/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer Industries

Autor: kj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2014-02-25


29 stycznia 2014 w Kole odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer Industries. Inwestycja pozwoli sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu na produkowane przez firmę maszyny. Wydarzenie było również okazją do podsumowania niespełna 25 lat działalności w Polsce firmy Wood-Mizer.

Nowa hala Wood-MizerNowa hala Wood-MizerFot. Wood-Mizer

Hala zaprojektowana przez biuro AiG Architekci z Konina jak można się przekonać na zdjęciach wygląda bardzo nowocześnie. Z zewnątrz uwagę przykuwa elewacja wykonana z modrzewia syberyjskiego, która szczególnie imponująco wygląda po zachodzie słońca.

Nowoczesny charakter wnętrza hali o powierzchni zabudowy 3955m2, w trakcie uroczystego otwarcia został podkreślony poprzez oryginalne podświetlenie.

Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji to 4244m2. Oprócz hali produkcyjnej o powierzchni 3390m2 gdzie przeniesiona zostanie część produkcji maszyn i brzeszczotów, nie zabrakło też miejsca na pomieszczenia biurowe (300m2), stołówkę o powierzchni 110m2, która jednorazowo może pomieścić 88 osób oraz kuchnię (87m2). W budynku znajdują się również pomieszczenia dla pracowników (szatnie, łazienki) o powierzchni 127m2. Całość została zaprojektowana w bardzo nowoczesnym duchu.

W nowej hali zlokalizowane zostaną urządzenia prefabrykacji, spawania oraz punkt przyjęć stali, które dotychczas znajdowały się w pozostałych częściach zakładu.

Lepsze rozplanowanie całej produkcji w oparciu o nową halę pomoże uniknąć trudności w transporcie wewnątrz zakładowym, które doskwierały w poprzednich lokalizacjach. Nowa logistyka produkcji pozwoli sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu na produkowane przez Wood-Mizer maszyny.

¾ powierzchni nowej hali zajmie produkcja maszyn, a pozostałą ¼ - produkcja brzeszczotów.

Całkowity koszt inwestycji to niespełna 12 mln zł z czego 25% sfinansowny został ze środków własnych spółki. Czas trwania inwestycji to 6 miesięcy.

Drugą bardzo ważną dla rozwoju firmy inwestycją prowadzoną równocześnie na terenie firmy Wood-Mizer była budowa placu manewrowego oraz drogi wewnętrznej z infrastrukturą od ul. Krystiana Lendli (Krystian Lendla był jednym z pierwszych dyrektorów firmy Wood-Mizer Industries w Kole). Koszt budowy rozpoczętej we wrześniu 2012 roku to ponad 3 mln złotych.

Powierzchnia zakładu Wood-Mizer w Kole to 8 ha, z czego ponad 12 tys. m2 to zadaszona część produkcyjna.

Otwarcie hali było również okazją do podsumowania prawie 25-letniej działalności firmy Wood-Mizer w Polsce. Wśród ponad 100 zaproszonych gości nie zabrakło członków zarządu Wood-Mizer Holdings, przedstawicieli spółek grupy Wood-Mizer z całego świata, klientów oraz firm i przedstawicieli urzędów zaangażowanych w budowę. W uroczystościach uczestniczył również wicemarszałek sejmu VII kadencji Eugeniusz Grzeszczak.

Podkreślana niejednokrotnie przez Roberta Bagińskiego, Dyrektora zarządzającego Wood-Mizer Industries, była pomoc Miasta Koła przy budowie drogi dojazdowej do siedziby firmy.

Wszyscy przemawiający podkreślali wyjątkowość zespołu ludzi tworzących firmę Wood-Mizer i jej rodzinny charakter.

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer Industries (Zdjęcia: 9)

Nowa hala Wood-MizerUroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer IndustriesUroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer IndustriesNowa hala Wood-Mizer - część biurowaUroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer IndustriesUroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer IndustriesNowa hala Wood-Mizer - część biurowaNowa hala Wood-Mizer - część biurowaNowa hala Wood-Mizer - część biurowa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA