DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DREMA 2005

MTP

Autor: MTP/ opr. JR
Źródło: MTP
Data: 2005-05-30


MACHINA DREMY PĘDZI W PRZYSZŁOŚĆ - Rok po jubileuszu targi nadal rosną

Tarcza piły w logo Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMA zdaje się wirować coraz szybciej i mocniej. Jej ostrze wykrawa kolejne rekordy, świadczące o dobrej kondycji tego wydarzenia targowego: obecność ponad 300 wystawców, wzrost powierzchni o 20%, wzrost liczby premier rynkowych o 100%, obecność liderów branży, wystawy, konkursy, pokazy i seminaria. DREMA 2005 to nie tylko platforma wymiany wiedzy i doświadczeń, ale też miejsce wielkich emocji oraz święto całego przemysłu drzewnego. Uczestnictwo w ubiegłorocznej rekordowej DREMIE została uznana przez branżę drzewną za dobrą inwestycję. Świadczy o tym dalej rosnące zainteresowanie wystawców marketingiem targowym. Podczas tegorocznej edycji w dniach 31 maja – 3 czerwca 2005 swoje produkty promuje 330 wystawców i firm reprezentowanych. Wystawcy prezentują swoją ofertę na powierzchni ponad 15 tysięcy m2, czyli o jedną piątą większą niż w rekordowym roku 2004. Na DREMIE nie brakuje zarówno małych firm, jak i liderów rynku. W pawilonie 3 i 3A można odnaleźć wystawców oferujących głównie maszyny i urządzenia do obróbki drewna. Pawilony 4 i 2 to królestwo klejów, chemikaliów, materiałów ściernych, elektronarzędzi, suszarni i lakierni. Terenem otwartym w sektorze 3 zawładnęła ekspozycja maszyn i urządzeń dla przemysłu tartacznego oraz suszarnie i lakiernie.

Nowe kontakty
W tym roku targi przyciągnęły przedsiębiorców z 20 krajów z całego świata. Tradycyjnie najwięcej wystawców przybędzie z Włoch i Niemiec, ale pojawiają się też takie państwa, które nie uczestniczyły dotąd w DREMIE, jak Anglia czy Chiny. Z pewnością idealnym miejscem do nawiązania kontaktów międzynarodowych jest Bussines Mixer Wschód-Zachód organizowany przez World Trade Center Poznań we wtorek 31 maja o godz. 17.30.

Nowe technologie
Wielu wystawców wykorzystuje targi do zaprezentowania nowych produktów i rozwiązań. Już w zeszłym roku można było zapoznać się ponad 50 premierami rynkowymi. W tym roku fachowa publiczność zapoznaje się z walorami ponad 100 nowych maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Z myślą o tych innowacjach powstał specjalny Katalog Nowości – Przewodnik o nowościach. Dostępny jest w formie drukowanej oraz Internecie. Dzięki specjalnym oznakowaniom, nowości można je bez problemu zidentyfikować wśród innych eksponatów.

Nowe pomysły
Targi to także miejsce spotkania wystawców, profesjonalna publiczności, i środowisk naukowych zajmujących się technologiami przemysłu drzewnego. Podczas DREMY rodzą się nowe pomysły, uczestnicy targów wymieniają się doświadczeniem, czerpią inspirację i doskonalą swoje know how. W tym roku fachowa wiedza pozwoli nawet oderwać się nieco od ziemi. Stanie się tak za sprawą „wiszącej” sali niebieskiej w holu wschodnim, gdzie odbywają się seminaria DREMY. Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują je przy udziale najbardziej kompetentnych partnerów – środowiska naukowego i stowarzyszeń branżowych. Tematyka III Rzemieślniczego Forum Drzewnego dotyczy m.in. sytuacji przedsiębiorców w nowej sytuacji po integracji europejskiej, w tym dostępnych funduszy strukturalnych. Współorganizator - Cech Rzemiosł Drzewnych Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu zaprasza na Forum w środę 1 czerwca od godz. 11.00 do 13.00. Z kolei od godz. 13 rozpoczynają się trzy godzinne seminaria przygotowane przy udziale Wydziału Technologii Drewna – Katedry Meblarstwa Akademii Rolniczej w Poznaniu. Dotyczy ono zagrożeń pyłowych, samofinansujacych się modernizacji oraz innowacyjnych maszyn i urządzeniom do obróbki drewna. Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA kolejne trzygodzinne seminarium przygotowało na temat bezpieczeństwa i higieny pracy podczas użytkowania maszyn do obróbki drewna.

Nowe wrażenia
Wielkie emocje gwarantują na DREMIE, wystawy i konkursy z nagrodami przygotowane z partnerami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Są wśród nich kultowe już i znane uczestnikom targów, jak i zupełnie nowe. To zdrowa dawka rozrywki, sportowej rywalizacji oraz wrażeń stricte artystycznych. W dodatku uczestnicząc w targowych konkursach można wygrywać w nich nagrody wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najliczniejsze z wydarzeń odbywają się w ramach ekspozycji Wydawnictwa Inwestor (paw. 3, s. 55 ): IV Mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ” i pokaz impregnacji drewna, wystawy „Wyczarowane z drewna” (nietypowe przedmioty wykonane z drewna), zbiorów filatelistycznych „Drewno na znaczku” i kolekcji starych maszyn i narzędzi stolarskich. Z kolei przy ekspozycji Wydawnictwa Holz Zentralblatt (paw. 3, s.2) odbywa się konkurs „Ile ważą zrębki drzewne” i można oglądać w praktyce rzemieślników podczas wykonywanie intarsji i wycinania w drewnie. Inni rzemieślnicy w ramach „Żywych warsztatów” pracują w holu wschodnim. W przygotowaniu ich współuczestniczą także: Cech Rzemiosł Drzewnych oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Nowe nagrody
Tradycyjnie podczas targów rozstrzygane są konkursy dla wystawców. Konkurs o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich spośród produktów zgłoszonych przez wystawców wyróżni produkty o najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach. Konkurs Acanthus Aureus wyróżnia tych wystawców, których stoiska są najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej. Nagrody otrzymują wystawcy, projektanci oraz wykonawcy.

Targi jeszcze większe i ciekawsze
Na rekordowo dużej powierzchni wystawienniczej obecni będą wszyscy liderzy branży drzewnej. Rosnąca w siłę DREMA przyciągnęła już reprezentacje 15 krajów z całego świata. Wystawcy zgłosili jak dotąd 40 produktów, które podczas targów DREMA będą miały swoją rynkową premierę. Organizatorzy dokładają starań, aby targowa platforma wymiany wiedzy i doświadczeń, była też miejscem wielkich emocji oraz zdobywania atrakcyjnych nagród.

Większe
W dniach 31 maja – 3 czerwca 2005 swoje ekspozycje zaprezentuje blisko 300 wystawców i firm reprezentowanych. Wśród nich znajdą się wszyscy liderzy branży drzewnej. Wystawcy zostali zlokalizowani na powierzchni ok. 14 tysięcy m2, co stanowi 10% więcej niż w rekordowym roku 2004. Liczba ta cały czas rośnie.

Międzynarodowe
Niezmiennie targi te cieszą się także dobrą opinią wśród zagranicznych gości. W tym roku DREMA przyciągnęła już przedsiębiorców z 15 krajów z całego świata. Tradycyjnie najwięcej wystawców przybędzie z Włoch i Niemiec, ale pojawią się też takie państwa, które nie uczestniczyły dotąd w DREMIE, jak Anglia czy Chiny.

Premierowe
Spotkanie całej branży drzewnej jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowych produktów i rozwiązań. Jak dotąd na tegoroczną edycję zgłoszono ponad 40 nowych maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Będą one miały tutaj swoją rynkową premierę. Z myślą o tych innowacjach wydawany jest specjalny Katalog Nowości – Przewodnik o nowościach. Formularz zgłoszenia nowości dostępny jest w serwisie internetowym www.drema.pl. Dodatkowo produkty te wyróżnione będą specjalnymi oznaczeniami na terenach targowych, aby były dobrze widoczne i łatwe do znalezienia przez wszystkich zainteresowanych.

Edukacyjne
Przekazanie na targach możliwie dużego ładunku wiedzy staje się możliwe dzięki przygotowywanym, we współpracy z partnerami, licznym konferencjom i seminariom. MTP razem z Cechem Rzemiosł Drzewnych Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu przygotowują III Rzemieślnicze Forum Drzewne. Ma ono już po raz trzeci stanowić owocną platformę wymiany doświadczeń. Seminarium przygotuje Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA. Aktualnie trwają prace nad organizowaną we współpracy z Akademią Rolniczą w Poznaniu konferencją poświęconą zwalczaniu zagrożeń pyłowych w przemyśle drzewnym oraz innowacyjnym maszynom i urządzeniom do obróbki drewna.

Pasjonujące
Emocje są tutaj gwarantowane, szczególnie iż przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody. Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, organizowane wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Wydawnictwo Inwestor, są już stałym punktem programu. W tym roku odbędzie się czwarta edycja tego konkursu. Impreza doczekała się już dwóch lig. W jednej z nich startują prenumeratorzy Gazety Przemysłu Drzewnego i Meblarstwa. Najlepsi otrzymają nagrody o wartości pięć tysięcy złotych każda. Dla tych nieco mniej precyzyjnych przewidzieliśmy dwa tysiące złotych za drugie miejsce i tysiąc za trzecie. Będą to czeki, za które laureaci odbiorą elektronarzędzia firmy Metabo. Ostatniego dnia targów wręczymy najcenniejszą nagrodę ufundowaną przez Wydawnictwo Inwestor - frezarkę dolnowrzecionową firmy SCM. Osobna liga przygotowana jest z myślą o targowych wystawcach. Można wywalczyć dla swojej firmy kampanię reklamową o wartości 25 tysięcy złotych w Gazecie Przemysłu Drzewnego i Meblarstwie oraz 10-procentowy rabat na powierzchnię wystawienniczą na przyszłorocznych targach DREMA.

Dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs dla szkół kształcących fachowców branży drzewnej, zatytułowany „Wyczarowane z drewna”. Eksponaty można przesyłać do końca kwietnia. A warto, ponieważ przy współpracy z Wydawnictwem Inwestor przygotowane zostały bardzo atrakcyjne nagrody. Wygra ten, kto zaprezentuje najciekawszy, nietypowy przedmiot wykonany z drewna. Autor zwycięskiego eksponatu otrzyma zestaw elektronarzędzi firmy Metabo o wartości tysiąca złotych. Również szkoła, do której uczęszcza laureat, otrzyma cenną nagrodę. Będzie to wyposażenie pracowni w narzędzia firmy Metabo o wartości 5 tysięcy złotych.

Rozplanowane
W pawilonie 3 i 3A znajdą się głównie maszyny i urządzenia do obróbki drewna. W hali 4 umieszczone zostaną kleje, chemikalia, materiały ścierne, elektronarzędzia, suszarnie i lakiernie. Całą tą tematykę zobaczyć będzie można również w pawilonie 2. Na terenie otwartym w sektorze 3 zlokalizowana zostanie ekspozycja maszyn i urządzeń dla przemysłu tartacznego oraz suszarnie i lakiernie. Pod adresem www.drema.pl znajdują się najświeższe informacje dotyczące DREMY, aktualności dla wystawców, ciekawostki dla zwiedzających, a już na miesiąc przed terminem targów pojawi się katalog wystawców wraz z lokalizacją stoisk.

Tematyka Targów

 • maszyny i urządzenia dla przemysłu leśnego
 • maszyny i urządzenia dla przemysłu tartacznego
 • maszyny i urządzenia dla przemysłu celulozowo-papierniczego
 • maszyny i urządzenia do obróbki drewna i tworzyw drzewnych
 • materiały ścierne
 • urządzenia do odpylania i odwiórowywania
 • suszarnie, lakiernie
 • maszyny do produkcji mebli tapicerowanych
 • narzędzia ręczne i elektronarzędzia
 • kleje dla przemysłu drzewnego
 • urządzenia transportowo-podawcze
 • maszyny i urządzenia do przygotowywania narzędzi skrawających do pracy
 • systemy przeciwpożarowe w przemyśle drzewnym
 • usługi
 • wydawnictwa
 • bhp
 • chemikalia

   

   

  *

   

   

  inne wydarzenia organizowane w czasie targów DREMA 2005.

   

  Wyczarowane z drewna
  W trzeciej edycji tego konkursu rywalizować będą uczniowie szkół różnych szczebli kształcących fachowców dla branży drzewnej. Wygra ten, kto zaprezentuje najciekawszy, nietypowy przedmiot wykonany z drewna. A jest o co powalczyć.

  IV Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ
  Impreza doczekała się już dwóch lig i bardzo cennych nagród.

  Wystawa starych maszyn i narzędzi stolarskich
  Prezentowane na niej będą wiekowe eksponaty do obróbki drewna. Wiele z nich ma własną, niezwykłą historię.

  Wystawa filatelistyczna "Drewno na znaczku"
  Kolekcja obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny i to nie tylko na znaczkach, ale również na stemplach, okolicznościowych datownikach, kartach czy kopertach.

   

  ZAPRASZAMY

   

  www.drema.pl

  Katalog wystawców Drema 2005

  Mapa ekspozycji Drema 2005

 • DREMA 2005 (Zdjęcia: 6)

  DREMADREMA<center>Nagrody MTP</center>Nagrody MTP

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz