/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Steico zainwestuje 60 mln euro - część inwestycji na pewno w Polsce

STEICO

Autor: Małgorzata Wnorowska
Źródło: STEICO
Data: 2014-03-19


Steico - producent nowoczesnych materiałów budowlanych z drewna - planuje w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować 60 mln zł. Część tej kwoty na pewno trafi na Pomorze.

Steico zainwestuje 60 mln euro - część inwestycji na pewno w PolsceSteico zainwestuje 60 mln euro - część inwestycji na pewno w PolsceFot. Steico

Zgodnie z decyzją zarządu STEICO SE, w ciągu dwóch lat kosztem 60 mln euro zostanie uruchomiony nowy ciągu drewnopochodnych płyt izolacyjnych w Czarnej Wodzie oraz nowa linia do produkcji forniru klejonego warstwowo (LVL).

Lokalizacja tej drugiej inwestycji jeszcze nie jest przesądzona, ale istnieje spora szansa, że również zostanie zrealizowana w Polsce.

Już w kwietniu br. ruszą prace związane z budową nowej linii produkcji płyt porowatych w Czarnej Wodzie, które są nowoczesnym i ekologicznym produktem służącym izolacji budynków.

-Rynek izolacji budynków jest niezwykle dynamiczny, co wiążę się z rozwojem sektora domów energooszczędnych - mówi Steffen Zimny, prezes zarządu Steico Sp. z o.o.

Steffen Zimny-Do tego dochodzi atut ekologii, gdyż nasze płyty izolacyjne są wykonane z naturalnego, odnawialnego surowca jakim jest drewno. Tym aspektem z powodzeniem konkurujemy z izolacjami na bazie surowców ropopochodnych tj. styropian.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku, sprzedaż wzrosła o 25% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - wynika z najnowszego raportu grupy Steico.

Prognozy zarządu na kolejne lata są bardzo optymistyczne, dlatego zdecydowano się na wdrożenie planów inwestycyjnych zwiększających możliwości podażowe.

-Zdecydowaliśmy się zwiększyć produkcję płyt izolacyjnych w jednym z naszych zakładów i na przełomie roku uruchomić kolejną linię - potwierdza Udo Schramek, prezes zarządu STEICO SE, który w marcu przyjechał z wizytą do Polski.

Udo Schramek -Po kilku latach inwestycji w Czarnkowie, który dzięki modernizacjom przekształciliśmy w największy zakład produkcji płyt pilśniowych w Europie, przyszedł czas na Czarną Wodę. Teraz tu chcemy skierować znaczne środki na nowe inwestycje.

Oprócz nowego ciągu produkcji płyt izolacyjnych, w Czarnej Wodzie może powstać także zupełnie linia wytwarzająca LVL - forniru klejonego warstwowo, który dotychczas nie był produkowany w Polsce.

-Ten innowacyjny projekt, który pozwoli stworzyć nawet 100 kolejnych miejsc pracy, musi jeszcze poczekać na decyzję o rozszerzeniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po wizycie w ministerstwie gospodarki jestem przekonany, że mieszkańcy Czarnej Wody mogą być dobrej myśli i już wkrótce ruszymy z budową - mówi Udo Schramek.

Steico zainwestuje 60 mln euro - część inwestycji na pewno w Polsce (Zdjęcia: 3)

Steico zainwestuje 60 mln euro - część inwestycji na pewno w PolsceSteffen Zimny

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz