/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Gdzie dobrze płacą? W Lasach Państwowych

Dziennik Gazeta Prawna

Autor: opr. pks
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Data: 2013-12-20


W rankingu wynagrodzeń "Dziennika Gazety Prawnej" leśnictwo, a właściwie Lasy Państwowe znalazły się na drugim miejscu za branżą rafineryjna i koksowniczą.

Wynagrodzenia w Lasach Państwowych rosną znacznie szybciej niż średnia krajowaWynagrodzenia w Lasach Państwowych rosną znacznie szybciej niż średnia krajowaFot. Drewno.pl

Niespodzianką dla autorów artykuły okazały się wysokie wynagrodzenia wypłacane ponad 25 tys. pracowników zatrudnionych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe. W pierwszych III kwartałach tego roku przeciętne zarobki wyniosły tam 6126 zł. W zeszłym roku średnie wynagrodzenie w Lasach Państwowych było wyższe niż w górnictwie i osiągnęło poziom 6987 zł. Zarobki wzrosły tam aż o 9,3%, podczas gdy w całym sektorze przedsiębiorstw podwyżki płac wyniosły średnio 3,4%.

Oprócz solidnych uposażeń pracownikom Lasów Państwowych przysługują także różne dodatki - na przykład deputat opałowy wypłacany w naturze lub ekwiwalencie pieniężnym. Mniej więcej 2/3 pracowników Lasów Państwowych mających status Służby Leśnej przysługuje również tzw. "mundurówka" i odzież BHP. Pracownicy LP nie otrzymują jej jednak w gotówce tylko w postaci "punktów", za które sklepom zaopatrującym leśników płaci ich pracodawca. Ilość punktów jest uzależniona m.in. od stanowiska pracy i w przypadku leśniczego stanowi równowartość 2-3 tys zł. rocznie.

Dziennik Gazeta Prawna pisze również o takich bonusach dla osób pracujących w Lasach Państwowych jak bezpłatne mieszkania służbowe, możliwość uzyskania znacznego upustu przy wykupie nieruchomości oraz zwrocie kosztów użytkowania samochodu prywatnego do celów służbowych.

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Wszystko kosztem przemysłu drzewnego

LP nie zrobiły nic w kierunku efektywności , przerostu zatrudnienia itp.
Swoje cele realizują kosztem przemysłu drzewnego .Podnoszą ceny co roku wykorzystując swoją pozycję monopolistyczną .

Adam [406]Odpowiedz na ten komentarz2017-08-03 07:25:05

Zgłoś nadużycie

naszym kosztem się pasą

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22218868,lasy-panstwowe-strate-mialy-tylko-raz.html#MT

halina [38]Odpowiedz na ten komentarz2017-08-11 21:44:53

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA