/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

XIV Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2013

Gmina Rudniki

Autor:
Źródło: Gmina Rudniki
Data: 2013-06-28


W dniach 6 i 7 lipca w Bobrowej (gm. Rudniki) odbędzie się XIV edycja Międzynarodowych Zawodów Drwali, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Drwali.

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej mają już swoją 13-letnią historię oraz wyrobioną markę świetnej plenerowej imprezy. Zawodnicy są coraz lepiej przygotowani, a czołówka walczy na bardzo wyrównanym, wysokim poziomie. Wielokrotnym mistrzem i faworytem zawodów był Jacek Stochniałek mieszkaniec Żytniowa, który nieprzerwanie od kilku lat utrzymuje bardzo wysoki poziom współzawodnictwa.

Organizowane od lat przedsięwzięcie promuje nie tylko gminę Rudniki, ale powiat i województwo. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest OSP Bobrowa przy współpracy z GOKSiR w Rudnikach, Nadleśnictwami Olesno i Wieluń oraz Gminą Rudniki.
   
W tegorocznych zawodach zgłosiły udział ekipy z czterech państw: Polski, Słowacji, Francji i Niemiec. W sumie konkurować będzie 30 zawodników.

W sobotę, 6. lipca - drwale rozpoczną zmagania w lesie, na polu zrębowym konkurencją obalania drzewa na cel. Ta cześć zawodów ze względów bezpieczeństwa jest zamknięta dla publiczności.

W godzinach popołudniowych na boisku w Bobrowej trwać będą pokazy umiejętności drwali w wykonywaniu rzeźb piłą, a wieczorem występy estradowe zespołów artystycznych.

Kolejne konkurencje, a mianowicie przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód, dokładność przerzynki oraz okrzesywanie będą miały miejsce w niedzielę
7 lipca na boisku w Bobrowie. Rywalizacja drwali jest bardzo widowiskowa i przyciąga ogromną liczbę widzów. Imprezie towarzyszą zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy, wesołe miasteczko, zabawa taneczna oraz smakowite potrawy i napoje serwowane przez bufety gastronomiczne.

XIV Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2013 (Zdjęcia: 5)

Międzynarodowe Zawody Drwali - BobrowaMiędzynarodowe Zawody Drwali - BobrowaMiędzynarodowe Zawody Drwali - BobrowaMiędzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz