/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Wartość lasu

Wartość lasu [5]

Jaka jest waszym zdaniem teraz cena hektara lasu bukowego ( drzewa 80- 100 letnie) drzewa proste i wysokie. Powierzchnia kilkanaście ha.

bbb [7]Odpowiedz na ten wątek2021-08-01 11:10:34

Zgłoś nadużycie

Wartość lasu

Wystaw na sprzedaż to Ci Lasy Państwowe wycenią. Mają teraz prawo pierwokupu. Chyba, że to zadrzewienie śródpolne a nie las. W opisie gruntu na pewno jest...

Marc [5]Odpowiedz na ten wątek2021-08-02 07:49:31

Zgłoś nadużycie

Wartość lasu

Lasy mają prawo pierwokupu ale nie wyceniają lasu tylko jeżeli cena im odpowiada to wtedy kupują.

bbb [7]Odpowiedz na ten wątek2021-08-03 20:43:28

Zgłoś nadużycie

A jak nie odpowiada, mogą powołać rzeczoznawcę i wycenić tak by ...

odpowiadało :)

Rico [2]Odpowiedz na ten wątek2021-08-03 22:23:52

Zgłoś nadużycie

...

Lasy nie wyceniają bo ty nie masz im obowiązku sprzedawać jeżeli cena cię nie satysfakcjonuje. Widzę że wasza wiedza jest mniejsza niż moja a myślałem że na takim forum są osoby które cokolwiek wiedzą:/

bbb [7]Odpowiedz na ten wątek2021-08-06 20:17:28

Zgłoś nadużycie

Nie wiem, ale się wypowiem. Jest tak: Lasy mają prawo pierwokupu. Ustalasz ...

cenę Twojego lasu z klientem na kwotę. Idziesz do notariusza. Notariusz zgłasza LP, że chcesz sprzedać las w cenie X. Jeśli Lasy nie będą zainteresowane Twoim lasem, podpisujesz umowę z klientem. Jeśli Lasy będą chciały skorzystać z prawa pierwokupu, to są dwie opcje: Twoja cena X jest do zaakceptowania i ci ją zapłacą. Klient zostaje z niczym. Opcja druga: LP uznają, że cena X jest wygórowana. Wtedy mają prawo powołać rzeczoznawcę, który wyceni teren zgodnie z cenami rynkowymi, a te mogą być niższe niż X. Wtedy LP kupią od ciebie teren po cenie niższej niż X i nie masz nic do gadania.

Michał [145]Odpowiedz na ten wątek2021-08-08 19:02:25

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz