/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Produkcja palet

Produkcja palet [30]

Witam !Mam zamiar produkować palety.Jakie maszyny będą mi potrzebne do przygotowania materiału do produkcj ?(marka , model , cena)

Andrzej [1]Odpowiedz na ten wątek2011-12-25 18:54:58

Zgłoś nadużycie

Dewno kolego

I to w dobrej cenie a o to ciezko poza tym jak nie masz zbytu za godziwe pieniadze to szkoda twojego czasu.

lolo [38]Odpowiedz na ten wątek2011-12-26 10:47:26

Zgłoś nadużycie

produkcja palet

maszyny do przetarcia drzewa to pikuś podstawą jest drewno,żeby niebrakło do produkcji. w 2009r przerabiałem 350m3 drewna na miesiąc i posidałem jednego traka tarczowego,jedną wielopiłe (moc silnika22kw) z kołem zamachowym , formatówke którą sam zrobiłem i taśmówke do grubszego drzewa .Na maszyny trzeba okolo 35000 a na drewno 350000

piotrek [9]Odpowiedz na ten wątek2012-01-13 21:07:48

Zgłoś nadużycie

Produkcja palet.

Witam. Zgłaszam się do pana z drobnym pytaniem dotyczącym produkcji palet. Mam cały warsztat stolarski i wszystkie maszyny i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy jest to opłacalne ?? Plany mam takie aby zrobić certyfikat epal produkować euro palety i wysyłać je do Niemiec. Co pan myśli na ten temat ?? można jeszcze na tym zarobić??

Radek [1]Odpowiedz na ten wątek2014-01-26 12:34:50

Zgłoś nadużycie

odp.

witam
kolego piotrek widze że siedzisz w paletach mam do ciebie pytanko bo dostalem oferte na palety pod pustaki 3 płozy i 6 desek wiadomo jednorazówka wiec klasa I-III. i proponują mi 8,50 netto i tak sobie policzylem ale to za mało co o tym myslisz? wymiary to 118x95

jordan [2]Odpowiedz na ten wątek2012-01-14 01:17:05

Zgłoś nadużycie

palety po 8,50

nieda sie wprodukować palet wtej cenie.Paleta 118x95 to paleta z materiału 1,2m paleta taka ma około 0,035m3 drewno x 300zł za1m3 w 2gat (elementy gotowe).Koszt materiału 10,50zł plus gwożdzie izbijanie czyli jakieś 1,10zł , noi transport palet czytam drewna do produkcji.plus zarobek jakieś 2,50zł - 3zł . taką palete w tej cenie robią firmy które zarabiają na czym innym i niemają pomysłu co zrobić z takim materiałem odpadowym.Palet już nie produkuje ale elementy do epal i ten 2gat sprzedaje w cenie 330 zł bez transportu.jak będziesz sam produkował materiał na palety to lepiej sprzedaj to w deskach,przerobisz więcej materiału i zaobisz więcej bez zbijania i bez problemów z tym związanych

piotrek [9]Odpowiedz na ten wątek2012-01-14 14:58:49

Zgłoś nadużycie

własnie 80% materiału jaki wykorzystuje to odpady po produkcujene ale musze ...

kupic drewno na podkłady i tak mi sie to zbytnio nie opłaca ale podejżewam że firmy w tym roku będą musiały podnieść cene przynajmniej o 1,5zł na jednorazówkach jestem dobrej myśli bo dużo firm wprowadza ostatnio kaucje za palety żeby im wzracać ale i tak nikt tego nie robi bo nie ma sensu zbierać po budowach po 20 palet a sprzedawcy obciążą kupujących.

jordan [2]Odpowiedz na ten wątek2012-01-14 17:37:46

Zgłoś nadużycie

witam Koledzy!
mam pytanie bo widze, ze sa tu osoby ktore znaja sie na ...

rzeczy. jaki material trzeba wyrabiac do produkcji palet? chodzi mi glownie o wymiary. i czy np topola, tzw sokora nadawala by sie na ten cel? poniewaz niektorzy mowili mi ze jak najbardziej ale ja jakos tego drzewa nie widze jako palety, nawet jednorazowki

mocny22 [13]Odpowiedz na ten wątek2012-01-26 20:08:50

Zgłoś nadużycie

kolego topola jak najbardziej

eldo [1]Odpowiedz na ten wątek2012-01-27 09:03:46

Zgłoś nadużycie

w takim razie dzieki kolego, bo mam dostep do wielu wielu metrow tego gat, wiec ...

jakos sie go wykorzysta

mocny22 [13]Odpowiedz na ten wątek2012-01-27 11:32:02

Zgłoś nadużycie

Z tego co się orientuje to standardowe palety mają wymiary 800x1200, ...

oznaczone literą S, natomiast są też uniwersalne - U, wymiary od 700x600 do 1000x1500 mm. Jeśli chodzi o sprzęty jakie powinieneś zakupić to należą do nich: zbijarka hydrauliczna i elektryczna do palet, linia do wykańczania palet i automatyczna sztaplarka palet. Nie wiem jaki jest dokładny koszt tego typu sprzętu, ale więcej informacji możesz znaleźć tu: http://www.penny.pl/maszyny-do-produkcji-palet.html

Jola12 [1]Odpowiedz na ten wątek2013-07-05 17:36:21

Zgłoś nadużycie

produkcja palet

az takich wyspecjalizowanych maszyn nie trzeba kupoc. wystarczy trak tasmowy, jakas obrzynarka lub piła rozdzielcza czy wielopiła i kapówka. palety mozna zbijac w szablonie za pomocą pistoletu na gwoździe.

i.sklepowicz [34]Odpowiedz na ten wątek2013-07-06 16:43:06

Zgłoś nadużycie

heh..

Szablon i pistolet, dobre..jeśli zysk na jednej paleci wynosi 2,5 - 3zł jak kolega Piotrek napisal to ile zarobisz za 8 godzin , czy nawet 10, ile bedziesz w stanie tych palet wyprodukować ..?, jedynie zautomatyzowana produkcja na masową skale przynosi jakieś dochody , produkcja w stodole dawno przestala być rentowna

nerwus [10]Odpowiedz na ten wątek2013-07-09 22:18:52

Zgłoś nadużycie

heh

oczywiscie ze garazowcy nie maja szans ale jesli ktos zaczyna te przygode to ma raczej marne szanse na tyle materiału zeby zapewnic linii prace na 8h dziennie..... aczkolwiek duzo wiekszych firm zbija pistoletem. nawet wielki sponsor z zielonej góry montuje swoje wyroby za pomocą ludzkich rąk

i.sklepowicz [34]Odpowiedz na ten wątek2013-07-12 16:28:16

Zgłoś nadużycie

Poszukaj partnera

Hej, a nie lepiej na początek poszukać firmy do współpracy (***) albo zatrudnić się sprzedawać ich palety i zobaczyć w ogóle jak to Ci idzie, czy od razu chcesz tak na głęboką wodę?

Post edytowany przez Administratora

Sylwek [2]Odpowiedz na ten wątek2015-02-19 22:25:34

Zgłoś nadużycie

Szukaj na portalach branżowych

Najprędzej znajdzisz kogoś do wspólpracy klub fachowca no portalach ktore się nimi specjaliszują. Ja ost szukam przez (***) i juz 3 pracowników mi sie sprawdza. POlecam nie ma co.

Wpis edytowany przez Administratora

Grzechu [1]Odpowiedz na ten wątek2015-07-21 11:38:45

Zgłoś nadużycie

witam wszystkich

wraz ze znajomym chcielismy otworzyc produkcje palet i chcemy sie zaznajmic z obecna sytuacja na rynku paletowym. interesuja nas ceny palet jakie mozna uzyskac od kupujacych,cene drewna,jakie palety najlepiej produkowac oraz jakie maszyny i narzedzia beda nam potrzebne na start i ile to by kosztowalo. z gory bardzo dziekujemy

patryk [1]Odpowiedz na ten wątek2015-08-20 12:54:08

Zgłoś nadużycie

a macie duży zapas gotówki na rozpoczęcie?

Po pierwsze dużo drewna, dużo placu (najlepiej utwardzonego), dużo gotówki, bo wszyscy chcą palety w "termin", zbyt na zrzynę i trocinę, ludzi do pracy. Maszyny to w zależności jaką posiadacie moc przyłączeniową. A i uwaga na oszustów, którzy nie płacą za palety, trochę ich jest w tej branży. Ale nie zrozumcie mnie źle, nie chcę nikogo zniechęcać, sam zaczynałem zaledwie 5 lat temu.

Robert [41]Odpowiedz na ten wątek2015-08-21 20:18:46

Zgłoś nadużycie

hej

pod jakim katem szukac hali do produkcji palet, jsakie wymogi musi ona spelniac ,jakie pozwolenia trzeba zalatwic aby rozpoczas produkcje

michal [1]Odpowiedz na ten wątek2015-08-20 13:52:27

Zgłoś nadużycie

Ile za zbicie palety/skrzyniopalety?

Ile zapłacić pracownikowi za zbicie palety o wymiarach 100cmx100cm na kostce oraz 120cmx80cm na dwóch płozach?Za zbicie skrzyniopalet jak i ile płacicie, za całość czy od poszczególnych elementów?

pabloss [17]Odpowiedz na ten wątek2015-08-27 20:34:23

Zgłoś nadużycie

Palety

Witam mam pytanie. W jakiej cennie są palety przemysłowe, jednorazowe? Pomożecie? Dziękuje

Andrzej [2]Odpowiedz na ten wątek2015-09-03 15:53:34

Zgłoś nadużycie

Koszt Palety

Witam w jakiej cennie można kupić palety jednorazowe, przemysłowe? Proszę o pomoc

Andrzej [2]Odpowiedz na ten wątek2015-09-04 11:47:08

Zgłoś nadużycie

Produkcja palet przemysłowych - opłacalność.

Obecnie nie oszukujmy się - trwa wyścig technologiczny wśród producentów palet. Ciężko powiedzieć do czego to doprowadzi jeśli nie będzie się w gronie największych. Czy zakłady produkujące 300 palet na godzinę i więcej będą potrzebować jeszcze swoich mniejszych poddostawców ?

Z całą pewnością trzeba inwestować - ogromne pieniądze. Kwoty jakie zarabia się na produkcji palet ciężko odłożyć dla siebie bo wciąż trzeba się rozwijać. ***

SANTI | PRODUCENT PALET [2]Odpowiedz na ten wątek2016-06-08 18:22:39

Zgłoś nadużycie

Witam serdecznie.Od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad produkcja deski ...

paletowej.Do tej pory "bawiłem " sie w drewno kominkowe,ale szału z tym nie ma. Zastanawiałem sie właśnie nad sprzedażą deski paletowej. Pytanie do fachowców-jak to wyglada w praktyce???Troszke historii zakupów w n-ctwie mam więc szkoda by było tego zmarnować, a przebranżowic sie zawsze można. Jak jest z wydajnościa i cenami elementów, jak jest ze zbytem, gdzie go szukać??? Z góry dziekuje za szczere odpowiedzi.
Pozdrawiam

Janek [18]Odpowiedz na ten wątek2016-09-11 11:37:24

Zgłoś nadużycie

kolego na małą skale nie ma to sensu

najbardziej popularnym wymiarami są epalowskie, jeżeli jest popyt na rynku to o zbyt jest dość łatwo, i ceny też są korzystne, np w tym roku na wiosnę było bardzo źle. a pomińmy to. moim zdaniem najważniejsze pytanie jest czy jesteś w stanie to ogarnąć logistycznie. czyli maszyny,pracownicy, prąd, terminy przelewów dość długie, plac, zbyt na odpad. także kolego temat jest dość szeroki i niełatwy

tartaczek [177]Odpowiedz na ten wątek2016-09-12 21:33:43

Zgłoś nadużycie

Rozumiem, tak jak w każdej branży nie ma gotowej recepty na sukces.Tylko ...

zastanawia mnie jedna najważniejsza rzecz jak jest z wydajnościa z m3-jezeli byłby to tylko i wyłacznie 1-szy gat z papierówki 2,4. Zbyt na odpad typu oflisy itp.bym miał na trocine tez by sie znalazł.Jak sie ceny kształtują za 1m3 gotowego wyrobu. Jestem z okolic elblaga warm-maz.Jak poszukac odbiorców jakieś ogłoszenia czy podzwonic i popytac sie po firmach które produkuja palety?? Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Janek [18]Odpowiedz na ten wątek2016-09-25 13:19:46

Zgłoś nadużycie

to zależy od drewna

czy kupisz s2a czy s2b, ale nie więcej jak 50% I gat, zalezy też jakie odbiorca ma wymagania, najprościej wejdź na strone epala i poszukaj producentów z twojego województwa i sąsiednich i podzwoń i popytaj. tak będzie najporściej i najszybciej. dowiesz sie jak ze zbytem i cenami. teraz na południu polski ceny wahają się od 450 do 500 złotych w zalezności od wymiaru.

tartaczek [177]Odpowiedz na ten wątek2016-09-25 20:15:32

Zgłoś nadużycie

Transport międzynarodowy i krajowy

Jeżeli chodzi o produkcję palet, wystarczy deska z tartaku oraz kantówka a do tego piła, ewentualnie ukośnica oraz tacker do zbijania to najprostsza metoda. Natomiast drugim tematem jest zbyt, powiązany z ceną palety, która także zależy od ceny dostawy z miejsca produkcji do klienta.

(***)

IMPET [1]Odpowiedz na ten wątek2016-09-27 19:27:18

Zgłoś nadużycie

A byłby ktos w stanie szacunkowo napisac ile wychodzi z m3 powiedzmy ...

papierówki stosunkowo grubej 15-30cm sr ile wyjdzie desek???

Janek [18]Odpowiedz na ten wątek2016-10-12 20:59:12

Zgłoś nadużycie

Produkcja palet

Witam, czy istnieje jakiś "uniwersalny" wzór na podstawie, którego wylicza się ile palet można wyprodukować z 1m3 drzewa (nie tylko desek, chodzi o pełna paletę, deski, klocki...) ?

Kasia [1]Odpowiedz na ten wątek2021-05-06 09:20:30

Zgłoś nadużycie

Daj sobie spokój, widzisz ceny na aukcjach? Przy tym co sie dzieje na rynku ...

surowca okraglego DREWNO = BANKRUCTWO!

Bankrut [6]Odpowiedz na ten wątek2021-05-06 10:12:40

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz