/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Pula drewna na nowe inwestycje rozeszła się w 85%

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2013-04-25


Lasy Państwowe poinformowały o wynikach sprzedaży ofertowej dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje.

Pula drewna na nowe inwestycje rozeszła się w 85%Pula drewna na nowe inwestycje rozeszła się w 85%Fot. Drewno.pl

W wyniku trybu ofertowego przeprowadzonego w Portalu Leśno-Drzewnym sprzedane zostało 703.849 m3 surowca drzewnego, czyli 85,1% wystawionej masy (826.605 m3). Niesprzedane pozostało 122.756 m3.

Skorzystać z zakupów surowca drzewnego mogły przedsiębiorstwa, które wykazały przeprowadzenie w ostatnich trzech latach inwestycji we wzrost mocy produkcyjnych o co najmniej 5 tys. m3. Po pozytywnym przejściu weryfikacji prowadzonej przez LP, firmy uzyskują możliwość zakupu drewna z puli inwestycyjnej w trzech kolejnych latach, składając oferty maksymalnie na 70, 60 i 35% zwiększonych mocy produkcyjnych.

Według informacji udzielonych przez Andrzeja Ballauna, Naczelnika Wydziału Marketingu i Handlu Lasów Państwowych, zgodnie z ustaloną przez LP procedurą złożonych zostało ponad 80 wniosków, z czego ok. 10 nie spełniało wymagań formalnych. Uznane wnioski potwierdziły zaistnienie w ostatnich trzech latach inwestycji we wzrost mocy przerobowych rzędu 2,7 mln m3 (ok. 950 tys. m3 drewno wielkowymiarowe iglaste, 230 tys. m3 wielkowymiarowe liściaste, 1,4 mln m3 drewno średniowymiarowe i ok. 120 tys. drewno małowymiarowe).

Zdaniem Lasów Państwowych, procedura sprzedaży drewna z puli inwestycyjnej jest remedium na jeden z głównych zarzutów UOKIK (decyzja z grudnia 2008r.) wobec zasad sprzedaży drewna, którym było przeciwdziałanie wejście na rynek nowych podmiotów lub rozwój firm już istniejących.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA