PRAWO

Od nowego roku rzemieślnikiem może być spółka

2297 Zobrazenia
0 Komentáre
Všetky články

Od nowego roku rzemieślnikiem może być spółka

Autor: oprac. dja Zdroj: MPiT 1 min czytania
1. stycznia 2020r. w życie weszły przepisu ustawy z dnia 31. lipca 2019r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (tzw. Pakiet Przyjazne Prawo), która m.in. rozszerzyła definicję rzemieślnika.
Od nowego roku rzemieślnikiem może być spółka fot. D.Jabłoński

Dotychczas rzemieślnikiem mogła być wyłącznie osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpis do CEIDG. Po wejściu z nowym rokiem nowych przepisów, wykonywanie rzemiosła będzie możliwe także przez spółkę jawną, komandytową, komandytowo-akcyjną, czy jednoosobową spółkę kapitałową. Warunkiem jest, aby co najmniej jeden ze wspólników spółki miał kwalifikacje zawodowe, a pozostali wspólnicy byli małżonkiem lub krewnymi w linii prostej (małżonek, dziecko lub rodzic).

Według Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to ułatwienie wzorowane na doświadczeniach belgijskich i francuskich i austriackich, kierowane jest do ponad 211 tys. rzemieślników z dyplomem mistrza lub świadectwem czeladnika. Teraz mogą oni zdecydować o prowadzeniu działalności również w formie spółki kapitałowej lub osobowej.

Zdieľať: Facebook LinkedIn

Bol tento článok zaujímavý?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu!

Buďte informovaní

Dostávajte najdôležitejšie správy z drevárskeho odvetvia priamo do schránky.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentáre môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Prihlásiť sa

Nahlásiť chybu