/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EKO-LAS 2014

114. Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2014-08-18


W dniach 3-5 września br. w Zielonej Górze odbędzie się 114 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego. Jest to znaczące wydarzenie dotyczące polskiego leśnictwa i ważne przedsięwzięcie dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Zjazd stanowił będzie integralną część tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. 3 września odbędzie się część terenowa sesji 114 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Leśnego na terenie Zielonej Góry. 4 września w miejscowości Mostki k. Świebodzina odbędzie się Sesja Naukowa 114 Zjazdu Delegatów Oddziałów Polskiego Towarzystwa Leśnego, w której udział oprócz uczestników Zjazdu będą mogli wziąć zainteresowani goście targów.

W ramach Sesji Naukowej Perspektywy rozwoju techniki leśnej zaprezentowane zostaną następujące tematy: 
1. Stan i perspektywy mechanizacji prac leśnych;
2. Nowoczesne technologie pozyskiwania biomasy leśnej do celów energetycznych;
3. Niedrzewne czy uboczne użytkowanie lasu?;
4. Pozyskiwanie drewna a środowisko;
5. Problemy organizacyjne, społeczne i ekonomiczne pozyskiwania drewna;
6. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze – stan, problemy, perspektywy.


HISTORIA PTL
Dziś Polskie Towarzystwo Leśne liczy już 132 lata i jest jednym z najstarszych  towarzystw naukowych na świecie.  Funkcjonująca dziś nazwa Towarzystwa została utworzona przed II wojna światową w 1925 roku. Jego działalność przerwana w okresie wojennym wznowiona została w roku 1946 a rok później wydany został kolejny nr  wychodzącego od 1820 roku najstarszego pisma leśnego w Polsce  „Sylwan”.  W szeregach Towarzystwa działają leśnicy, zarówno praktycy jak i naukowcy. Poprzez swoje doświadczenie i wiedzę wspierają rozwój leśnictwa w Polsce. Do członków PTL należeć mogą również ludzie nie związani bezpośrednio w sposób zawodowy z lasem lecz wszyscy przyrodnicy, sympatycy i przyjaciele lasu. 

CELE PTL
PTL stoi na straży kultury i tradycji polskiego leśnictwa a do jego najważniejszych zadań należą przede wszystkim ochrona dobra narodowego, jakim są polskie lasy i środowisko naturalne, rozwój nauk leśnych i pokrewnych, krzewienie ich dorobku poprzez wdrażanie do praktyki  modelu wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Bierze również czynny udział w toczących się dyskusjach nad przyszłym kształtem gospodarki leśnej, m.in. w opracowaniu założeń strategii rozwoju lasów, założeń polityki leśnej i sposobów ochrony zasobów leśnych. Polskie Towarzystwo Leśne dysponuje biblioteką  zawierającą blisko 4000 pozycji, w tym również cennych starodruków o tematyce leśnej.

Targi EKO-LAS są niepowtarzalną okazją, aby wziąć udział w spotkaniach i debatach branżowych w temacie sektora leśno-drzewnego oraz spotkać specjalistów z branży leśnictwa, obrotu i przetwórstwa drewna. Na ponad 56 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej będzie można spotkać ponad 130 wystawców z Polski i Europy. Udział w Targach EKO-LAS, to okazja by w pełnej krasie obejrzeć pracujące wielofunkcyjne maszyny i różnorodne urządzenia przeznaczone do pozyskiwania, zrywki czy transportu drewna. W tym celu powierzchnie demonstracyjne zostały umiejscowione w świebodzińskich lasach, wykorzystując przy tym ich doskonałą infrastrukturę. Oprócz pokazów maszyn leśnych i 114 Zjazdu PTL, na uczestników targów będą czekać wielce widowiskowe Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów, w których wezmą udział profesjonalni operatorzy maszyn. Prestiżu targom dodaje fakt, że tegoroczna XIV edycja została wpisana na oficjalną listę obchodów 90 - lecia Lasów Państwowych. EKO – LAS posiadają ponadto znak jakości Forestry Demo Fairs, co jest gwarancją zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa organizacji pokazów
w warunkach leśnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA