/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EKO-LAS 2014

FORUM LEŚNE Człowiek-Las-Drewno

Autor: Jerzy Flisykowski / oprac. red
Źródło: Polskie Towarzystwo Leśne
Data: 2014-08-18


5. września 2014 w Mostkach k/ Świebodzina odbędzie się siódme Forum Leśne „Człowiek – Las – Drewno”. Konferencja odbywać się będzie w ramach Międzynarodowych Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS 2014.

Targi EKO-LAS  to jedyne tak wielkie wydarzenie dla sektora leśnego w Polsce. Od wielu lat stanowią okazję do prezentacji aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z rynkiem drzewnym i gospodarka leśną. Udział w targach gwarantuje bezpośredni kontakt z producentami i sprzedawcami maszyn leśnych krajowych i zagranicznych, oraz poszerzenie wiedzy o leśnictwie w zakresie nauki o życiu leśnym, sadzenia, pielęgnacji i wycinki lasu, myślistwa oraz transportu. Edycja tegoroczna to przede wszystkim duże powierzchnie demonstracyjne, gdzie będzie można zaprezentować prace urządzeń leśnych w praktyce. Tereny targowe pozwalają również na ekspozycję stoisk informacyjnych, w doskonałych, jak na plenerową imprezę warunkach.

Organizatorzy FORUM LEŚNEGO pragną wykorzystać zdobyty przez lata potencjał tej imprezy, która cieszy się wielkim zainteresowaniem. Kładąc akcent na leśnictwo, Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń i wiedzy dla szerokiego grona uczestników - osób związanych z leśnictwem, sektorem usług dla leśnictwa i kadry zarządzającej oraz zamierzają wykorzystać je również  dla popularyzacji tematyki leśnej w społeczeństwie. Mają też nadzieję, że dzieję, że FORUM będzie wydarzeniem konsolidującym środowisko związane z branżą leśną, gdyż uczestnikami będą przedsiębiorcy leśni, służby leśne w strukturach Lasów Państwowych, prywatni właściciele lasów, wspólnoty leśne, starostwa powiatowe, przedstawiciele nauki oraz wszyscy miłośnicy lasu.

Organizatorami Forum Leśnego są Polskie Towarzystwo Leśne, Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nad interesującą tematyką i merytoryczną poprawnością seminariów i konferencji oraz nad właściwym kierunkiem rozwoju FORUM czuwa Rada Programowa, która została powołana spośród specjalistów i osób opiniotwórczych dla branży. Rada Programowa FORUM LEŚNEGO  omówiła  i zaakceptowała  sugestie  zaproponowanych tematów FORUM.

W ramach Forum Leśnego „ Człowiek – Las- Drewno” w dniu 5. września 2014r. zaprezentowane będą następujące tematy:

1.Techniczne, ergonomiczne i organizacyjne aspekty pracy w lesie
- Negatywne skutki pracy w leśnictwie ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania drewna- Wiesława Ł.Nowacka ( SGGW Warszawa)
- Główne przyczyny uszkodzeń pilarek spalinowych i koszty ich napraw- Zenon Pilarek ( UP w Poznaniu )
- Metodyka opracowania katalogów norm czasu dla prac leśnych – Łukasz Bojarski (ORWLP w Bedoniu)
- Przygotowanie surowca do odbioru realizowane przez ZUL - analiza czasu czynności pomiarowych wykonywanych przez drwali podczas pozyskiwania dłużyc - Włodzimierz Stempski ( UP w Poznaniu )

2. Elementy  obrotu surowcem drzewnym z przygotowaniem surowca do sprzedaży
- Pomiar surowca drzewnego za pomocą urządzeń zintegrowanych harwestera, blaski i cienie – Witold Urbaniak (Member of Bard Profesjonalne Maszyny Leśne Sprzedaż i Serwis Sp. z o.o.)
- Waloryzacja surowca drzewnego w praktyce LP na przykładzie jednostek RDLP w Zielonej Górze- Jacek Żygalski ( RDLP w Zielonej Górze ),
- Konfekcjonowanie surowca drzewnego w odniesieniu do możliwości jego wykorzystania przez poszczególne branże przemysłu drzewnego- Zygmunt Stanula (Stelmet Sp. z o.o.)

3. Wybór wykonawców usług leśnych. Realizacja prac leśnych. Elementy obrotu surowcem drzewnym.
-  Przykładowe rozwiązania stosowane w Polsce oraz w Niemczech. Referent z Polski - Eugeniusz Kiełczawa ( RDLP w Zielonej Górze) oraz z  Niemiec ( w uzgodnieniu z RDLP w Zielonej Górze ).

Prowadzącymi sesje tematyczne będą:
Dr Krzysztof Jodłowski  -Instytut Badawczy Leśnictwa, Warszawa
Dr hab. Janusz Kocel - Instytut Badawczy Leśnictwa, Warszawa


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz