/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Michał Łuka zwycięzcą VII Mistrzostw Młodych Parkieciarzy

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Autor: oprac. dja
Źródło: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy
Data: 2014-03-17


Michał Łuka z Gdańska został Mistrzem Polski w zakończonych w Poznaniu VII Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy zorganizowanych przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich.

Michał Łuka odbiera statuetkę dla Mistrza Młodych ParkieciarzyMichał Łuka odbiera statuetkę dla Mistrza Młodych ParkieciarzyFot. Marcin Witkowski

Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy odbyły się wzorem lat ubiegłych w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2014. Gościem specjalnym Mistrzostw był Heinz Brehm, prezydent europejskiego stowarzyszenia parkieciarzy: Europäische Förderung der Ausbildung für Parkettleger und Fußbodentechnik e.V. (EUFA P+F).

W zawodach brali zawodnicy w wieku do 25 lat, reprezentujący różne regiony Polski. Podczas dwudniowych zmagań, młodzi parkieciarze układali wzór konkursowy. Projekt wzoru o wymiarach metr na metr udostępniany jest dopiero podczas zawodów. Zawodnicy nie mają możliwości wcześniejszego przygotowania się do jego ułożenia. Jury ocenia wykonane prace i wyłania zwycięzcę.

W tym roku na podium oprócz Michała Łuka stanęli: Daniel Szylar z Markowa oraz Michał Kwietniewski. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów generalnych: Firmy Bona, Mafell, Mapei i Tarkett. 

Zarówno Mistrz Polski Michał Łuka jak i Wicemistrz Daniel Szylar będą reprezentować polskich parkieciarzy na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w maju br. w Czeskich Budziejowicach.

Jak zwykle w ramach mistrzostw zorganizowano szereg prezentacji, szkoleń i seminariów promujących nowoczesne technologie w parkieciarstwie.

Michał Łuka zwycięzcą VII Mistrzostw Młodych Parkieciarzy (Zdjęcia: 5)

Michał Łuka odbiera statuetkę dla Mistrza Młodych ParkieciarzyUczestnicy zawodówZ takich klapek...... powstaje skomplikowany wzór konkursowyTegoroczni laureaci mistrzostw (od lewej) Daniel Szylar, Michała Łuka oraz Michał Kwietniewski.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz