/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Markety budowlane Nomi złożyły wniosek o upadłość układową

Autor: oprac. pks
Źródło: Dlahandlu.pl
Data: 2013-12-03


15. listopada Nomi S.A. złożyło wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami poinformował portal Dlahandlu.pl.

Markety budowlane Nomi złożyły wniosek o upadłość układowąMarkety budowlane Nomi złożyły wniosek o upadłość układowąFot. Nomi

Złożona przez zarząd spółki wstępna propozycja układu przewiduje spłatę wobec wierzycieli całości kwoty głównej w okresie 6 lat od momentu zatwierdzenia układu przez sąd, przy jednoczesnym umorzeniu odsetek. Spółka przewiduje redukcję kosztów prowadzenia działalności m.in. poprzez zmniejszenie liczby sklepów i uwolnienie gotówki z części zapasu

Spółka planuje kontynuować działalność handlową i prowadzić rozmowy z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi inwestycją w NOMI. W trakcie realizacji układu, po odzyskaniu rentowności, spółka podejmie działania zmierzające do sprzedaży akcji inwestorowi zewnętrznemu lub wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co ułatwi odsprzedaż akcji będących w posiadaniu wierzycieli. Spłata ma nastąpić w gotówce, za wyjątkiem częsci wierzytelności należących do największych wierzycieli, którzy według propozycji mieliby objąć nowo wyemitowane akcje NOMI SA.

Sieć marketów budowlanych NOMI S.A. działa na rynku polskim od 1993r. Spółka wchodzi w skład polskiej grupy kapitałowej, zarządzanej przez firmę i4ventures i zatrudnia ok. 1500 osób. Obecnie do sieci należy 28 sklepów zlokalizowanych w Bełchatowie, Białej Podlaskiej, Dębicy,  Dzierżoniowie, Elblągu, Gdyni,  Inowrocławiu, Kielcach, Kluczborku, Koninie, Koszalinie, Nowym Sączu, Pabianicach, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Przemyślu, Pruszczu Gdańskim,  Radomiu, Radomsku, Siedlcach, Siemianowicach, Starachowicach, Stargardzie Szczecińskim, Świętochłowicach, Tarnowie, Tczewie i w Zamościu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz