/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskim

Autor: oprac. pks
Źródło: CSE Światowid
Data: 2014-01-26


Motywem przewodnim zajęć organizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu jest drewno. Warsztaty kierowane są nie tylko do najmłodszych z Elbląga, ale również dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Barcian, Korszy i Kadyn.

Drewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskimDrewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskimFot. CSE Światowid

„Postaci i ornamenty w drewnie” oraz „Deski malowane” to zajęcia, w których uczestniczyć podczas ferii można w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach, oraz w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach. W czwartek i piątek, 30 i 31 stycznia odbędą się warsztaty tworzenia prac w drewnie będzie to płaskorzeźba w drewnie dla dorosłych oraz malarstwo na deskach dla dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia przeprowadzone zostaną warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Z kolei w drugim tygodniu ferii prace  w drewnie będą tworzyć uczestnicy w Świetlicy wiejskiej w Kadynach.

-Sposoby rzeźby w drewnie oraz zdobienia prac za pomocą technik rzeźbiarskich i snycerskich, są   zaadresowane do młodzieży i osób dorosłych - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE. -A warsztat „deski  malowane” jest skierowany do dzieci, które  będą mogły doświadczyć tworzenia w drewnie, poznać sposoby szlifowania, wygładzania powierzchni i malowania jej na różne kolory. Podczas warsztatów wykonane zostaną prace odnoszące się do motywów regionalnych np. postaci czy ornamentów.

 

W rzeźbie liczą się umiejętności techniczne bo snycerstwo i płaskorzeźba w drewnie jest  rzemiosłem artystycznym. Wykorzystując różne techniki pracy w drewnie można wykonać lub ozdobić przedmioty codziennego użytku lub stworzyć własne. Wydaje się to być trudną dziedziną sztuki, jednak daje piękne efekty końcowe nawet u początkujących rzeźbiarzy dlatego ważne jest szukanie własnych środków wyrazu.  

-Uczestnicy warsztatów poznają dawne sposoby impregnowania drewna, nawiążemy do dawnej tradycji malowania prac - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz. -Wszystkie spostrzeżenia i pytania oraz trudności pojawiające się podczas pracy będą mogli omówić z osobą prowadzącą. Te umiejętności i zdobyta wiedza staną się inspiracją do dalszej twórczości.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz