/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI

Złote Medale targów EKO-LAS

MTP

Autor: oprac. dja
Źródło: MTP
Data: 2014-07-04


Od 4-6 września w Mostkach koło Świebodzina potrwają Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS 2014 organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ta odbywająca się w cyklu dwuletnim impreza to największe wydarzeniu poświęcone branży leśnej w tej części Europy. Formuła targów, obejmująca demonstracje maszyn pracujących w prawdziwym terenie, przyciąga tłumy zwiedzających i czyni imprezę doskonałym miejscem do prezentacji oferty swoich produktów i usług.

Mimo, że termin targów wydaje się odległy, właśnie teraz Sąd Konkursowy pod przewodnictwem Prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dokonał wyboru Złotych Medalistów targów Eko-Las 2014.

Mając na uwadze wysoką jakość i funkcjonalność zgłoszonych produktów, jury tą najbardziej rozpoznawalną i nobilitującą nagrodę na polskim rynku, przyznał następującym firmom:

Komatsu Comfort Ride - hydrauliczny system amortyzacji kabiny
Komatsu Forest, Szewcja
Zgłaszajacy: Arcon Serwis Sp. z o.o., Warszawa

Komatsu Comfort Ride - hydrauliczny system amortyzacji kabiny Komatsu Comfort Ride - hydrauliczny system amortyzacji kabiny Fot. Komatsu


Komatsu Comfort Ride to unikatowy system amortyzacji kabiny forawardera, zaprojektowany tak aby efektywnie redukować, a nawet przeciwdziałać wibracjom, wstrząsom oraz przechyłom maszyny w ciężkim terenie. Jest to niespotykany w innych maszynach leśnych sposób na podniesienie komfortu, bezpieczeństwa i wydajności pracy operatora.

Pługofrez PR-H2
OŚRODEK TECHNIKI LEŚNEJ, Jarocin

Pługofrez PR-H2Pługofrez PR-H2Fot. OTL Jarocin

Nowy pługofrez posiada obracaną głowicę roboczą, która umożliwia wyrzut urobku z konserwowanego rowu „do lasu” lub „na drogę”. Urządzenie przeznaczone jest do odnawiania, pogłębiania istniejących  rowów melioracyjnych. Posiada głowicę roboczą zawieszony na wysięgniku sterowanym hydraulicznie i pozwala na pracę w odległości do 2,5 m od osi ciągnika oraz na głębokości ok 1m od poziomu drogi.


ROTOR SPEEDY 100/130 - urządzenie do usuwania pni i korzeni drzew
EREDI FERRI ROMOLO di FERRI ELVO & SANDRA s.n.c., Włochy
Zgłaszający: KAMIN SYSTEM Sp. z o.o., Poznań

ROTOR SPEEDY 100/130 – urządzenie do usuwania pni i korzeni drzewROTOR SPEEDY 100/130 – urządzenie do usuwania pni i korzeni drzewFot. Rotor

ROTOR SPEEDY 100/130 jest idealnym narzędziem do usuwania pni i korzeni ściętych drzew z terenów leśnych, parków, sadów i poboczy. Bardzo solidna i wytrzymała konstrukcja urządzenia umożliwia zastosowanie odpowiednich wierteł rozdrabniających o obszarze roboczym nawet do średnicy 1000 mm i głębokości pracy 950-1200 mm. Wiertła cylindryczne pozwalają z kolei na usunięcie pni i korzeni  bez rozdrabniania. Wydobyte z gruntu drewniane walce mogą być wykorzystane np. jako biomasa. Wbudowane siłowniki hydrauliczne zapewniają bardzo precyzyjne sterowanie maszyną. Przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem wału ze skrzyni przekładniowej ciągnika.

Wyciągarka leśna KRPAN 9,5 EH
KRPAN: Pišek - Vitli KRPAN d.o.o., Słowenia
Zgłaszający: LASKOTT, Orawka

Wyciągarka leśna KRPAN 9,5 EHWyciągarka leśna KRPAN 9,5 EHFot. Krpan

Nowoczesne i innowacyjne zdalne regulowanie bloczka dolnego w celu obniżenia środka ciężkości oraz łatwiejszego i bezpieczniejszego bocznego wciągania i dlatego jest pomiędzy opatentowanym bloczkiem hydraulicznym oraz hamulcem i bębnem jest lina stalowa zawsze napięta. Obniżenie środka ciężkości umożliwia większą odległość pomiędzy bębnem i górnym bloczkiem – co zapewnia równomierne nawijanie liny stalowej na bęben. Wyciągarka ma też opatentowane koło zębate przesuwane osiowo, co jest bardzo pomocne w przypadku ciągania
w trudnym terenie – bez ustępstw.

Harwester PONSSE SCORPION
PONSSE OYJ, Finlandia
Zgłaszający: Profesjonalne Maszyny Leśne Sprzedaż i Serwis sp. z o.o., Warszawa

Harwester PONSSE SCORPION Harwester PONSSE SCORPION Fot. Ponsse

Pierwszy harwester w stajni PONSSE z obrotową kabiną i żurawiem zamontowanym za nią dzięki czemu widoczność jest najlepsza i żadne dotychczasowe rozwiązanie nie dorównuje. Aktywne poziomowanie i stabilizacja zwiększa możliwości zastosowania w jeszcze trudniejszym terenie i poprawia warunki i komfort dla operatora. System komputerowy z ECLODRIVE pozwala kontrolować i optymalizować zużycie paliwa.

Wszystkie wyróżnione maszyny będzie można zobaczyć w działaniu już we wrześniu.

Targi to niezwykle istotna platforma komunikacji zewnętrznej firmy. W przypadku sektora gospodarki leśnej i przemysłu drzewnego, gdzie eksponatami są głównie maszyny i narzędzia, targi mają szczególny wymiar promocyjny, ponieważ umożliwiają dużej liczbie osób obejrzenie oferty z bliska. Oprócz możliwości obejrzenia prezentacji maszyn leśnych i urządzeń dla leśnictwa i zapoznania się z szeroka ofertą usług dla leśnictwa i przemysłu drzewnego, podczas targów EKO-LAS odbędą się spotkania, debaty i dyskusje branżowe oraz pokazy maszyn przy pracy na poligonie leśnym.

W trakcie targów odbędą się I Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów (dowiedz się więcej na ten temat).

Ostatnia edycja targów EKO-LAS, która odbyła się w 2012 roku, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony zwiedzających, jak i mediów. Na powierzchni 50 tysięcy m2 swoją ofertę zaprezentowało 130 wystawców z 9 krajów. W ciągu trzech dni ekspozycję targową obejrzało 5517 gości z Polski i zagranicy. Wśród fachowców obecni byli przedstawiciele przedsiębiorstw leśnych, zakładów usług leśnych, nadleśnictwa, wydziałów gospodarki komunalnej urzędów miast i gmin, przedsiębiorstw energetycznych, a także dyrekcji dróg publicznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz