/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Konkurs na rower z drewna rozstrzygnięty

WTD Poznań

Autor: oprac. pks
Źródło: WTD Poznań
Data: 2013-10-17


14. października przed budynkiem poznańskiego WTD odbył się finał ogłoszonego w czerwcu bieżącego roku konkursu na zbudowanie roweru z drewna

Frost - projekt Matusza Frosta - zdobywca I miejscaFrost - projekt Matusza Frosta - zdobywca I miejscaFot. Jerzy Lorych

Zgodnie z regulaminem konkursu ogłoszonego przez przez studentów Wydziału Technologii Drewna warunkiem wzięcia udziału w zabawie było zbudowanie wehikułu z drewna lub z materiałów drewnopodobnych. Na tak skonstruowanym dwukołowym pojeździe konstruktor musiał podjechać po budynek WTD, by zademonstrować jego walory techniczne oraz użytkowe.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 zawodników, również z innych uczelni. Do finału stanęło sześć konstrukcji, z których niestety jedna odpadła z powodu niespełnienia wymogów regulaminu. 

Większość rowerów wykonanych zostało przez jedną osobę, natomiast przy trandemie pracował trzyosobowy zespół. Spośród pięciu finałowych projektów, cztery zrealizowali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jeden student Politechniki Poznańskiej.

Po komisyjnej ocenie i próbnych jazdach, komisja konkursowa ustaliła, na podstawie liczby oddanych głosów, następującą kolejność konstruktorów - majsterkowiczów:

- I miejsce i nagrodę ufundowaną przez dziekana Wydziału Technologii Drewna prof. dr hab. Bartłomieja Mazelę otrzymał Mateusz Frost za rower o nazwie „Frost”

- II miejsce zajął Łukasz Godek (za konstrukcję roweru „Luk”)

- III zespół: dr inż. Bartosz Pałubicki oraz studenci III roku: Krzysztof Weltrowski i Grzegorz Zmyślony za trzyosobowy pojazd dwukołowy o nazwie „Drewnolino”. 

Zwycięski projekt z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Rower wykonany z drewna mahoniowego i bukowego waży ok. 10 kg. -To pierwszy rower, jaki skonstruowałem - powiedział jego autor Mateusz Frost, który na jego stworzenie poświęcił półtora miesiąca. -Największą trudność sprawiło wywiercenie otworów przy kierownicy i pedałach.

Konkurs zorganizowany przez Samorząd Studencki Wydziału Technologii Drewna oraz Koło Naukowe Technologów Drewna ma być kontynuowany w przyszłości. Kolejna edycja planowana jest za dwa lata.

Konkurs na rower z drewna rozstrzygnięty (Zdjęcia: 7)

Frost - projekt Matusza Frosta - zdobywca I miejscaLuk wykonany przez Łukasza Godka zajął II miejsceTrandem Drewnolino - uplasował się na trzecim miejscuCiekawy projekt z jednolitą bryłą "ramy" wykonaną ze sklejkiDrewnomir okazał się za ciężki aby znaleźć się na podiumZgodnie z regulaminem konkursu ogłoszonego przez przez studentów Wydziału Technologii Drewna warunkiem wzięcia udziału w zabawie było zbudowanie wehikułu z drewna lub z materiałów drewnopodobnych. Na tak skonstruowanym dwukołowym pojeździe konstruktor musMateusz Frost odbiera nagrodę z rąk rektor UP prof. dr hab. Moniki Kozłowskiej oraz dziekana WTD prof. dr hab. Bartłomieja Mazeli

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz