/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Strażak w firmie - co robicie?

Strażak w firmie - co robicie? [3]

Zatrudniacie strażaków zgodnie z nowymi przepisami?

Michał [147]Odpowiedz na ten wątek2009-01-15 23:07:08

Zgłoś nadużycie

w tym roku inspekcja pracy nie przewiduje kar za nie zatrudnienie strazaka ...

,wiec jest rok aby przeszkolic jednego pracownika na inspektora strazy koszt ok 1200 zł ale jak znam zycie za 2 miesiace bedzie takie zaswiadczenie na alegro za 100 zł i komisja sledcza w tej sprawie wiec ,co robimy olewamy lejemy sikamy na to

ersste [49]Odpowiedz na ten wątek2009-01-18 14:49:23

Zgłoś nadużycie

Na razie PIP do końca stycznia czeka na odpowiedź z ministerstwa

Cytując stronę PIP (komunikat z 15.01):

Mając na uwadze wskazane okoliczności, Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie prowadziła do końca stycznia br. czynności kontrolnych w zakresie realizacji przez pracodawców tych obowiązków. W tym czasie inspektorzy pracy będą podejmowali działania informacyjno-edukacyjne, szczególnie wobec małych pracodawców, w zakresie przepisów nie budzących wątpliwości.

Państwowa Inspekcja Pracy zwróciła się już do MPiPS o zajęcie stanowiska w odniesieniu do niektórych treści tej nowelizacji.


I teraz ciekawostka - PAP opublikował 15.01. wypowiedź rzecznika ministerstwa, Bożeny Diaby:
...resort wydał polecenie Państwowej Inspekcji Pracy, żeby do tego czasu nie karała przedsiębiorców, którzy nie dostosują się do wymogów noweli.


Jak zwykle robią wszystkich w balona.

ppaffell [55]Odpowiedz na ten wątek2009-01-19 00:37:59

Zgłoś nadużycie

Najprawdopodobniej będzie zmiana przepisów

Jak pisze dzisiejsza Gazeta Prawna: Każdy pracodawca zostanie zobowiązany do wyznaczenia pracownika odpowiedzialnego za działania w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników. Osoby te nie będą musiały jednak legitymować się co najmniej średnim wykształceniem i ukończonym szkoleniem z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wystarczy, że ukończą szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (zgodnie z art. 2372), w którym w ramowych programach szkolenia uwzględniona jest także problematyka ochrony przeciwpożarowej. Tak wynika z projektu nowelizacji kodeksu pracy, przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Resort podkreśla, że ze względu na konieczność jak najszybszego uchwalenia tych zmian przesłał je już do Komisji Przyjazne Państwo

Dominik Jabłoński [444]Odpowiedz na ten wątek2009-01-19 11:07:59

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA