/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Jak wywieźć drewno z lasu? Helikopterem?

Jak wywieźć drewno z lasu? Helikopterem? [5]

Mam problem. Zapewne wszyscy go mamy. Kupuję regularnie z 10 nadleśnictw i około 40% drewna nie mogę legalnie wywieźć z lasu ze względu na dopuszczalne obciążenia dróg gminnych, powiatowych i nawet niektórych wojewódzkich. Temat był zawsze zamiatany pod dywan, ale przy nowym taryfikatorze mandatów przewoźnicy nie chcą jeździć i ja ich rozumiem.
Oczywiście można próbować uzyskiwać pozwolenia na niektóre odcinki dróg, ale jest to upierdliwe i tylko w 10% przypadków dostaje się pozwolenie.
Moim zdaniem powinno być to rozwiązane jakoś kompleksowo w skali Polski, że samochód może dojechać do najbliższej drogi o odpowiedniej kategorii obciążenia, o ile po drodze nie ma mostu, który konstrukcyjnie nie jest do tego dostosowany.
Inaczej niedługo będzie czekał nas paraliż.
Kilka lat temu LP zaczęły płacić daninę do państwa i chyba w oryginale miało to iść bezpośrednio na remonty i modernizacje dróg publicznych w danym nadleśnictwie. Może coś by to dało, gdyby nie to, że owszem danina jest, ale idzie centralnie do budżetu państwa i tam wpada do wielkiej czarnej dziury.
Proponuję, aby szanowne organizacje SPP, SPPDwP, PKN EPAL, OIGPM, PIGPD, POiD, SPT, OZPPD zajęły się lobbingiem i znalezieniem rozwiązania tego zagadnienia, które jest problemem prawdziwym, kluczowym i dotyczącym nas wszystkich.

Średni Tartak [15]Odpowiedz na ten wątek2022-10-11 08:49:12

Zgłoś nadużycie

Proponuję aby szanowne organizacje...

A kolego, członkiem której z tych organizacji jesteś?

Michał [149]Odpowiedz na ten wątek2022-10-11 10:15:33

Zgłoś nadużycie

Niestety

Nie jestem już członkiem żadnej z tych organizacji. Ale wszelkiego rodzaju IZBY z definicji reprezentują cały sektor gospodarki, a nie tylko zrzeszonych członków. Nawet może bym się zapisał do jakiejś organizacji, gdybym zobaczył, że wykonują sensowne i słuszne działania :-)

Średni Tartak [15]Odpowiedz na ten wątek2022-10-12 14:02:10

Zgłoś nadużycie

logika

Rozumiem , że problem dotyczy tylko przedsiębiorców niezrzeszonych ?

Palety [3]Odpowiedz na ten wątek2022-10-12 21:36:28

Zgłoś nadużycie

Prawdziwy problem

"Średni Tartak" zwrócił uwagę na ważny problem. Dotyczy on wszystkich kupujących surowiec w lasach. Jednak końcówka wypowiedzi to typowe "mam problem, więc coś zróbcie". Stowarzyszenia są tak mocne i sprawne jak ich członkowie. Chcesz coś zmienić, zacznij działać sam. Możesz przyłączyć się do którejś z organizacji, możesz rozpocząć własne działanie, ale oczekiwanie żeby "szanowne organizacje zajęły się lobbingiem i znalezieniem rozwiązania tego zagadnienia, które jest problemem prawdziwym, kluczowym i dotyczącym nas wszystkich" nie będąc ich członkiem i nie wspierając ich jest moim zdaniem żenujące. Organizacje branżowe tworzone są przez przedsiębiorców, którzy poświęcają swój czas i pieniądze. Zdanie: "Nawet może bym się zapisał do jakiejś organizacji, gdybym zobaczył, że wykonują sensowne i słuszne działania" wprost dyskredytuje ich pracę. "Problemem prawdziwym, kluczowym i dotyczącym wszystkich" jest bierność i oczekiwanie, że ktoś zrobi coś za nas.

Dominik Jabłoński [459]Odpowiedz na ten wątek2022-10-12 23:21:22

Zgłoś nadużycie

Racja

Rzeczywiście źle to zabrzmiało i przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Jak najbardziej się zgadzam, że jak się chce zmian, to trzeba się samemu zaangażować.
Sęk w tym, że nie mogę się zapisać do organizacji, z której wieloma działaniami się nie zgadzam.
Dlatego jak znajdę czas to zajmę się tematem wraz z kolegami drzewiarzami, co zdarzyło się nam już robić w przeszłości.

Średni Tartak [15]Odpowiedz na ten wątek2022-10-13 11:01:43

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA