/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARGI

EKO-LAS 2014: Sukces XIV edycji targów leśnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. dja
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2014-09-29


Sukcesem zakończyły się targi gospodarki leśnej EKO-LAS 2014 odbywające się na terenach leśnych w Mostkach k. Świebodzina. XIV edycja imprezy organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie okazała się rekordowa: 150 wystawców z 6 krajów Europy zaprezentowało swoja ofertę na powierzchni 57 tysięcy m² terenów ekspozycyjnych. Targi zwiedziło ok. 7.5 tys. gości. Targi pozwoliły na zapoznanie się z aktualnymi trendami i nowoczesnymi technologiami stosowanymi zarówno w gospodarce leśnej, jak i w przemyśle drzewnym.

Eko-Las 2014Eko-Las 2014Fot. Drewno.pl

Targi EKO-LAS to jedyne tak wielkie wydarzenie dla sektora leśnego w tej części Europy. Tegoroczna edycja to przede wszystkim duże powierzchnie demonstracyjne, podczas których wystawcy z Austrii, Białorusi, Czech, Dani, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji i Włoch zaprezentowali prace urządzeń leśnych w praktyce.

Zobacz relcję wideo z targów Eko-Las 2014

W ramach bogatej oferty targowej zaprezentowano m.in. narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, odzież ochronną, instrumenty pomiarowe, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, a także wyroby z drewna.

Eko-Las 2014Eko-Las 2014Fot. Drewno.pl

Jedną z dodatkowych możliwości jaką zaoferowano wystawcom było zaprezentowanie najnowszych produktów, technologii oraz usług będących źródłem postępu technologicznego. Z tej doskonałej formy promocji oraz wyeksponowania nowości rynkowych oraz premier targowych skorzystały w tym roku aż 22 firmy, które łącznie zgłosiły 54 nowości produktowe. Jedną z wielkich atrakcji targów to liczne pokazy działania urządzeń w ich naturalnych warunkach.

Eko-Las 2014Eko-Las 2014Fot. Drewno.pl

Wystawcy targów EKO-LAS mieli także możliwość rywalizowania w konkursie o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, będący jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych na polskim rynku. Nagrodzone nim produkty cechujące się innowacyjnością i nowoczesnością zastosowanych. Lauretami zostały: hydrauliczny system amortyzacji kabiny forwardera Komatsu Comfort Ride, Pługofrez PR-H2 słuzący do odnawiania i pogłębiania rowów melioracyjnych, urządzenie do usuwania pni i korzeni drzew ROTOR SPEEDY 100/130, wyciągarka leśna KRPAN 9,5 EH oraz Harwester PONSSE SCORPION. Z chwilą wyłonienia zwycięzców Złotych Medali rozpoczął się plebiscyt na najlepszy produkt wybierany przez konsumentów. Jeszcze do 6 października można oddawać głosy na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl.

Drugą, nie mniej ważną nagrodą przyznawaną przez MTP jest Acanthus Aureus. Otrzymują go wystawcy za ekspozycje targowe, które najlepiej odzwierciedlają strategię marketingową firmy. W tym roku na wyróżnienie zasłużyły ekspozycje trzech wystawców.

Eko-Las 2014Eko-Las 2014Fot. Drewno.pl

Niewątpliwym zwycięzcą tegorocznej edycji targów EKO-LAS był Ośrodek Techniki Leśnej z Jarocina, który otrzymał Złoty Medal, Acanthus Aureus oraz dwa Leśne Znaki Jakości przyznawane przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu produktom przydatnym dla gospodarki leśnej, które charakteryzują się, bardzo wysoką jakością oraz przydatnością w praktyce leśnej ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska oraz przepisów bhp.

Eko-Las 2014 - I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów Eko-Las 2014 - I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów Fot. Drewno.pl

Trzy targowe dni to również specjalistyczne konferencje z udziałem przedstawicieli świata nauki, merytoryczne dyskusje i spotkania z przedstawicielami szeroko pojętej branży leśnej.

Pierwszego dnia targów odbyło się spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Leśnego, którzy w ramach 114 Zjazdu, debatowali nad perspektywami rozwoju techniki leśnej.

Drugiego dnia targów odbyło się Forum Leśne „Człowiek-Las-Drewno” będące platformą wymiany doświadczeń i wiedzy dla osób związanych z leśnictwem, sektorem usług dla leśnictwa i kadry zarządzającej. Uczestnicy tegorocznego Forum poruszali tematy związane z organizacyjnymi aspektami pracy w lesie.

W trakcie targów odbywały się pokazy i seminaria, podczas których zapoznać się można było m.in. z zagadnieniami bezpieczeństwa pracy czy ekonomii związanymi z prowadzeniem gospodarki leśnej.

Eko-Las 2014Eko-Las 2014Fot. Drewno.pl5 września 2014r. na terenie targów odbyły się także I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. Organizatorami tej imprezy były: Międzynarodowe Targi Poznańskie i Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz dealerzy maszyn leśnych: Forex Polska, Arcon Serwis i Profesjonalne Maszyny Leśne. Widowiskowe i pełne emocji zawody, w których wzięło udział blisko 50 profesjonalnych operatorów maszyn do zrywki drewna obserwowało liczne grono kibiców. Po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce, Mistrzem Polski Operatorów Forwarderów 2014 został Kamil Kaczyński z Zakładu Usług Leśnych Beata Skłodowska Dariusz Kaczyński s.j ze Szczytna. Zawody traktowane były jako eliminacje do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, które organizowane są jako imprezy towarzyszące targom KWF i Elmia Wood. Zobacz relację z zwodów >>>

[%%PIC%%]

Zorganizowanie tak wielkiego wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie naszych partnerów: Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Nadleśnictwa Świebodzin, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Zakładu Usług Leśnych ZULAS w Niedźwiedziu. Dzięki współpracy opartej na profesjonalizmie, doświadczeniu i wzajemnemu zaufaniu udało nam się osiągnąć wielki sukces, targi jedne z największych w Europie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA