mam dostęp do zrzyny kilka zestawów w miesiącu i teraz pytanie czy warto zaryzykować i kupić rębak i zająć się produkcja zrębki i dodatkowo mam dostęp do papierówki z lasów prywatnych. Tylko czy wogóle warto zacząć to?

Lub czy z zestawu zrzyny 55-60-mp uda się zrobić zestaw 80mp zrębki?

Gabriel [3]Odpowiedz na ten wątek2014-06-20 09:45:24

Zgłoś nadużycie

raczej tak i nie

osobiscie nie robie jeszcze zrąbki z powodu braku kasy na rębak, ale z tego co wiem z dobrego źródła(od osoby która robi zrębke) z 1mp zrzyny wychodzi przeważnie 1mp zrąbki, jak masz dostep do taniego surowca to jest na tym interes, zalezy po ile masz te zżyny i po ile sprzedasz zrębke.a skąd kolego jestes?

tartaczek [193]Odpowiedz na ten wątek2014-06-20 21:34:24

Zgłoś nadużycie

Mieszkam w pomorskim. Ja rozmawiałem z jedną osoba i mówi że z 1mp zrzyny ...

jest tak 1.2mp zrebki a znowu słyszałem że nie warto. A co sadzicie o rebaku BANDIT 250 lub TUNISSEN TS 327 lub SKORPION 250SDT lub JENSEN typ ALIGATOR A141. Narazie wolę rebak z silnikiem spalinowym bo nie chce czekac na przyłącze prądu. Można prosić o opinię który rebak najlepszy?

Gabriel [3]Odpowiedz na ten wątek2014-06-21 21:06:25

Zgłoś nadużycie

RACZEJ WARTO

ZREMBKA TO PALIWO STALE RUWNIERZ SUROWIEC DO PRODUKCJI PLYT, SKLEJEK
ZNAJDZ ELEKTROWNIE TO W OKRESIE ZIMOWYM SPRZEDASZ WSZYSTKO
WIEM RZE CHINY KUPUJOM ZREMBKI Z EUROPY CALE STATKI WSZYSTEK SMIEC NA PRODYKCJE PLYT ITP.

PAWEL CZYZYK [8]Odpowiedz na ten wątek2014-06-22 11:29:29

Zgłoś nadużycie

zależy może od ułożenia zrzyny

nawet jak wyjdzie 1mp na 1mp to i tak sie opłaci, ale też zależy po ile kupisz a po ile sprzedasz, ja sprzedaje zrzyne po 45zł netto za 1mp a na zrębke mam oferte 60zł netto za 1mp, przy założeniu że wyjdzie 1 na 1 to i tak jest troche róznicy, a jak by wyszło więcej no to i zarobek większy.

tartaczek [193]Odpowiedz na ten wątek2014-06-22 13:14:26

Zgłoś nadużycie

Ja mogę kupić po 35zł za 1mp zrzyny tylko jutro będę wiedzieć ile mogę ...

dostać za 1mp zrzyny od dwóch odbiorców. Tylko nie wiem który rebak z silnikiem spalinowym będzie dobry. Aby mógł ciąć zrzyne i cienka papierowke.

Gabriel [3]Odpowiedz na ten wątek2014-06-22 16:23:21

Zgłoś nadużycie

Witam w kwestii zrębki

Zaznajamiałem się z artykułami jak np. ****** (wykorzystanie zrebki jako alternatywnego paliwa)

dla mnie wyglada to bardzo przyszłościowo i juz teraz mozna z tego korzystac. Wpis edytowany przez administratora - link do strony firmy zajmującej się obrotem biomasą.

Szymi [1]Odpowiedz na ten wątek2023-08-29 23:18:26

Zgłoś nadużycie

Nie opłaca się

Nie opłaca się, ceny spadły o 50% i wieczne awarie.

BiomasBankrut [1]Odpowiedz na ten wątek2023-08-30 06:46:13

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA