/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Trafne spostrzeżenia! [1]

Doprawdy trudno jest nie zgodzić się z profesorem.
Bardzo często obszar cenny przyrodniczo jest również obszarem, na którym gospodarka leśna się nie opłaca, surowiec jest zdeprecjonowany.
Leśnicy muszą się nauczyć porozumiewać z resztą świata, bo często mogą mieć zbieżne cele.
A nawet jak będą musieli oddać dorodne lasy wokół miast, bo właściciel czyli społeczeństwo tak chce, to lepiej uczestniczyć i sterować tym procesem, żeby nie wyszło jeszcze gorzej i bez sensu.
A przemysł zadowoli się drewnem z pozostałych lasów, które można użytkować bardziej intensywnie i z mniejszym wiekiem rębności.

Średni Tartak [31]Odpowiedz na ten komentarz2023-11-28 19:46:37

Zgłoś nadużycie

Hmm...

A kiedy kolega widział ekstremistę (taki "miejski ekolog" albo "aktywista przyrodniczy" na przykład) który robi krok wstecz? Kiedy oddanie kawałka lasów miejskich skończyło żądania i zapobiegło sięganiu po więcej?
Pańcie i pańciowie z miasta kupują meble z ikei a nie z drewna, mięso z biedronki a nie z rzeźni. Las ma rosnąć i ćwierkać ptakami a nie być wycinany.
Ja nie jestem taki pewny, czy da się porozumieć w sposób który kolega proponuje.

Piotr k. [54]Odpowiedz na ten komentarz2023-11-29 08:10:19

Zgłoś nadużycie

drewno

dobra rozmowa - więcej

ludzie nadużywający słowa "wycinki" - pamiętajcie "...wiele lasów na obszarach, które zostały zalesione po II wojnie światowej, zbliża się do wieku dojrzałości do wyrębu. To drugi czynnik, który powoduje, że cięć jest coraz więcej." - I TO PODKREŚLAJMY.

"Pozycja leśników w tym momencie się zmienia. Nie są otoczeni wyłącznie przez laików, ale coraz częściej także przez ludzi, którzy naprawdę dobrze znają przyrodę. Polityka leśna pod naporem społecznego nacisku będzie się zmieniać."

IMO nadal są otoczeni przez emocjonalnych laików = się nie znają. Rozwiązaniem jest tutaj ewolucja LP i wyjście z bycia organizacją.
Polityka leśna pod wpływem laików może się zmieniać - na gorsze.

BTW nie używałbym słowa leśników wobec pracowników organizacji Lasy Państwowe, bo wpadniemy w pułapkę górników :)

Wrinks [188]Odpowiedz na ten komentarz2023-12-02 08:28:11

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA