DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Maszyny firmy LIGNUMA

Maszyny firmy LIGNUMA [38]

Witam, czy są pośród was użytkownicy maszyn firmy LIGNUMA? Zastanawiam się nad zakupem ich produktów. Prosiłbym was mocno o opinię z wyszczególnieniem jakich maszyn używacie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Cefido [11]Odpowiedz na ten wątek2011-07-26 14:54:31

Zgłoś nadużycie

maszyny lignuma

Witam. Pracujemy na traku taśmowym tej firmy już drugi rok. Maszyna MM700HK sprawuje się doskonale. Wszystkie parametry techniczne idealnie skomponowane. Jesteśmy w trakcie zakupu drugiej takiej maszyny bo naprawdę warto. Jeżeli chodzi o tą firmę to gorąco polecam.

trakowy [14]Odpowiedz na ten wątek2011-07-27 21:28:34

Zgłoś nadużycie

Producentów jest sporo

Dużo zależy od ceny, krótko mówiąc to jak z samochodami im tańszy tym gorszy

bill [1]Odpowiedz na ten wątek2011-07-28 15:16:29

Zgłoś nadużycie

do billa

przy drogich samochodach płaci się za znaczek (mercedes, bmv) i kupę bajerów (często zbędnych). a czy tańszy samochód będzie jechał mniej prosto i wolniej niż ten drogi? drogie samochody nafaszerowane elektroniką są bardziej wadliwe niż te tańsze "zwykłe". tak samo jest przy maszynach tartacznych, tańszy nie znaczy gorszy, tym bardziej że tu nie ma jakiejś wielkiej filozofii - piłka ma być zawsze ostra więc trzeba często ostrzyć, jej parametry dobrane odpowiednio do twardości drewna, tak samo posuwy, odpowiedni naciąg piły i jedziemy. ciężko jest polskim producentom konkurować z rozreklamowanym, wypromowanym amerykańskim wood-mizerem, którego jakość wcale nie jest naj ale płaci się właśnie za ten napis "Wood-Mizer" - powiew Ameryki:)

sd [11]Odpowiedz na ten wątek2013-06-06 09:09:55

Zgłoś nadużycie

Ciekawa opinia...

Wynika z niej, że jeśli maszyna jest tańsza to jest lepsza. Tylko proszę jakiegokolwiek krajowego producenta maszyn do drewna zapytać o porównanie jego produktów z tańszymi odpowiednikami z Chin - wtedy też tańsze będzie lepsze?

Trzymając się porównań samochodowych - FSO splajtowało przez niewiedzę i głupotę klientów - oni wybrali po prostu gorsze zagraniczne samochody naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami, zamiast jeździć Polonezami.

Każda maszyna ma swoje miejsce na rynku. Jest miejsce na maszyny drogie i tanie, nafaszerowane elektroniką i te z prostymi rozwiązaniami - to to klient dokonuje wyboru w zależności od swoich potrzeb wiedzy i zasobności portfela - ale trzeba do niego dotrzeć. "Tu nie ma jakiejś wielkiej filozofii" - wszyscy wiedzą, ze "reklama - dźwignią handlu" więc zarzucanie komuś, że jest rozreklamowaną marką jest co najmniej dziwne.

Marka Wood-Mizer nie wypromowała się sama, to wiele lat pracy i nakładów na marketing i reklamę. Tymczasem wielu polskich producentów ma o sobie bardzo wysokie mniemanie "Nie potrzebujemy reklamy, przecież wszyscy nas znają" i jednocześnie nie ma świadomości konieczności budowania marki "Nie musimy się reklamować, mamy zamówienia".

Dominik Jabłoński [421]Odpowiedz na ten wątek2013-06-06 10:05:37

Zgłoś nadużycie

panie Jabłoński

proszę czytać ze zrozumieniem. nie napisałem że tańsze jest lepsze, tylko że tańsze NIE ZAWSZE musi być gorsze i pewnie nie raz w życiu pan sie o tym przekonał (nie mówimy tu tylko o maszynach i samochodach). mam kolegów którzy kupili drogie niemieckie maszyny do tartaku, bo były niemieckie tzn. dobre. po czasie okazało się, że te niemieckie maszyny zostały wyprodukowane w Azji na zlecenie Niemców pod ich marką i już nie były tak dobre jak te stare w 100% niemieckie. zarzucanie komuś że jest rozreklamowaną marką?! nic nikomu nie zarzucam, tylko zwyczajnie stwierdzam fakt. nie piszę że WM jest rozreklamowany i badziewiasty, tylko wypromowany, ale nie najlepszy. po części płaci się za starą, wypromowaną markę. można wydawać miliony na reklamę ale i tak najlepszą reklamą będzie ZAWSZE zadowolony użytkownik, który poleci produkt koledze, ten kolejnej osobie i tak zaczyna się darmowa "samoreklama" i budowanie marki. trzeba po prostu być uczciwym i mieć dobry produkt a nie piękne hasła reklamowe za słone pieniądze a potem w realu rozczarowanie bo miało być tak pięknie. koszty reklamy nie pokrywa nikt inny jak sam klient płacąc cenę maszynę w której wliczone są koszty marketingowe. zatem może istnieć mały krajowy producent który się mało reklamuje albo w ogóle więc nie ponosi dużych kosztów marketingowych i dlatego jego produkt jest tańszy ale technicznie tak samo dobry jak ten droższy rozreklamowany. pisząc o "filozofii" miałem na myśli złożoność konstrukcyjną maszyn, np. traków - wszystkie są konstrukcyjnie do siebie podobne bo nie ma tu do wymyślenia żadnych rewolucyjnych rozwiązań, jedynie mogą się różnić od siebie jakością użytych materiałów i solidnością wykonania i kupując trak właściwie tylko na to zwracałbym uwagę

sd [11]Odpowiedz na ten wątek2013-06-06 11:28:48

Zgłoś nadużycie

Właśnie staram się czytać ze zrozumieniem. Fakt nie napisał Pan

tańsze jest lepsze" ale to wynika z całej Pana wypowiedzi. Przytacza Pan argumenty, dyskredytujące te droższe: "drogie samochody nafaszerowane elektroniką są bardziej wadliwe niż te tańsze "zwykłe". tak samo jest przy maszynach tartacznych".

Jednocześnie podaje Pan przykład konkretnej, "wypromowanej" marki jako tej w której płaci się za logo, a nie za jakość i rozwiązania. Tylko, że to właśnie ta marka była pierwszą na polskim rynku, która wprowadziła i wypromowała poziome traki taśmowe i dlatego nazwa woodmizer w Polsce jest synonimem tego typu maszyny, podobnie jak adidasy na rynku butów sportowych. To czy urządzenia tej firmy są gorsze czy lepsze od innych dostępnych na rynku nie mam szans ocenić bez odpowiednich badań, a opinie użytkowników są różne: jeden narzeka na firmę X i chwali Y, drugi na odwrót - z tego wniosków nie da się wyciągnąć - oprócz jednego - każda maszyna ma swoje zalety i wady.

Tak jak napisałem wcześniej: na rynku jest miejsce dla urządzeń o różnej cenie i jakości. Decyzja klienta o wyborze konkretnego urządzenia jest wypadkową kilku czynników. Jeden zaufa opinii znajomego, drugi sprawdzi ofertę kilku producentów i wybierze co uważa, a trzeci kupi to na co go stać.

Podejmując wątek "samoreklamy" czyli reklamy przez polecenie. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań. Niestety w dzisiejszych czasach musi być wsparta jakąś inną formą reklamy, która dotrze do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów. Sam Pan napisał, że przy zakupie zwróciłby Pan uwagę na jakość i solidność wykonania - gdyby nie reklama skąd wziąłby Pan wiedzę chociażby o tym, że istnieją jeszcze inni producenci niż ten "polecony"? Jak znalazłby Pan kontakt do nich, żeby dowiedzieć się czegoś na temat ich produktów?

Dominik Jabłoński [421]Odpowiedz na ten wątek2013-06-06 12:27:07

Zgłoś nadużycie

WoodMizer wypromował taśmówki w Europie i w ogóle na świecie...

zgadzam się bez dwóch zdań, ale nie zgodzę się z twierdzeniem kogokolwiek że taśmówki ich produkcji są najlepsze czy najgorsze - to jest tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie poparte doświadczeniem w pracy na taśmówkach różnych producentów, w tym WM. serwis jest drogi i wolny. dla mnie taśmówka WM okazała się przereklamowana i to wszystko. I nie napisałem że w WM płaci się wyłącznie za logo, znów Pan przekręca, napisałem że PO CZĘŚCI płaci się za logo. Zgadzam się z Panem, ze ilu użytkowników tyle opinii. Napisał Pan: gdyby nie reklama skąd wziąłby Pan wiedzę chociażby o tym, że istnieją jeszcze inni producenci niż ten "polecony"? żyjemy w czasach internetu, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego (chociażby na tego typu forum). w ostateczności i tak zawsze trzeba dokładnie oglądnąć i sprawdzić maszynę "na żywo" przed zakupem.

sd [11]Odpowiedz na ten wątek2013-06-06 14:44:17

Zgłoś nadużycie

Dzięki za powyższe opinie. Ktoś jeszcze pracuje na tych maszynach?

Cefido [11]Odpowiedz na ten wątek2011-08-08 16:23:22

Zgłoś nadużycie

Wielkie nieporozumienie !!!

Współpraca z tą firmą to jakaś niesamowita parodia. Zamówioną moszynę mamy już opóźniona parę miesięcy.
W firmie są 3 osoby decyzyjne :
SZEF : nigdy nic nie wie na temat terminu realizacji, obiecywał mi kilkakrotnie, że zbada sprawę i oddzwoni, nigdy tego nie zrobił, kłamał
DYREKTOR : za każdym telefonem człowiek słyszy "maszyna jest na ukończeniu, będzie za pod koniec tygodnia, za 3-4 dni, już niedaleko tylko 1 mały sterownik itp. - oczywiście wielkie kłamstwa
KONSTRUKTOR : miły człowiek udzielający wymijających odpowiedzi, przynajmniej nie kłamie

Bezradny po 2 miesiącach walki poprosiłem miłą Panią aby zapytała głównego majstra o stopień realizacji maszyny - usłyszałem 40 %
Od 3 tygodni sprawę koordynuje nasz prawnik - efekt - zero kontaktu ze strony firmy Lignuma.
Podsumowując :
Przyjdzie nam walczyć w sądzie o przelaną zaliczkę - co nie jest najistotniejsze.
Straciliśmy niektórych klientów oraz dobre imie firmy, na które pracowaliśmy wiele lat.

PB [1]Odpowiedz na ten wątek2011-11-26 00:03:30

Zgłoś nadużycie

Potwierdzam w 100 %

Ludzie są właściwie bardzo mili i tylko tyle.
Chyba mają jakiś większy problem , bo jest tak z nimi od kilku lat.
Zamawiałem część , która miała być zrealizowana za tydzień. Po wielu , bardzo wielu telefonach zrealizowali po 7 tygodniach i dołożyli 100 zł do ceny ustalonej :(.
Jak najbardziej NIE POLECAM !!!!
Maszyny też są wątpliwej jakości .

ludzik [1]Odpowiedz na ten wątek2011-11-28 10:46:01

Zgłoś nadużycie

Paranoja

Tak kłamliwej firmy w branży jeszcze nie było!!!
Na maszynę czekamy już wiele tygodni po terminie. Trzeba do nich dzwonić setki razy, żeby czegoś się dowiedzieć. Sprawa skończy się w sądzie.
Serwis do maszyn przysyłają kiedy im się chce. Kupno części to nie lada wyzwanie. Ceny zaporowe, termin realizacji bliżej nieokreślony.

Tomek [1]Odpowiedz na ten wątek2011-12-30 13:50:43

Zgłoś nadużycie

LIGNUMA

Paranoja to MAŁO POWIEDZIANE !!! NIGDY WIĘCEJ !!! Mogę wiedzieć jak to się skończyło??? Tęż się szykuje do sądu!!!

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-16 21:30:16

Zgłoś nadużycie

Lignuma

niestety jestem kolejną osobą która szykuje się do sądowej rozprawy z Lignuma., z uwagi na wielokrotne przekroczenie terminu realizacji zlecenia :(
Czy mogą prosić osoby które miały sprawy sądowe z tym producentem o jakieś informacje jak przebiegły. na co ew. zwrócić uwagę (może być informacja prywatnie na mego maila skomandd@gmail.com)

Józef [1]Odpowiedz na ten wątek2018-09-16 20:41:30

Zgłoś nadużycie

LIGNUMA

Ta firma to największy obciach w mojej 25 letniej działalności. Czegoś takiego bym sie nigdy u nas nie spodziewał !!! Mam teraz to samo!!! Można wiedzieć jak to się skończyło w tym sądzie??? Nasz Radca szykuje pozew . Smutne , że Tylu nas jest . Dla Sądu się przyda !!! Tyle fajnych wpisów

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-16 21:38:10

Zgłoś nadużycie

darek

tylko nie lignuma.
Musialem sie z nimi sadzic dalem zaliczke na maszyne i nie było ani maszyny ani zliczki dopiero sadownie oddali.
Jezeli chodzi o serwic totalna porazka.
Kupilem wirex jestem zadowolony serwis ok polecam

darek [8]Odpowiedz na ten wątek2011-12-09 22:10:39

Zgłoś nadużycie

lignuma

mam ich 3 maszyny -kiepska jakość, częśći zamienne bardzo drogie dostarczane po 2-3 miesiącach,niesłowni.
Więcej od nich nic nie kupię.
PORAŻKA !!!

drukarz [2]Odpowiedz na ten wątek2011-12-19 18:50:31

Zgłoś nadużycie

lignuma

Witajcie
A wiedzom panowie co to umowa kupna -sprzedaży . Ja nie pojmuje takiej
sprawy ze dyrektor tak ,prezes siak a pracownik owak . Ja do włoskich maszyn częsci mechaniczne dostaje w przećiągu 2 tygodni . W polsce jest
pojęcie kupił maszyne i niech sie resztom martwi sam a czy maszyna stoi miesiąc czy dwa to nikogo nie obchodzi . Pomyśl o maszynce nie wyprodukowanej w polsce ,przynajmiej nie pobdzierasz rąk o te kańciate profilki

misio [14]Odpowiedz na ten wątek2012-01-28 10:18:41

Zgłoś nadużycie

trak lignuma

Mam Lignumę.To prawda na maszynę czekałem długo ale wywiązali się w końcowym terminie umowy. Bardzo mili panowie montujący maszynę na miejscu i ją uruchamiający. Maszyna solidna a mam porównanie bo pracowałem na wielu innych. Oczywiście można by poprawić to i owo ale jak w każdej maszynie.

boguss [16]Odpowiedz na ten wątek2012-01-28 20:54:42

Zgłoś nadużycie

lignuma

TA FIRMA TO JAKAŚ WIELKA POMYŁKA!!!!!!!!!!!!!!!

nowy [1]Odpowiedz na ten wątek2012-02-01 09:01:47

Zgłoś nadużycie

Lignuma

Szkoda że nie znalazłem tej strony wcześniej !!! Do tej pory nie miałem pojęcia , że takie firmy mogą działać w naszym kraju!!!

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-16 20:39:47

Zgłoś nadużycie

lignuma

Panowie po co tan zawał , antyreklama i ot tyle . Ja jak słysze ze cośik nie tak to po co to kupować od takiej firmy ? ?? Są solidni goście na tej planecie i z nimi traeba działać.

misio [14]Odpowiedz na ten wątek2012-02-03 23:36:11

Zgłoś nadużycie

Maszyny Lignuma

Witam, no długi odpoczynek i oczom nie wierzę. Konkurencja nie śpi i gra nie fer.
Mam maszyny firmy Lignuma od 1996 roku, zacząłem od traka taśmowego manualnego, teraz mam jeszcze pięć traków MM-700 HK, dwie wielopiły WP-500, dwie obrzynarki do desek MN-315, ostrzałki i rozwierak.
Terminy podobnie jak w innych firmach, a mam dwie suszarnie od Luki, rębak od Tekna Motor, słupską kołczarkę. Maszyny Lignumy są solidne , wytrzymałe i nie awaryjne, dobierają najlepsze łożyska i nie szczędzą na dobrą stal i tym bija konkurencję. Wiem, że robią na wschód, Francję i Niemcy. Tyle lat maszyny pracują i nadal trzymają wymiary. No, od znajomych tartaczników wiem jakie mają problemy z maszynami innych producentów. Ja z tego miejsca mogę tylko podziękować firmie Lignuma.

Tartak Jan [1]Odpowiedz na ten wątek2013-05-06 13:08:03

Zgłoś nadużycie

Przerób Drewna Andrzej Woźniak Trzebicz

Przerób Drewna Andrzej Wożniak Trzebicz
Firma powstała w 1998 i zakupu pierwszej maszyny tj. traka taśmowego MM700 firmy LIGNUMA z Kargowej, sukcesywnie następował zakup maszyn a w szczególności traki taśmowe dodatkowo 5szt. .Wielopiły 2 szt. 3 ostrzałki i 1 rozwierak. Obecnie firma jest na etapie uzgodnień technicznych w sprawie zamówienia dużej automatycznej linii do obróbki drewna. Ocena maszyn – najwyższa.

Andrzej Woźniak [1]Odpowiedz na ten wątek2013-05-10 14:00:26

Zgłoś nadużycie

DĄBEX –wytwórnia parkietów Grodzisk Wlkp.

DĄBEX –wytwórnia parkietów Grodzisk Wlkp.
Zakup pierwszej maszyny trak taśmowy MM-700K ostrzałka i rozwierak z firmy LIGNUMA nastąpił 2006 r. następnie trak taśmowy MM-700/2- pionowy. Ponadto firma DĄBEX przejęła na własność dwie firmy między innymi wyrób parkietu w Biadkach ,który to był wyposażony w maszyny z LIGNUMY , pracują do chwili obecnej. Firma DĄBEX w dniu 09.05.2013 zamówiła trak taśmowy MM-700K i potwierdziła wpłatą zadatku. Jasnym jest dla rozgarniętych ,że nie uczyniłbym tego, gdybym z maszyn był nie zadowolony .

Józef Nowak Właściciel [1]Odpowiedz na ten wątek2013-05-13 11:12:15

Zgłoś nadużycie

Fabryka Mebli BODZIO

Fabryka Mebli BODZIO
13.09.2005 zakup traka taśmowego MM-700HK, następnie drugi trak taśmowy MM-700 w dniu 22.06.2011. Maszyny pracują bez zastrzeżeń .

Bogdan Szewczyk - właściciel [1]Odpowiedz na ten wątek2013-06-21 11:21:00

Zgłoś nadużycie

LIGNUMA

Totalna porażka. Jeżeli masz na tyle czasu żeby czekać parę miesięcy , wydzwaniać co dziennie 10 razy - słyszeć " szef jest na hali" albo ma klijentów i jest zajęty lub że bedziemy z maszyną jutro, lub już się maluje albo bedziemy w poniedziałek . TO NAPRAWDĘ - TYLKO LIGNUMA!!! Termin razy trzy i maszyny nie ma!!!

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-16 20:35:56

Zgłoś nadużycie

Wiarygodność opinii

Jestem kompletnie niezwiązany z firmą Lignuma. NIe mam ani jednej ich maszyny, a widziałem je tylko na Targach, i to raczej w przelocie.
Zastanawia mnie tylko taka napaść, mości Mariuszu, na tle poprzednich, JAWNYCH, pozytywnych opinii. Ja również uważam, że o firmach niesolidnych, należy pisać, żeby przestrzegać innych, ale w Twoim przypadku wygląda to na wrogą propagandę.
Jeżeli to prawda co piszesz, w dodatku walczysz o sprawiedliwość na drodze prawnej, dlaczego rzucasz takie oskarżenia z ukrycia?? Jaki masz z tym problem?? Przecież to Ty walczysz o słuszną sprawę a nie firma Lignum... No chyba, że jesteś od konkurencji. W takim przypadku, można zrozumieć Twoje działanie, chociaż metoda jest z tych poniżej pasa...

Janosik [64]Odpowiedz na ten wątek2014-04-18 18:07:12

Zgłoś nadużycie

LIGNUMA

Panie Kolego , prowadzę działalność od 1991 roku. Zatrudniam ponad 90 ludzi . Wiem , że nie ma się czym chwalić .Park maszynowy jest różnorodny ale kupuje raczej maszyny nowe.Jestem właścicielem paru nowych Svitaw , Fod , Wirex ,Walter ,Gomad i perę innych do dnia dziśiejszego nikt mnie tak nie KŁAMAŁ i nie OSZUKIWAŁ !!! NIE MUSZĘ SIĘ UKRYWAĆ . Jak Ty masz na imię JANOSIK 26 to nie wiem jak to odbierać??? Jeżeli ta firma stwierdzi że piszę nieprawdę to sama dojdzie Kim jestem i każe mi to odszczekać i przeprosić. CZEKAM na to z UTĘSKNIENIEM!!!(nie napiszesz jak się nie zalogujesz) Piszę dlatego żeby inni wiedzieli na co się decydują . Nie idzie o zaliczkę ale o fakt , że CAŁY CZAS ZWODZĄ. Jak chcesz coś więcej wiedzieć to podaj swojego e- mail a wyślę Ci umowę i bilingi z wykonanych do nich połączeń i rozmów. Pozdrawiam niedowiarku.

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-18 21:16:52

Zgłoś nadużycie

oszukany

proszę o kontakt zamówiłem maszynę we wrześniu 2019 roku i do tej pory nie mam sprawę skierowałem na drogę sądową

producent [5]Odpowiedz na ten wątek2020-08-20 05:47:15

Zgłoś nadużycie

Pozew Lignuma

Proszę o kontakt, jesteśmy po rozmowach z prokuraturą "zgłoszenie o oszustwo".

Paweł. [12]Odpowiedz na ten wątek2020-09-17 13:23:25

Zgłoś nadużycie

Panie Mariuszu!

Jeżeli Pan od czasu do czasu przegląda to forum proszę o kontakt scotch_whiskies@wp.pl
Mam podobny problem z ta firmą, a jestem ciekaw jak zakonczyła się sprawa w Pana przypadku.

Patryk [1]Odpowiedz na ten wątek2015-01-15 13:23:22

Zgłoś nadużycie

MM 700HK

Panowie ktoś kiedyś zapytał jaki kupić trak , a wy co robicie , żaden nie mówi o minusach i plusach danego sprzętu tylko wylewacie swoje żale. Jak macie takie problemy to napiszcie do ,, Przyjaciółki '' tam są eksperci dla frustratów.
Co do maszyn to każdy sprzęt będzie dobry tylko warunek jest jeden do czego będzie używany. Spróbujcie przetrzeć kłodę o długości 12 m (dwanaście metrów) i średnicy 55cm i więcej i wtedy się wypowiadajcie co jest naprawdę dobre. Ja takie przecieram na lignumie MM 700 HK i wcale nie żałuję że kupiłem tę maszynę aczkolwiek ma też swoje wady. Pierwsza to taka że maszyna ta powinna mieć silnik o mocy 18kW , minimum 15kW , a nie 11kW jak jest , docisk czyli siłownik regulujący wysokość docisku powinien być trochę solidniejszy. Nie przewidziałem też że przy takich kłodach powinny być dwa obracaki łańcuchowe , ale to już moja wina. Dlaczego wybrałem Traki Lignuma (mam dwa) , dlatego że mogą się pochwalić solidną konstrukcją. Profile użyte do ich produkcji są grubościenne i wiem ,że przy obracaniu kłody jak spadnie na łoże to profile są cały czas takie same nie powyginane, to kosztuje ale warto było. No i podstawa łoże traka musi być dobrze wypoziomowane i zamocowane solidnie na każdej podporze. Jak ktoś będzie przecierał kłody długie 4m i średnicy do 30cm może sobie kupić tańszy trak innego producenta i też będzie chwalił , ja polecam lignume .

Trakstol [12]Odpowiedz na ten wątek2014-04-18 18:57:53

Zgłoś nadużycie

Współpraca z Lignumą-www.tartak.pl

Posiadam od kilkunastu lat nastepujące maszyny:trak z hydrauliką 12m, trak bez hydrauliki 12m, piłę rozdzielczą,2 wielkopiły 45kW i 15kW, dwupiłę, ostrzarki, szrankowniki, obrzynarkę laserową, kapkówkę i inne. Oprócz tych maszyn posiadam również traki innych producentów i mam porównanie. Lignuma jest dobrą firmą z dużym doświadczeniem, maszyny pracują praktycznie bezawaryjnie. Dokonałem pewnych modyfikacji (montaż falowników). Sprzeciwiam się dokonywaniem wpisów, gdzie druga strona nie może się wypowiedzieć. Umowa zawarta pomiędzy podmiotami na wyprodukowanie maszyny jest ich sprawą i nie powinno się zainteresowywać tym innych. Umowę można rozwiązać, wycofać zaliczkę, a nie wysyłać swoje bilingi! Mnie nie interesują problemy jakiegoś tartacznika zwiazane z zakupem maszyny.Takie pisanie nic nie wnosi, a internet nie powinien być miejscem, gdzie słabi ludzie wylewają z siebie wypociny!

www.tartak.pl [1]Odpowiedz na ten wątek2014-04-24 09:53:51

Zgłoś nadużycie

Współpraca z Lignumą

Twoje ostatnie słowo jest faktycznie odzwierciedleniem Twej własnej wypowiedzi.WYPOCINY !!! Jeżeli uważasz , że nie powinno się pisać o nierzetelnych firmach to sam nie wiesz co mówisz !!! Albo może też tak działasz ??? Umowa to rzecz Święta . Poślizg tygodniowy , dwu i trzy i cztery tęż ma prawo się zdarzyć. Ale o tym się mówi. A nie kręci !!! Zobacz ile jest wpisów na ten temat. A rzetelność to podstawa . Ciekawe co powie przedsiębiorca który czeka na maszyny tyle czasu lub je zakupił ale ma awarie . Czeka i czeka . Firma nie pracuje .Ludziom trzeba zapłacić .A potem sam powie swoim partnerom handlowym to samo !!! Czyli też będzie kręcił . Zyć nie umierać. POWODZENIA z takim podejściem do tematu. Jestem ciekaw co Byś zrobił??? Bierzesz kredyt podpisujesz zobowiązania , spłacasz i grzecznie czekasz. Tylko z czego to utrzymujesz ??? Z czekania?? A internet szanowny Panie po to jest żeby pisać i o tym mówić . Jeżeli nie to wycofaj tą własną stronę internetową. Nie wiem po co ją zrobiłeś ? Aby była , czy żeby ludzie to czytali i oglądali ???

Mariusz [6]Odpowiedz na ten wątek2014-04-24 20:58:32

Zgłoś nadużycie

Lignuma

To kolego pewnie jeszcze trochę poczekasz,taka sama historia u mas, maszyna miala byc koniec listopada,2017 roku ,do dziś nie ma,i tez wzieli całą kasę ***, a tekst juz się maluje slyszymy od 3 miesięcy, tez żałujemy ze nie wzielismy Jablonskiego,tam nikt nie czekał wiecej niz 90 dni,a co lepsze mamy ich pod nosem

Wpis edytowany przez Administratora

Terminator 2 [1]Odpowiedz na ten wątek2018-07-10 21:33:15

Zgłoś nadużycie

Współpraca

Na maszyny ,które miały być dostarczone początkiem marca br , nadal czekamy. Brak rzetelnej informacji nt. postępu prac oraz terminu dostawy. Pięć miesięcy zwłoki w dostawie maszyn powoduje wymierne straty. Brak wiarygodnej informacji, zupełna dezinformacja. Jednego dnia dostajemy informacje o terminie dostawy nazajutrz (od osoby z Kierownictwa), natomiast w dniu dostawy Właściciel informuje nas ,że maszyna nie jest jeszcze gotowa. Patrząc na forum widzimy ,że tego typu działania dotyczą wielu firm. Odradzamy współpracę z firmą Lignuma z Kargowej

Mebloexpo [1]Odpowiedz na ten wątek2018-07-12 14:51:46

Zgłoś nadużycie

proszę o kontakt mnie też oszukali czekam już na maszynę 11miesięcy te ...

509034323

producent [5]Odpowiedz na ten wątek2020-08-20 05:42:34

Zgłoś nadużycie

LIGNUMA

Firma jest normalna skąd tyle złych opinii , na maszyny się teraz tak długo czeka , chyba że jest to bardzo droga maszyna , to i czas dostawy jest krótki

Wojtek Opęchowski [36]Odpowiedz na ten wątek2018-07-28 10:29:26

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz