/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer Grajewo na targach Meble Polska i ARENA DESIGN 2013

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2013-03-13


W miniony piątek zakończyły się targi Meble Polska w Poznaniu oraz towarzysząca im ARENA DESIGN. Pfleiderer Grajewo może zaliczyć te imprezy do wyjątkowo udanych, zarówno ze względu na widoczne w najnowszych kolekcjach polskich producentów szerokie wykorzystanie jej materiałów, jak i na inne aktywności. Firma zaprezentowała w ramach ARENA DESIGN projekt "Brzoza POLSKA!", wraz z ARENA DESIGN i targami Meble Polska, była współorganizatorem konferencji "Idee i materiały – o aktualnych tendencjach w projektowaniu mebli i wnętrz," oraz była partnerem 12. edycji PE-P "Przestrzeń łazienki".

Otwarcie konferencji "Idee i materiały"Otwarcie konferencji "Idee i materiały"Fot. Pfleiderer Grajewo

Targi MEBLE POLSKA to najważniejsze wydarzenie dla branży meblarskiej w Polsce. Co roku przyciąga  ono producentów mebli, kupców meblowych z Polski i zagranicy, projektantów i architektów. Odbywająca się z kolei równolegle ARENA DESIGN daje temu wydarzeniu jeszcze szerszą perspektywę, podkreślając rolę współpracy przemysłu z projektantami, edukacji wzorniczej, możliwości poznania nowych trendów i tendencji. To wszystko sprawia, że Poznań w marcu staje się na kilka dni stolicą polskiego designu – zwłaszcza w branży wyposażenia wnętrz. Tegoroczna edycja odnotowała bardzo pozytywne wskaźniki – ok. 200 wystawców i aż 15000 zwiedzających (czyli o 14% więcej niż rok temu).

Nowe wzory, nowe meble
Wiele firm meblowych uczestniczących w tegorocznej edycji targów Meble Polska wybrało dekory z oferty Pfleiderer Grajewo. Przykładem mogą być np. Brzoza Ojców (R 3222), Brzoza Ojców Ciemna (R 3223), Dąb Sonoma (R 3181), Sonoma Czekolada (R 3215), Sonoma Trufel (R 3197), Dąb Dziki (R 3217) czy Pompeji (R 3218). Zobaczyć mozna było też wzory przygotowane specjalnie dla konkretnych klientów na potrzeby poznańskich targów - Fresco, Canyon White Pine, Dąb Monument i Dąb Lefcas, do zaprojektowania swoich nowych kolekcji mebli.

Meble w dekorze Brzoza Ojców na stoisku Fabryk Mebli ForteMeble w dekorze Brzoza Ojców na stoisku Fabryk Mebli ForteFot. Pfleiderer Grajewo

-Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że udało nam się zaproponować naszym kontrahentom wzory spełniające ich oczekiwania: ciekawe, modne, wpisujące się w aktualne trendy, pozwalające na wykreowanie interesujących wzorów mebli. Szczególne uznanie należy się firmom Fabryki Mebli Forte, HM Helvetia Meble Wieruszów, Stolkar i Dolmar, które skorzystały z naszego zaproszenia do wykorzystania po raz pierwszy w seryjnej produkcji mebli dekorów powstałych w ramach projektu "Brzoza POLSKA!". To świadczy o tym, że nasi kontrahenci poszukują innowacyjnych rozwiązań, chcą się wyróżniać na tle konkurencji. – mówi Roman Klejzerowicz, product manager Pfleiderer Grajewo S.A.

Sam projekt "Brzoza POLSKA!" stworzony przez Pfleiderer Grajewo S.A. we współpracy z firmą Interprint oraz Studio Rygalik został zaprezentowany w ramach ARENA DESIGN. Prosta, modułowa ekspozycja prezentowała proces w którym współpraca producentów rozwiązań dla meblarstwa ze studio Tomka Rygalika doprowadziła najpierw do powstania kolekcji dekorów inspirowanych unikalną brzozą ojcowską, a następnie do produkcji materiałów, które już teraz są wykorzystywane przez polskich producentów mebli.

Siła materiałów
Wszyscy, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat projektu mieli na to szansę podczas konferencji "Idee i materiały", współorganizowanej przez Pfleiderer Grajewo S.A. oraz Arenę DESIGN i targi "Meble Polska", która odbyła się 6 marca na Forum ARENA DESIGN.

O tym w jaki sposób wykorzystać techniczne i estetyczne walory materiałów, by stworzyć ciekawe projekty mebli i wnętrz opowiadały Justyna Smolec oraz Maria Jeglińska.

Justyna Smolec, znana warszawska architektka, bazując na swoich najnowszych realizacjach przekonywała słuchaczy, że Polacy coraz częściej poszukują indywidualnie projektowanych wnętrz i zwracają uwagę na wzornicze trendy. Synonimem luksusu jest przestrzeń – stąd ogromna popularność loftów i soft loftów. Jeśli tej przestrzeni nie ma aż tak wiele projektant może stworzyć jej iluzję choćby wykorzystując bardzo popularny kolor biały, uzupełniając go modną szarością lub żywymi akcentami zieleni, turkusu czy oranżu. Justyna Smolec wskazywała też, jak dużym ułatwieniem w jej pracy są komplementarność wzornicza oraz specjalne materiały o podwyższonych parametrach, takie jak niezapalna płyta Pyroex.

Maria Jeglińska w swojej prezentacji skupiła się na tym jak kreatywne zastosowanie materiałów pozwala stworzyć wyjątkowe wnętrza. Analizując projekty domów stworzone m. in. przez takich twórców jak Le Corbusier, Gio Ponti czy Martino Gamper pokazała, że to materiały pozwalają zarówno stworzyć neutralne, wielofunkcyjne przestrzenie, które każdy z nas może "oswoić" i zaadaptować do swoich potrzeb, jak i bardzo indywidualne, by nie powiedzieć osobiste wnętrza. To materiały tworzą klimat prostoty lub wyrafinowania, pozwalają stworzyć nowe estetyczne wartości (choćby przez wykorzystanie materiałów wcześniej nie stosowanych lub uznawanych za materiały techniczne) czy podkreślić charakter rozwiązań architektonicznych.

Wreszcie Maja Szybińska ze Studio Rygalik opowiedziała o pracy nad projektem "Brzoza POLSKA!", jego unikalnym charakterze i procesie tworzenia we współpracy z producentami projektów dekorów.

Jeden z projektów 12 edycji P-EP "Przestrzeń łazienki"Jeden z projektów 12 edycji P-EP "Przestrzeń łazienki"Fot. Pfleiderer Grajewo

Modna łazienka
W tym roku Pfleiderer był także po raz pierwszy partnerem Programu Edukacyjno-Projektowego Katedry Mebla Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Dzięki tej współpracy podczas odbywającej się w ramach ARENA DESIGN ekspozycji "Przestrzeń łazienki" można było zobaczyć 6 projektów systemów mebli łazienkowych zaprojektowanych przez studentów UAP, a wykonanych przy wykorzystaniu materiałów Pfleiderer przez firmę Krismar. Studenci podeszli do tematu projektowania mebli łazienkowych w sposób bardzo śmiały, chętnie wykorzystując oryginalne wzory płyt meblowych (były to Dąb Dziki (R 3217), Dąb Dziki Tabac (R 3216), Sonoma Trufel (R 3197), Shanga Wenge (R 3513) i Akacja (R 5028), łącząc je z ciekawymi akcesoriami oraz pamiętając o funkcjonalnych ograniczeniach, takich jak np. niewielka przestrzeń wielu polskich łazienek.

Udane targi
-Tegoroczne targi w Poznaniu uważamy za bardzo udane – zarówno w znaczeniu ogólnej atmosfery oraz opinii wystawców, jak i efektów naszych działań. Udało nam się pokazać nasze szerokie kompetencje w kreowaniu rozwiązań wzorniczych dla meblarstwa i wesprzeć swoimi działaniami naszych kontrahentów. Chcemy też kontynuować współpracę z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, z uczelniami oraz architektami i projektantami. – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu Pfleiderer Grajewo S.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA