/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskim

Autor: oprac. pks
Źródło: CSE Światowid
Data: 2014-01-26


Motywem przewodnim zajęć organizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu jest drewno. Warsztaty kierowane są nie tylko do najmłodszych z Elbląga, ale również dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Barcian, Korszy i Kadyn.

Drewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskimDrewno motywem przewodnim ferii w regionie elbląskimFot. CSE Światowid

„Postaci i ornamenty w drewnie” oraz „Deski malowane” to zajęcia, w których uczestniczyć podczas ferii można w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach, oraz w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach. W czwartek i piątek, 30 i 31 stycznia odbędą się warsztaty tworzenia prac w drewnie będzie to płaskorzeźba w drewnie dla dorosłych oraz malarstwo na deskach dla dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia przeprowadzone zostaną warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Z kolei w drugim tygodniu ferii prace  w drewnie będą tworzyć uczestnicy w Świetlicy wiejskiej w Kadynach.

-Sposoby rzeźby w drewnie oraz zdobienia prac za pomocą technik rzeźbiarskich i snycerskich, są   zaadresowane do młodzieży i osób dorosłych - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE. -A warsztat „deski  malowane” jest skierowany do dzieci, które  będą mogły doświadczyć tworzenia w drewnie, poznać sposoby szlifowania, wygładzania powierzchni i malowania jej na różne kolory. Podczas warsztatów wykonane zostaną prace odnoszące się do motywów regionalnych np. postaci czy ornamentów.

 

W rzeźbie liczą się umiejętności techniczne bo snycerstwo i płaskorzeźba w drewnie jest  rzemiosłem artystycznym. Wykorzystując różne techniki pracy w drewnie można wykonać lub ozdobić przedmioty codziennego użytku lub stworzyć własne. Wydaje się to być trudną dziedziną sztuki, jednak daje piękne efekty końcowe nawet u początkujących rzeźbiarzy dlatego ważne jest szukanie własnych środków wyrazu.  

-Uczestnicy warsztatów poznają dawne sposoby impregnowania drewna, nawiążemy do dawnej tradycji malowania prac - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz. -Wszystkie spostrzeżenia i pytania oraz trudności pojawiające się podczas pracy będą mogli omówić z osobą prowadzącą. Te umiejętności i zdobyta wiedza staną się inspiracją do dalszej twórczości.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA