/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

NOWOŚĆ – Frezy z HSS do MINIWCZEPÓW marki GLOBUS

Globus

Autor:
Źródło: Globus
Data: 2013-03-20


Połączenia na miniwczepy to rodzaj łączenia elementów z drewna na złącza klinowe, stosowane zwykle przy produkcji stolarki budowlanej, w budownictwie, meblarstwie oraz wielu innych branżach wykorzystujących surowiec w postaci drewna lub jego pochodnych materiałów. Do wykonywania tych połączeń służą nowe frezy z lutowanymi płytkami HSS marki GLOBUS.

Nowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówFot. Globus

Nowe frezy z płytkami HSS marki GLOBUS cechuje:
  • zaprojektowana PŁYTKA HSS - specjalnie dobrana płytka ze stali szybkotnącej HSS to ostrza o wysokiej trwałości i żywotności
  • wyprodukowany STABILNY DYSK - proces dynamicznego wyważania narzędzia w trakcie produkcji daje gwarancję stabilnej pracy freza
  • zastosowany EKONOMICZNY ZĄB - kształt zęba oraz grubość płytki HSS przy prawidłowej eksploatacji freza pozwala uzyskać do 40 ostrzeń
Technika łączenia na miniwczepy pozwala wykorzystać surowiec o zdecydowanej niższej jakości a także znacznie zoptymalizować wykorzystanie drewna wyższej jakości. Biorąc pod uwagę wysokie koszty surowca oraz jego dostępność, technika łączenia drewna na miniwczepy daje przetwórcom tarcicy drzewnej możliwość zwiększenia efektywności swojej pracy.
W budownictwie drewno łączone na miniwczepy pozwala na wykorzystanie belek konstrukcyjnych dowolnej długości. Długie belki idealnie nadają się do produkcji konstrukcji drewnianych, szczególnie ścian szkieletowych domów czy więźby dachowej, gdyż charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością mechaniczną, dzięki czemu mogą być wykorzystane do wznoszenia konstrukcji o większej rozpiętości z materiału o mniejszym przekroju. 
Produkcja płyt meblowych z zastosowaniem połączeń na mikrowczepy jest ekonomiczna (wyrób jest tańszy od wykonanego z tarcicy litej), a sama klejonka jest bardzo wytrzymała.
Technologię łączenia krótkich elementów na długość przy pomocy mikrowczepów doceniają także producenci architektury ogrodowej, więźby dachowej a nawet domów z drewna.
 
Możemy przyjąć, że do wykonywania połaczeń na miniwczepy stosuje się dwa zarysy:
  • tzw. połączenie „na zygzak” - ząbki wczepów obejmują całą szerokość elementu – połączenia elementów „na zygzak” stosowane są najczęściej wśród producentów stolarki otworowej (okna, drzwi) a także przez producentów elementów klejonych warstwowo z przeznaczeniem tych produktów dla budownictwa.
  • tzw. połączenie „na kreskę”  - ząbki wczepów ukryte są pod miejscem przecięcia – w tym przypadku  łączenie pozwala uzyskać produkt o znacznie wyższych walorach użytkowych, dlatego taka technika połączenia materiałów stosowana jest przy produkcji płyty meblowej.
Do powyższych połączeń służą nowe frezy z lutowanymi płytkami HSS marki GLOBUS
  • Frezy do złącz wieloklinowych „na kreskę” - łączenie na długość - zarys łączenia 1
  • Frezy do złącz wieloklinowych „na kreskę” - łączenie na długość - zarys łączenia 2
  • Frezy do złącz wieloklinowych „na zygzak” - łączenie na długość - zarys łączenia 3
  • Frezy do złącz wieloklinowych „na kreskę” - łączenie na szerokość  - zarys łączenia 1
Najczęściej łączenie drewna na długość lub na szerokość z krótkich bądź dłuższych elementów materiałów stosuje się aby: 
otrzymać długie elementy, wykorzystując krótsze deski lub listwy z surowca niższej klasy
po wycięciu sęków i wad otrzymać produkt wyższej wytrzymałości i jakości
zagospodarować odpady 

NOWOŚĆ – Frezy z HSS do MINIWCZEPÓW marki GLOBUS (Zdjęcia: 6)

Nowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepówNowe frezy z płytkami HSS do miniwczepów

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA