/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowości wystawców targów Drema 2013

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2013-04-03


16. kwietnia rozpoczynają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego. W tym roku na stoiskach wystawców zobaczyć będzie można szeroką gamę maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, wśród nich znajdzie się wiele nowości.

AirPro EFX Automatyczny pistolet do natryskiwania powietrznego - Arkus
AirPro EFX to pełna linia automatycznych pistoletów do natryskiwania powietrznego, których wydajność zoptymalizowano pod kątem najdokładniejszej obróbki wykończeniowej. Produkty AirPro EFX zaprojektowano z myślą o precyzyjnym wykończeniu małych elementów

Pro Xp Pistolety do natryskiwania elektrostatycznego - Arkus
Doskonała jakość natrysku oraz specjalnie zaprojektowane głowice rozpylające i dysze zapewniają jeszcze wyższą jakość wykończenia. Pistolety Pro Xp naprawdę pozwalają się wyróżnić! Każdy kupiony pistolet jest także przetestowany i ma certyfikat z informacjami o strumieniu natrysku, wydajności mechanicznej i elektrycznej, które spełniają wymagania firmy Graco i jej klientów.

Trudnopalne węże odciągowe SE-A dla przemysłu drzewnego - Tubes International Sp. z o.o.
Lekkie, elastyczne węże przeznaczone do odprowadzania m.in. pyłów, wiórów i trocin w przemyśle drzewnym i meblarskim. Dostępne są cztery typy węży o różnej grubości ścianki: 0,4 mm, 0,5-0,6 mm, 0,7 mm i 0,9 mm w zakresie średnic od 20 do 500 mm. Trudnopalne, zgodnie z DIN 4102 B1, charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie oraz dobrą elastycznością nawet w niskich temperaturach.
 
Pistolet elektrostatyczny Wagner GM 5000 - PUT Wagner Service
Perfekcyjna jakość powłoki lakierniczej, doskonałe objęcie elektrostatyczne i szybka amortyzacja! Ze swoją niską wagą należą do najmniejszych i najlżejszych pistoletów natryskowych w swojej klasie. Leżą optymalnie w ręku lakiernika i umożliwiają sprawną, nie męczącą pracę.
 
Ręczny pistolet malarski GM 4700 - PUT Wagner Service
Lekki, niezawodny pistolet z ergonomiczną rękojeścią. Gwarancja bardzo dobrych jakościowo wyników lakierowania. Innowacyjny filtr lakieru - lakier płynie od wewnątrz na zewnątrz filtra! Najwyższy, bo aż 93 % transferu lakieru - 93% lakieru trafia na lakierowany detal!

Pistolet automatyczny GA 4000 Aircoat- PUT Wagner Service
Najnowszy pistolet automatyczny Wagner - rezultaty natrysku, których wcześniej nie udawało się osiągnąć! wyróżnia go wysoka elastyczność, ultralekkość, kompaktowe wymiary oraz nowe, bardzo wytrzymałe uszczelnienia. Gwarancja wysokiej wydajności i niezawodności procesu.

Nunivil 1601 - Unicol Polska
Nunivil 1601 jest innowacyjnym klejem polioctanowinylowym przeznaczonym do klejenia giętych i profilowanych elementów meblowych. Jego najważniejszą cechą jest bardzo twarda spoina klejona przypominająca żywicę mocznikową. Charakteryzuje się długim czasem otwartym, wodoodporną spoiną oraz bardzo szybkim czasem wiązania w niskich temperaturach.

Sterowany numerycznie automat ostrzący do pił trakowych – Typ GS4CNC - Penny Gondek
Ostrzałka numeryczna GS4 CNC jest kompaktową maszyną z kompletnie odizolowaną przestrzenią ostrzenia. Kształty i podziałki zęba mogą być indywidualnie programowane. Istnieje możliwość tzw. Ostrzenia głębokiego w surowym materiale. Sterowane numerycznie urządzenie do obciągania, daje możliwość wprowadzenia i zaprogramowania kształtu ściernicy, która w modelu GS 4 CNC ma większą średnicę – 350 mm.

Kompaktowy laser ZM12 z nową głowicą optyczną i opcją zmiennej ogniskowej - Z-Laser
Nowy laser,  którego debiut w Polsce planowany jest na targach DREMA, to produkt wykorzystywany przy wszelkich procesach produkcji związanych z pozycjonowaniem materiału. Łatwa w obsłudze opcja zmiany ogniskowej, pozwala na proste i sprawne dostosowanie narzędzi do bieżących potrzeb Użytkownika. Kompaktowe mocowanie na gwincie M12 poszerza opcje wykorzystania lasera w różnych gałęziach przemysłu. Model posiada klasę ochrony IP 67 przed kurzem i wilgocią. Wymiary lasera: 85 mm długości i średnica 15 mm. Modele Z grupy ZM12 wyposażone mogą być w diodę z światłem czerwonym lub podczerwienią (635 nm – 850 nm), o mocy do 100 mW oraz częstotliwością modulującą do 100 kHz. Napięcie zasilające to 5-30 VDC z wtyczką M12 lub 4-6 VDC w opcji ze zintegrowanym kablem. Możliwości projekcji, to standardowa linia o rozkładzie homogenicznym bądź Gaussowskim lub inne optyki, jak: linie wielokrotne, koła, linia z punktem.

Leasing Eko Energia - Milenium Leasing
Leasing Eko Energia jest to nowy produkt finansowy w ramach programu PolSEFF, który pozwala uzyskać 10% premię inwestycyjną przy wymianie na nowe energooszczędne maszyny i urządzenia m.in. dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Automat lakierniczy Prima – Cefla Finishing Group
Firma Teknika Sp. z o.o. oferuje oscylacyjny automat natryskowy „PRIMA” Maszyna o solidnej konstrukcji wraz z szerokim szklanymi drzwiami dostępowymi.
System odczytu od strony załadowczej optymalizujący szerokość natrysku. Szerokość robocza 1300 mm. Nienapędzane transportery rolkowe dł. 500 mm od strony załadunku i rozładunku maszyny. System transportu oparty na taśmie z podciśnieniem pokryty papierem. Napinanie papieru sterowane przez instalację pneumatyczną. Łatwo wymienne szpule papieru o rozwinięciu od 2000 do 2800 mm. Wprowadzenie powietrza z otoczenia poprzez górną obudowę
Odprowadzenie overspray’u poprzez podwójne suche filtry szufladowe, umieszczone po stronie transportera na wymiennym wózka. Oś ramienia natryskowego napędzana przez silnik bezszczotkowy napęd przekazywany poprzez łożyska kulkowe i przekładnie pasową. Na osi centralnej umieszczono jedno ramię do montażu pistoletów natryskowych z możliwością regulacji na wysokość. Przygotowanie do montażu 4 pistoletów (max). 2 wysokociśnieniowe obiegi lakieru z recyrkulacją i filtrem lakieru i osprzętem ze stali nierdzewnej. Ręczny zawór do zmiany koloru.

IMA - Oficjalny Partner LcM GmbH
Od stycznia, firma  IMA Klessmann posiada nowego dostawcę środków oddzielających i czyszczących, który pojawia się w karcie gwarancyjnej. Dla Klientów firmy IMA oznacza to, że mają teraz wybór między dostępnymi już na rynku środkami antyadhezyjnymi oraz środkami  firmy LcM. Klienci firmy IMA Kessmann nie muszą już martwić się o roszczenia gwarancyjne!

Lc 4/25 VOC free - LcM GmbH
Środek czyszczący nie zawierający lotnych związków organicznych - idealny do czyszczenia maszyn i osprzętu. Zapewnia perfekcyjne czyszczenie linii lakierniczych. Przejrzysty o bezbarwnym kolorze, w którego skład wchodzą składniki występujące w naturze. Dlatego też jest to ekologiczny, przyjazny środowisku wybór ponieważ łatwo ulega biodegradacji. Nie jest klasyfikowany jako VOC lub rozpuszczalnik. Nie podlega klasyfikacji, jest wolny od oznakowań.

Lc 9/500 Preparat poślizgowy - LcM GmbH
Preparat zapewnia poślizg na stołach roboczych obrabiarek, szczególnie przydatny do pielęgnacji strugarek. Neutralizuje żywice – dzięki czemu nie występuje zaklejanie elementów roboczych trocinami. Wypiera wilgoć. Lc 9/500 znajduje zastosowanie podczas przygotowania maszyn stolarskich do pracy, konserwacja maszyn, zapobieganie korozji.

ZOT-2 - T.F.U.W. "TYWENT" Sp.z o.o.
Zestaw odciągu wiórów i pyłów z obróbki drewna. Z  workami filtrującymi i magazynującymi odpady drzewne.

WO-REW - T.F.U.W. "TYWENT" Sp.z o.o.
Wentylatory rewersyjne do suszarni. Odporne na wysoką temp. 100 st C oraz wilgotność 100%.
 
Black Säge - Ro-Ma Zakłady Narzędzi Skrawających Sp. z o.o.
Piła bimetalowa z dwóch gatunków stali. Korpus piły to stal stopowa, wierzchołki zębów - stal szybkotnąca M42. Dostępna w szerokości 34 mm o grubości 0,9 mm. Black Säge przeznaczona jest do każdego gatunku drewna, dużą skuteczność wykazuje przy przecieraniu twardych gatunków drewna, drewna zmarzniętego i egzotycznego. Piła charakteryzuje się dłuższą niż piły monolityczne żywotnością.

Zszywacz pneumatyczny typ 651S5-1E - Stanley Black & Decker Polska Sp z o.o.
Nowy model zszywacza na zszywki typ S5 (14) o długości 25-50mm, przeznaczony do prac stolarskich, posiada wyjątkowo dużą siłę wbijania, waży tylko 1,9kg, kompaktowy nos umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach, bardzo korzystny stosunek ceny do jakości

Pneumatyczny pistolet RN46DW-1EPAL - Stanley Black & Decker Polska Sp z o.o.
Pneumatyczny pistolet RN46DW-1EPAL służy do wbijania gwoździ znakujących EPAL o grubości 4,2mm i średnicy główki 10,3mm. Urządzenie jest wyposażone w mechanizm blokujący, który uruchamia się w momencie, gdy magazynek jest pusty. Funkcja DIAL-A-DEPTH™ umożliwia regulację głębokości wbijania gwoździ.

Żuraw BZ "ESX I" - Baljer & Zembrod Sp. z o.o.
Dane techniczne: Typ: BZ „ E S X I „ Wysięg: 13.40 m Udźwig: ok. 2300 kg na 13.00 m (bez chwytaka) Moment udźwigu netto:300 KNm (bez chwytaka) Zakres obrotów: bez ograniczeń Napęd żurawia: silnik elektryczny 45 kW, Pompa 0-140 l/min. (LOAD- SENSING) Teleskop: nie występuje (opcja) Oświetlenie: 2 reflektory halogenowe po 500 Watt

Stacjonarny żuraw Balance OBX V-24 - Baljer & Zembrod Sp. z o.o.
Z wyważonym ramieniem żurawia; 75 % oszczędności energii w porównaniu do napędu diesla; 40 % oszczędności energii przy podnoszeniu ramienia żurawia w porównaniu do konwencjonalnych żurawi elektrycznych; niewielkie obciążenie całego statywu żurawia (w tym żuraw obrotowy); wysokie bezpieczeństwo.

Panel 3-warstwowy DendroLight ® - Trehus Design
panel 3-warstwowy jest to lekkiej panel z litego drewna z unikalną warstwą środkową DendroLight®. Jest ona pokrywana z obu stron podkładami ze sklejki, MDF, HDF lub każdego innego materiału dając nieograniczone możliwości zdobnicze. 3- warstwowy jest doskonałym wyborem dla konstrukcji: mebli, drzwi, schodów oraz elementów konstrukcyjnych. Produkt cechuje lekkość, wytrzymałość i jednorodność.

ACCORD 20 F/X Centrum obróbcze - SCM Group
SCM Group podczas tegorocznej edycji targów DREMA 2013 w premierowej odsłonie zaprezentuje nowe centrum obróbcze ACCORD 20 F/X. Jest to kontynuacja nowej gamy maszyn CNC reprezentowanych już przez modele ACCORD 40 F/X i ACCORD 30 F/X (złotego medalistę DREMA 2012).
ACCORD 20 F/X to nadal centrum o portalowej konstrukcji, przystosowane głównie do produkcji stolarki budowlanej. Pomyślane zostało jako ekonomiczna propozycja dla tych klientów, którzy poszukują pierwszej maszyny CNC do obróbki drewna litego.
Planowana na targi DREMA obrabiarka posiada belkowy stół roboczy o podstawowych wymiarach 3.680 x 1.380 mm i maksymalnej grubości obrabianych elementów 170 mm. Zasadniczą jednostkę roboczą stanowi pięcioosiowe wrzeciono PRISMA KT o mocy 11 kW, o charakterystyce umożliwiającej pracę z narzędziami o dużych średnicach (produkcja okien) z maks. mocą 11 kW przy obrotach 9.000 rpm. Uzupełnienie wrzeciona pięcioosiowego stanowi magazyn na 16 narzędzi oraz kierownica odpadów, której zadaniem jest wyhamowanie powstających podczas obróbki odpadów i ich łatwiejszą ewakuację. Do wykonywania gniazd i otworów przewidziano głowicę wiertarską z 14 wrzecionami i piłką zintegrowaną w osi X. Uzbrojenie stołu roboczego stanowi zestaw zacisków pneumatycznych do mocowania elementów okien łukowych i bezprzewodowe ssawki. Wygodę operatora zapewnia system zabezpieczeń maszyny PRO-SPACE. Polega on na specjalnych osłonach i wyłącznikach krańcowych zamontowanych na bokach kabiny. Dzięki takiemu rozwiązaniu maszyna nie wymaga mat ani fotokomórek, a operator ma ułatwiony dostęp do stołu roboczego podczas wszelkich prac manipulacyjnych.

Przemysł Drzewny. Research & Development - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Forestor Communication Małgorzata Wnorowska
Kwartalnik „Przemysł Drzewny. Research & Development” jest nowatorską ofertą wydawniczą dla menadżerów sektora leśno-drzewnego. Doskonale znany od ponad 60 lat tytuł wydawany przez SITLID, zyskał dzięki współpracy z firmą Forestor Communication atrakcyjną szatę graficzną, ale przede wszystkim podtytuł „Research & Development” wskazujący na istotną zmianę jakościową w zakresie dostarczenia raportów, analiz rynku i wyników badań, łącząc na wzór europejski problemy całego sektora leśno-drzewnego.

Szlifierka do noży strugarskich, typ KG 650 - Viscat Fulgor srl
W ofercie od 2012 roku. Profesjonalne urządzenie do szlifowania noży strugarskich. Automatyczny posuw tarczy szlifującej; posiada system chłodzenia zapobiegający przegrzewaniu ostrzonych noży. Mocna konstrukcja szlifierki absorbuje wibracje powstałe podczas szlifowania.

Lutowarka oporowa do pił tarczowych, typ BM-1200 - Viscat Fulgor srl
Profesjonalne urządzenie do szybkiej i ekonomicznej naprawy brakujących bądź złamanych ostrzy. Działa na zasadzie oporu elektrycznego. Urządzenie umożliwia usunięcie zniszczonego i wlutowanie nowego ostrza w trakcie dwóch krótkich operacji. Zewnętrzne średnice pił: 150 – 1200 mm.

Zszywacz modułowy BeA K380_06-08_231 cęgowy, ze stopą zaginającą - BizeA Sp z o.o.
Zszywacz modułowy BeA 231 ze stopą zaginającą zszywki służy do łączenia warstw tkanin technicznych i folii na zautomatyzowanej linii produkcji podsufitek samochodowych. Zszywacz wyposażono w magazynek mieszczący 6300 zszywek tapicerskich. W narzędziu zastosowano automatyczny system przeładowywania umożliwiający ciągła prace, zszywki do magazynka można doładowywać bez przerywania pracy urządzenia.

Gwoździarka pneumatyczna BIZON 320D - BizeA Sp z o.o.
Gwoździarka BIZON 320D do gwoździ i gwoździowkrętów połączonych w zwoje drutem pod kątem 00. Zaprojektowana na potrzeby producentów elementów ogrodowych. Służy do wbijania gwoździ o długości od 12 do 19 mm. Zakres pracy dotychczas dostępnych gwoździarek rozpoczynał się od 19 mm.

COMPACK 1.8 - PANOTEC SRL
Compack 1,8 to maszyna przystosowana dla firm, które potrzebują do produkcji niestandardowych kartonów, w systemie just in time.
Jest to urządzenie klasy podstawowej, kompaktowe, elastyczne, instalowane bezpośrednio w obszarach pakowania bez zmiany procesu produkcyjnego.
Pozwala to na wyeliminowanie stanów zalegających w magazynie, poprzez produkowanie opakowań kartonowych na żądanie. Pozwala na redukcję do 60% nadwyżkę powietrza w kartonie oraz zmniejsza koszty wysyłki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz