/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Ceny - popyt/podaż

Ceny - popyt/podaż [3]

Panowie! Czy już u was latają handlowcy że trzeba ceny obniżać?? Drewna do produkcji brak, za chwile nic z Białorusi nie przyjedzie, prawdopodobnie przez dłuzszy czas będziemy mieć kryzys podażowy. Napewno będą na początku nie odbierać towaru zarówno gotowe produkty jak i surowca ponieważ rynech chwilowo będzie zapchany. Pod koniec roku raczej ten problem zniknie. Jak się zapatrujecie cenowo (%) odnośnie cen na najbliższe miesiące w porównaniu do tego co macie teraz.

gg [59]Odpowiedz na ten wątek2022-05-30 21:58:15

Zgłoś nadużycie

??

Nie macie zdania na ten temat - wiedzy?? Przy systemówkach wszyscy mają wiele dopowiedzenia a o realnej, bieżącej sytuacji nikt nie ma wiedzy - informacji??

Jak zapatrujecie się na sytuację najbliższe miesiące??

Fajne Forum mogłoby być, ale dużo banałów, mało faktów, myślenie życzeniowe. Może trochę merytoryki. Zapraszam do konstruktywnej dyskusji. :)

gg [59]Odpowiedz na ten wątek2022-06-18 12:58:20

Zgłoś nadużycie

Zainspirował mnie Twój temat i zaczęłam szukać informacji na ten temat. ...

Zobacz sobie tutaj https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/ceny-drewna-w-2022-aa-UfKv-WkoF-37fF.html

Kasia3188 [3]Odpowiedz na ten wątek2022-06-23 14:09:37

Zgłoś nadużycie

artykuł

Artykuł przedstawia tylko sytuację wstecz, to co człowiek z branży wie od dawna, ale jest merytoryczny i przedstawia wypowiedź Pana ministra. Po 1 czerwca sytuacja diametralnie się zmieniła (już niestety po aukcjach na drewno). Spada popyt hurtowników. Ceny także już proponują niższe. Klient detaliczny nie chce już płacić cen, które jeszcze nie dawno akceptował. Faktem jest, że drewna na rynku jest mało, ale faktem jest też, spadek cen drewna na aukcjach e-drewno ("zielone"). Czyli spadek cen w produkcie jest ewidentny. Oczywiście są to nadal wysokie ceny, ale już nie takie jak miesiąc temu. Popyt na drewno nadal będzie, bo jest go mało, ale na pewno już nie przy tak wysokich cenach (sytuacja na dziś, bo nic nie jest obecnie do przewidzenia).

Moje pytanie to jak sytuacja u was? Wzrost/spadek zamówień?? Presja cenowa ze strony hurtowników?

gg [59]Odpowiedz na ten wątek2022-06-24 08:09:08

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA