/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2013

Autor:
Źródło: Centrum Targowe Pomorza i Kujaw
Data: 2013-05-20


Już za miesiąc w Bydgoszcy odbędzie się kolejna edycja targów energii odnawialnych Pellets-Expo i Brykiet-Expo, którym w tym roku towarzyszyć będzie Biogaz-Expo.

Zapraszamy do udziału w 11. Międzynarodowych Targach Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu „PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO” oraz Międzynarodowych Targach Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu „BIOGAZ-EXPO”, które odbędą się w dniach 18-20 czerwca 2013 w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Organizatorzy targów postarają się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę branży dla zwiedzających. Obecność najważniejszych przedstawicieli tego sektora oraz zaprezentowana oferta umożliwią potencjalnym klientom zapoznanie się i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Odnawialne źródła energii stają się coraz istotniejszym składnikiem w bilansie energetycznym kraju. Szczególna rola w tym procesie przypada energii pozyskiwanej z biogazu – w tym biogazu rolniczego. Budowa biogazowni jest inwestycją o charakterze proekologicznym. Jednym z powodów wsparcia biogazu przez Unię Europejską jest realizacja światowej strategii przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Współpraca z partnerami, posiadającymi niezbędne know-how a także doświadczenie w budowie i eksploatacji takich zakładów, ułatwi realizację zaplanowanych przez Polskę projektów.

Również ustanowienie opłat za składowanie odpadów organicznych stanowi bodziec finansowy dla przemysłu i rolnictwa do przetwarzania odpadów w biogazowniach rolniczych. Korzyść finansowa płynąca z produkcji biogazu jest podwójna: nie trzeba uiszczać opłaty za składowanie takich odpadów, a dodatkowo istnieje możliwość produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz wykorzystania ich m.in. na potrzeby własne. Podstawowymi korzyściami ekonomicznymi dla inwestorów biogazowni (wraz z obowiązującym systemem wsparcia) są przychody z tytułu sprzedaży produktów wytworzonych podczas pracy instalacji. Przygotowanie inwestycji służącej produkcji i wykorzystaniu biogazu to zadanie złożone, jak również wymagające szerokiej, specjalistycznej wiedzy.

Wraz z m-cznikiem Czysta Energia zapraszamy do uczestnictwa w Konferencjach: 18 czerwca „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” 19 czerwca „Biogazownia – źródło zielonej energii”.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, uczestnictwa w konferencjach, organizacji spotkań podczas imprezy, sponsoringu wydarzeń, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Targi są doskonałym miejscem promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników, a także umocnieniem marki na rynku.
   
Wiecej informacji na stroie www.ctpik.com.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz