/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
prośba o radę od specjalistów

prośba o radę od specjalistów [4]

Witam, mam pytanie - nie wiem czy to jest miejsce na tego typu zagadki - ale nie znalazłem innego lepszego :) - gdzie w jednym miejscu znalazłoby się tylku specjalistów od drewna.
Mam fachowca, który stawia mi domek szkieletowy - rekreacyjny. Przywiózł drewno, czuć że mokre, nie impregnowane. Ma postawić konstukcję oraz obić deskami domek z zewnątrz + oczywiście dach, okna itp. W środku nie będę go ocieplał jeszcze - moze na lato. Obawiam się czy drewno nie zacznie się wyginać jak zacznie schnąć - jednak fachowiec każe mi zostawić domek przez 3-6 miesięcy nie impregnując go wcale. Twierdzi, że drewno będzie sobie samo teraz powoli dochodzić do siebie jezeli chodzi o wilgotność itp. Na wiosnę mam dopiero wszystko z zewnątrz i wewnątrz zaimpregnować - - teraz mam nic nie robić - spotkaliście się kiedyś z takim podejściem ? - z jednej strony jakaś argumentacja jest - ale z drugiej nie wiem co sądzić. Proszę o radę

karloskra [3]Odpowiedz na ten wątek2021-10-09 23:25:25

Zgłoś nadużycie

Ale było tanio....

nieprawda???

Woodec [14]Odpowiedz na ten wątek2021-10-10 13:35:26

Zgłoś nadużycie

No cóż

Szkoda że na takich grupach też jest hejt. Liczę że prócz takich ludzi, znajdą się też prawdziwi fachowcy. Jeżeli chodzi o to czy taniej. Oczywiście że brałem tańszego. Obdzwoniłem na wiosnę 4-5 specjalistów, którzy chwalili się że stawiają takie domki. Przesłałem im mój odręczny plan. Przejechałem się obejrzeć robotę do dwóch. Wybrałem najtańszego bo wyglądało nieźle jak na oko laika. Oferta tańsza o 2500 zł więc ogólnie oferty porównywalne. Umowę podpisałem z zaliczka, od czerwca gość zwlekał z drewnem, twierdził ze problem ma tartak, wiadomo jak wygląda sytuacja na rynku... Teraz dowiózł mi drewno. Okazuje się że mokre i bez impregnacji. Twierdzi, zebym tego nie impregnowal, że drewno dojdzie do siebie, poza tym mówi, że jakby przywiózł suche to przez zimę pokrzywowce się bo nabierze wilgotności. Domek będzie stał nie o cię plony do wiosny... Stąd moje pytanie do specjalistów czy faktycznie jest szansa że gość ma rację?

karloskra [3]Odpowiedz na ten wątek2021-10-10 17:02:00

Zgłoś nadużycie

Fifty-fifty

Witam, jestem TD z 15 letnim stażem. Sam stawiałem sobie garaz drewniany właśnie przed zimą. Jak wiadomo, gdy zima jest ostra czyli mroźna to wilgotność powietrzna jest niska i drewno dosycha. Najlepiej kiedy wilgotność powietrza jewt niższa od wilgotności materiału. Gorzej kiedy pogoda jest mokra i wilgotna. Należy jednak zabezpieczyć konstrukcje przed robakami. Najlepiej byłoby zanurzeniowo w tartaku....teraz proszę kupić koncentrat i zrobić to ręcznie wałkiem lub pędzlem. U mnie konstrukcja stała przez zimę az do wiosny. Konstrukcja obniżyła wilgotność i nie skręciła się

I.S. [1]Odpowiedz na ten wątek2021-10-10 21:47:34

Zgłoś nadużycie

fifty-fifty

Dzięki za odpowiedz, własnie o praktykę mi chodziło.

karloskra [3]Odpowiedz na ten wątek2021-10-10 22:12:49

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz